Surinaamse minister bij bezoek aan Nederland: alle hulp is welkom
PARAMARIBO (ANP) - Voor de wederopbouw van Suriname kan het land alle hulp van iedereen gebruiken, zegt de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken Albert Ramdin. De nieuwe regering wil op een zorgvuldige manier, zonder corruptie, zaken doen. Ramdin bracht die boodschap dit weekend over aan een groep Nederlandse Surinamers die was uitgenodigd op de ambassade in Den Haag.
Ramdin is na tien jaar de eerste minister van Buitenlandse Zaken en vertegenwoordiger van de Surinaamse regering die een bezoek brengt aan Nederland. De relatie tussen Suriname en Nederland bekoelde in 2010, toen Desi Bouterse president werd, vanwege de betrokkenheid van Bouterse bij de Decembermoorden. Ook is Bouterse bij verstek veroordeeld in verband met een drugstransport. De nieuwe regering Santokhi-Brunswijk wil de betrekkingen met Nederland weer herstellen.
Ramdin wond er tijdens de bijeenkomst geen doekjes om dat Suriname er financieel slecht voor staat, nadat de vorige regering het land met zeker 2,5 miljard euro aan schulden heeft opgescheept. Schuldsanering is dan ook een van de belangrijkste agendapunten voor Ramdin in een gesprek met zijn Nederlandse ambtsgenoot Stef Blok.
Potentie
Ondanks de penibele financiƫle situatie is Suriname volgens Ramdin toch een land met potentie. De recente olievondsten zijn daarvan een voorbeeld, aldus een optimistische minister.
Behalve het gesprek met Surinamers die in Nederland wonen, staan er voor maandag en dinsdag gesprekken op de agenda met minister Blok en minister Sigrid Kaag van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. Een belangrijk gespreksonderwerp is de aanstelling van ambassadeurs in beide landen en de diplomatieke steun die de landen elkaar kunnen geven op internationaal niveau. Ook de Covid-19 situatie en armoedebestrijding staan op de agenda.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.
8 uur geleden