Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sunweb laat keuze over vakantie in oranje gebied aan reizigers

Sunweb laat keuze over vakantie in oranje gebied aan reizigers

ROTTERDAM (ANP) - Reisorganisatie Sunweb gaat vanaf 4 augustus weer vakanties verzorgen naar gebieden binnen de Europese Unie die vanwege corona een oranje reisadvies hebben. Klanten houden de mogelijkheid om kosteloos te annuleren of om te boeken als hun bestemming naar oranje gaat. Hiermee lijkt Sunweb rivaal Corendon te volgen, die eerder al besloot de keuze aan de klant te laten.

Sunweb benadrukt zelf met zijn besluit de richtlijnen van de Europese Commissie en een advies van brancheorganisatie ANVR te volgen. Ook de klanten zouden in meerderheid gewoon op vakantie willen.

Tot nu toe stopte Sunweb met vliegen naar oranje landen. Zo kondigde het bedrijf vorige week nog aan alle reizen tot eind juli naar Spanje, het vasteland van Portugal en Cyprus te annuleren nadat het advies voor die gebieden was veranderd.

Veilig

Volgens een woordvoerster besloten veel mensen vervolgens om hun reis om te boeken naar bijvoorbeeld Griekenland. Ook kozen mensen ervoor om dan maar op eigen houtje naar bijvoorbeeld Spanje af te reizen en zelf een hotel te regelen, zo geeft ze aan. "Je merkt gewoon dat mensen heel graag op vakantie willen."

Corendon besloot al eerder om weer reizen naar Turkije aan te bieden. Daarvoor geldt ook een oranje reisadvies. Volgens Corendon is Turkije een te groot land om met één reisadvies te vangen en is het in de toeristenbestemmingen aan de zuidkust veilig. Toen de Spaanse eilanden recent op oranje sprongen, koos Corendon er ook voor om door te vliegen naar Europese oranje bestemmingen.

Reisverzekering

Voor je reisverzekering zou het niet uitmaken dat een reisadvies vanwege corona op oranje staat. Alle niet aan het virus gerelateerde zaken zouden nog steeds worden gedekt. Mochten vakantiegangers positief testen op bestemming, dan nemen de reisorganisaties de zorg op zich. Ze betalen dan bijvoorbeeld de extra nachten in een hotel en regelen een latere terugvlucht.

Branchegenoot TUI voert nog geen vakantiereizen uit naar oranje gebieden, maar heroverweegt dat. Arjan Kers, die leiding geeft aan TUI Nederland, stelt verbaasd te zijn dat de overheid reizen naar oranje bestemmingen nu gedoogt. "Wij lopen eerst nogmaals zorgvuldig per land de consequenties na die het voor onze reizigers heeft als wij reizen zouden gaan uitvoeren naar oranje bestemmingen."

Naar eigen zeggen heeft TUI tot nu toe steeds het beleid van de Nederlandse overheid gevolgd om geen vakantiereizen uit te voeren naar oranje gebieden. Kers benadrukt dat die keuze bij zijn reisorganisatie vorige week nog heeft geleid tot het annuleren van ruim 30.000 vakantiereizen alleen al naar Spanje in de komende weken van het hoogseizoen.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

2 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

4 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

4 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

4 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

5 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

5 uur geleden