Dodental Sri Lanka verder gestegen na noodweer
COLOMBO (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door ernstig noodweer in Sri Lanka is opgelopen tot 212. Ook worden nog 218 personen vermist, melden de autoriteiten in de eilandstaat.
Het land kreeg door cycloon Ditwah dagenlang te maken met hevige neerslag. Dat leidde tot overstromingen en veel schade. Vele duizenden woningen zijn verwoest en in delen van het land zijn er problemen met elektriciteit en de watervoorziening.
De totale omvang van de schade moet nog worden vastgesteld. De autoriteiten werken nog aan het vrijmaken van wegen die zijn geblokkeerd door aardverschuivingen of omgevallen bomen.
Overstromingen
De overlast is nog niet voorbij. Een functionaris van het rampencoördinatiecentrum waarschuwde voor overstromingen in laaggelegen gebieden langs de oevers van de Kelani-rivier. Daarnaast wordt rekening gehouden met nieuwe aardverschuivingen.
President Anura Kumara Dissanayake heeft de noodtoestand uitgeroepen en gevraagd om internationale hulp. India gaf daar gehoor aan en ook Pakistan zou reddingsteams sturen. Japan heeft eveneens steun toegezegd.
Ernstig noodweer teisterde de afgelopen tijd ook meerdere landen in Zuidoost-Azië, met honderden doden tot gevolg. In Indonesië kwamen 442 mensen om het leven en in Thailand zeker 170.
Meer uit Buitenland
PERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
54 minuten geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
2 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
4 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
4 uur geleden