Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse oud-president Bouterse wordt opgespoord

Surinaamse oud-president Bouterse wordt opgespoord

PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse wordt opgespoord omdat hij zich niet heeft gemeld bij de gevangenis, schrijft het Surinaamse Openbaar Ministerie. De Surinaamse oud-president zou vrijdag beginnen met het uitzitten van zijn celstraf van twintig jaar voor zijn rol bij de Decembermoorden. Daarbij kwamen in 1982 vijftien tegenstanders om het leven.

Ook zijn voormalige lijfwacht Iwan Dijksteel, veroordeeld tot vijftien jaar, wordt opgespoord. De drie andere veroordeelden, de ex-militairen Ernst Gefferie, Benny Brondenstein en Stephanus Dendoe, gaven wel gehoor aan de oproep van het OM. Zij zijn vrijdagochtend naar binnengegaan bij een gevangenis op 20 kilometer van Paramaribo.

De nieuwssite Starnieuws meldt dat de drie om medische redenen zijn opgenomen in de ziekenboeg van de gevangenis te Santo Boma. Het is niet bekend waar Bouterse zich bevindt. Zijn echtgenote Ingrid zei vrijdagochtend dat zij niet weet waar hij is. De geruchtenmachine in Suriname draait inmiddels op volle toeren.

Woordvoerder Ricardo Panka van Bouterses Nationale Democratische Partij zei vrijdagmiddag op de radio dat Nederland en de Verenigde Staten zich bemoeien met de rechtszaak. Hij haalde uit naar de Nederlandse advocaat Gerard Spong die op de Surinaamse radio zei dat het voor het OM erg simpel is om de ex-legerleider internationaal te laten signaleren. Hij bekritiseerde verder president Chan Santokhi, omdat die onlangs de rechtszaak rond de Decembermoorden heeft besproken met een Amerikaanse plaatsvervangende minister van Defensie die Suriname bezocht.

Meer uit Buitenland

Lichaam gevonden na vliegtuigcrash in Indonesië

JAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.

11 minuten geleden
Sánchez: inval VS in Groenland zou Poetin gelukkig maken

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.

57 minuten geleden
Sabalenka solide door naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.

1 uur geleden
Iraanse functionaris: zeker 5000 mensen omgekomen bij protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

1 uur geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

2 uur geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

3 uur geleden