
Sunweb en Jumbo-Visma verdienen het meest in Tour
GRAND COLOMBIER (ANP) - De ploegen Sunweb en Jumbo-Visma zijn tot nu toe de grootverdieners in de Tour de France. Mede dankzij de ritzeges van de Zwitser Marc Hirschi en de Deen Søren Kragh Andersen leidt de ploeg van teambaas Iwan Spekenbrink het geldklassement. Na twee weken verdiende de van oorsprong Nederlandse ploeg al 66.640 euro.
Jumbo-Visma, dat met de Belg Wout van Aert (2) en de Sloveen Primoz Roglic al drie ritten won, volgt met 64.210 euro aan inkomsten. Het Nederlandse team bezit met Roglic ook de gele trui. Het Belgische Deceuninck - Quick-Step staat derde in het geldklassement met 51.710 euro aan prijzengeld. Voor het Franse Arkéa-Samsic, de ploeg van de Colombiaanse kopman Nairo Quintana, is de Tour nog geen vetpot. De ploeg staat laatste met 5220 euro aan inkomsten.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - De internationale boksfederatie IBA heeft de plannen van het Internationaal Olympisch Comité om de erkenning van de internationale boksfederatie IBA in te trekken fel veroordeeld. De boksbond noemt die "weerzinwekkend" en "puur politiek". Ook waarschuwt de boksbond andere sportbonden dat hen eenzelfde behandeling kan wachten.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets hebben weer de leiding genomen in de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. De ploeg won de derde wedstrijd tegen Miami Heat met 109-94. De stand in de best-of-seven series is nu 2-1 in het voordeel van de Nuggets.
6 uur geledenHEINKENSZAND (ANP) - Wielrenner Nils Eekhoff heeft de proloog van ZLM Tour gewonnen. De Nederlandse renner van Team DSM was de snelste op een parcours over 6,6 kilometer in het Zeeuwse Heinkenszand.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben India verslagen in de Pro League. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee zegevierde met 4-1 in Eindhoven.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich op het toernooi van Roland Garros geschaard bij de laatste vier. De 26-jarige Duitser versloeg in de kwartfinale de Argentijn Tomás Martín Etcheverry. Daarvoor had hij vier sets nodig, 6-4 3-6 6-3 6-4.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben ook de vijfde wedstrijd in de Pro League gewonnen. De ploeg van bondscoach Paul van Ass was in Eindhoven te sterk voor China (4-0).
19 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Nederlandse boksofficial Boris van der Vorst juicht de maatregel van het Internationaal Olympisch Comité om de erkenning van de internationale boksfederatie IBA in te trekken toe. "Dit geeft duidelijkheid en is de eerste stap in het proces", aldus Van der Vorst, die inmiddels al een andere boksbond (World Boxing) heeft opgezet. "We hebben hard gewerkt aan een levensvatbaar alternatief. We zijn klaar om het gesprek met het IOC aan te gaan."
20 uur geleden