Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse oud-president Bouterse wordt opgespoord

Surinaamse oud-president Bouterse wordt opgespoord

PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse wordt opgespoord omdat hij zich niet heeft gemeld bij de gevangenis, schrijft het Surinaamse Openbaar Ministerie. De Surinaamse oud-president zou vrijdag beginnen met het uitzitten van zijn celstraf van twintig jaar voor zijn rol bij de Decembermoorden. Daarbij kwamen in 1982 vijftien tegenstanders om het leven.

Ook zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel, veroordeeld tot vijftien jaar, wordt opgespoord. De drie andere veroordeelden, de ex-militairen Ernst Gefferie, Benny Brondenstein en Stephanus Dendoe, gaven wel gehoor aan de oproep van het OM. Zij zijn vrijdagochtend naar binnengegaan bij een gevangenis op 20 kilometer van Paramaribo.

De nieuwssite Starnieuws meldt dat de drie om medische redenen zijn opgenomen in de ziekenboeg van de gevangenis te Santo Boma. Het is niet bekend waar Bouterse zich bevindt. Zijn echtgenote Ingrid zei vrijdagochtend dat zij niet weet waar hij is. De geruchtenmachine in Suriname draait inmiddels op volle toeren.

Woordvoerder Ricardo Panka van Bouterses Nationale Democratische Partij zei vrijdagmiddag op de radio dat Nederland en de Verenigde Staten zich bemoeien met de rechtszaak. Hij haalde uit naar de Nederlandse advocaat Gerard Spong die op de Surinaamse radio zei dat het voor het OM erg simpel is om de ex-legerleider internationaal te laten signaleren. Hij bekritiseerde verder president Chan Santokhi, omdat die onlangs de rechtszaak rond de Decembermoorden heeft besproken met een Amerikaanse plaatsvervangende minister van Defensie die Suriname bezocht.

Meer uit Buitenland

Iran dreigt met aanvallen op doelen die het linkt aan tv-zender

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.

2 minuten geleden
Vluchten luchthaven Dubai 'geleidelijk hervat' na drone-incident

DUBAI (ANP/AFP) - De internationale luchthaven van Dubai hervat het vliegverkeer na een incident met een drone. "Vluchten van en naar DXB worden geleidelijk hervat naar geselecteerde bestemmingen, na de tijdelijke opschorting die als voorzorgsmaatregel was ingevoerd", meldt Dubai Airports in een verklaring.

27 minuten geleden
Israël meldt grondoperaties in zuiden van Libanon

BEIROET (ANP) - Israël meldt dat het "beperkte en gerichte" grondoperaties uitvoert in het zuiden van Libanon. Die zijn gericht tegen belangrijke bolwerken van de Hezbollah-beweging, stelt de Israëlische krijgsmacht op X.

48 minuten geleden
Rusland: 145 drones neergeschoten, ook veel op weg naar Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van zondag op maandag 145 Oekraïense drones neergeschoten, meldt het Russische ministerie van Defensie in een verklaring. Er zouden 53 drones zijn neergeschoten boven de regio Moskou.

1 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Dubai tijdelijk stilgelegd

DUBAI (ANP/AFP) - Er is tijdelijk geen vliegverkeer mogelijk van en naar de internationale luchthaven van Dubai, meldt de luchtvaartautoriteit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). De maatregel is tijdelijk en uit voorzorg vanwege veiligheidsoverwegingen, aldus de autoriteit.

1 uur geleden
Links en rechts claimen succes bij lokale Franse verkiezingen

PARIJS (ANP/AFP) - De eerste ronde van de gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk heeft nog geen duidelijke winnaar voor het burgemeesterschap opgeleverd in grote steden, melden Franse media. In Parijs gaat een linkse kandidaat aan kop in de peilingen. In Marseille is er sprake van een nek-aan-nekrace tussen linkse en extreemrechtse kandidaten. Ook in andere grote steden is het nog spannend, meldt Le Monde.

2 uur geleden
One Battle After Another wint Oscar voor beste film

LOS ANGELES (ANP) - De film One Battle After Another heeft in de nacht van zondag op maandag de Oscar voor beste film gewonnen. De zwarte komedie van regisseur Paul Thomas Anderson was met in totaal zes beeldjes de grote winnaar van de avond.

2 uur geleden