Sunweb en Jumbo-Visma verdienen het meest in Tour
GRAND COLOMBIER (ANP) - De ploegen Sunweb en Jumbo-Visma zijn tot nu toe de grootverdieners in de Tour de France. Mede dankzij de ritzeges van de Zwitser Marc Hirschi en de Deen Søren Kragh Andersen leidt de ploeg van teambaas Iwan Spekenbrink het geldklassement. Na twee weken verdiende de van oorsprong Nederlandse ploeg al 66.640 euro.
Jumbo-Visma, dat met de Belg Wout van Aert (2) en de Sloveen Primoz Roglic al drie ritten won, volgt met 64.210 euro aan inkomsten. Het Nederlandse team bezit met Roglic ook de gele trui. Het Belgische Deceuninck - Quick-Step staat derde in het geldklassement met 51.710 euro aan prijzengeld. Voor het Franse Arkéa-Samsic, de ploeg van de Colombiaanse kopman Nairo Quintana, is de Tour nog geen vetpot. De ploeg staat laatste met 5220 euro aan inkomsten.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
25 minuten geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
2 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
2 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
3 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
3 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
5 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
8 uur geleden