Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Surinaamse minister bij bezoek aan Nederland: alle hulp is welkom

Surinaamse minister bij bezoek aan Nederland: alle hulp is welkom

PARAMARIBO (ANP) - Voor de wederopbouw van Suriname kan het land alle hulp van iedereen gebruiken, zegt de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken Albert Ramdin. De nieuwe regering wil op een zorgvuldige manier, zonder corruptie, zaken doen. Ramdin bracht die boodschap dit weekend over aan een groep Nederlandse Surinamers die was uitgenodigd op de ambassade in Den Haag.

Ramdin is na tien jaar de eerste minister van Buitenlandse Zaken en vertegenwoordiger van de Surinaamse regering die een bezoek brengt aan Nederland. De relatie tussen Suriname en Nederland bekoelde in 2010, toen Desi Bouterse president werd, vanwege de betrokkenheid van Bouterse bij de Decembermoorden. Ook is Bouterse bij verstek veroordeeld in verband met een drugstransport. De nieuwe regering Santokhi-Brunswijk wil de betrekkingen met Nederland weer herstellen.

Ramdin wond er tijdens de bijeenkomst geen doekjes om dat Suriname er financieel slecht voor staat, nadat de vorige regering het land met zeker 2,5 miljard euro aan schulden heeft opgescheept. Schuldsanering is dan ook een van de belangrijkste agendapunten voor Ramdin in een gesprek met zijn Nederlandse ambtsgenoot Stef Blok.

Potentie

Ondanks de penibele financiële situatie is Suriname volgens Ramdin toch een land met potentie. De recente olievondsten zijn daarvan een voorbeeld, aldus een optimistische minister.

Behalve het gesprek met Surinamers die in Nederland wonen, staan er voor maandag en dinsdag gesprekken op de agenda met minister Blok en minister Sigrid Kaag van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking. Een belangrijk gespreksonderwerp is de aanstelling van ambassadeurs in beide landen en de diplomatieke steun die de landen elkaar kunnen geven op internationaal niveau. Ook de Covid-19 situatie en armoedebestrijding staan op de agenda.

Meer uit Buitenland

Trump: Zelensky heeft niets totdat ik akkoord ga

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.

1 uur geleden
Zelensky zegt 'klaar' te zijn voor referendum over vredesplan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.

4 uur geleden
Russen: laatste stap nodig voor oplossing Oekraïne-conflict

MOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.

4 uur geleden
Israël eerste land dat afgescheiden Somaliland erkent

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.

6 uur geleden
Oud-premier Maleisië krijgt opnieuw cel in corruptieschandaal

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.

7 uur geleden
Ontmoeting Zelensky en Trump aanstaande zondag

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.

8 uur geleden
Kremlin: nieuwe onderhandelingen over Oekraïne met VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en de VS hebben ingestemd verder te onderhandelen over een vredesakkoord voor Oekraïne. Dat meldt het Kremlin, dat stelt dat er contact is geweest met de Amerikaanse delegatie nadat Rusland afgelopen weekend van de VS voorstellen had ontvangen rond een mogelijk akkoord.

9 uur geleden