Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PKK eist stappen van Turkije in vredesproces

PKK eist stappen van Turkije in vredesproces

ERBIL (ANP/AFP/RTR) - De PKK heeft gewaarschuwd dat het zelf geen verdere stappen meer zal zetten in het vredesproces. Een hoge commandant van de Koerdische Arbeiderspartij eist dat Turkije meer onderneemt en ook oprichter Abdullah Öcalan laat gaan.

"Vanaf nu wachten wij op de Turkse staat en zij moeten degene zijn die stappen ondernemen", zei commandant Amed Malazgirt in een bunker in de Iraakse bergen. Hij noemde twee eisen: de vrijheid van Öcalan en de "grondwettelijke en officiële erkenning van het Koerdische volk in Turkije".

Öcalan zit sinds 1999 vast op een eiland voor de Turkse kust, maar heeft toch een sleutelrol in het vredesproces. De PKK, die meer rechten en autonomie voor de Koerden wil, heeft het afgelopen jaar grote stappen gezet richting het beëindigen van het decennialange conflict met Turkije.

Turkije heeft een parlementscommissie opgezet om te werken aan het vredesproces. De PKK-commandant noemde dat een positieve ontwikkeling, maar zei ook dat meer stappen nodig zijn.

Meer uit Buitenland

Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

13 minuten geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

52 minuten geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

1 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

1 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

1 uur geleden
Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

4 uur geleden
Zelensky kondigt staakt-het-vuren aan per 6 mei

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.

7 uur geleden