Surinaamse oud-president Bouterse wordt opgespoord
PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse wordt opgespoord omdat hij zich niet heeft gemeld bij de gevangenis, schrijft het Surinaamse Openbaar Ministerie. De Surinaamse oud-president zou vrijdag beginnen met het uitzitten van zijn celstraf van twintig jaar voor zijn rol bij de Decembermoorden. Daarbij kwamen in 1982 vijftien tegenstanders om het leven.
Ook zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel, veroordeeld tot vijftien jaar, wordt opgespoord. De drie andere veroordeelden, de ex-militairen Ernst Gefferie, Benny Brondenstein en Stephanus Dendoe, gaven wel gehoor aan de oproep van het OM. Zij zijn vrijdagochtend naar binnengegaan bij een gevangenis op 20 kilometer van Paramaribo.
De nieuwssite Starnieuws meldt dat de drie om medische redenen zijn opgenomen in de ziekenboeg van de gevangenis te Santo Boma. Het is niet bekend waar Bouterse zich bevindt. Zijn echtgenote Ingrid zei vrijdagochtend dat zij niet weet waar hij is. De geruchtenmachine in Suriname draait inmiddels op volle toeren.
Woordvoerder Ricardo Panka van Bouterses Nationale Democratische Partij zei vrijdagmiddag op de radio dat Nederland en de Verenigde Staten zich bemoeien met de rechtszaak. Hij haalde uit naar de Nederlandse advocaat Gerard Spong die op de Surinaamse radio zei dat het voor het OM erg simpel is om de ex-legerleider internationaal te laten signaleren. Hij bekritiseerde verder president Chan Santokhi, omdat die onlangs de rechtszaak rond de Decembermoorden heeft besproken met een Amerikaanse plaatsvervangende minister van Defensie die Suriname bezocht.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
1 uur geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op een flinke winst bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens exitpolls van de Japanse publieke omroep NHK haalt de coalitie 302 tot 366 zetels van de 465 te verdelen zetels.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
7 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
9 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.
10 uur geleden