Storm Kirk veroorzaakt overlast in Spanje, buurlanden waarschuwen
SANTIAGO (ANP) - De voormalige orkaan Kirk zorgt in Spanje voor slecht weer en overlast. Er is onder meer wateroverlast gemeld in het beroemde bedevaartsoord Santiago de Compostella, melden Spaanse media. Het weer trekt in noordoostelijke richting naar Duitsland, waardoor in meerdere landen deze woensdag en donderdag slecht weer wordt voorzien.
Rond Santiago zijn al tientallen meldingen binnengekomen van overlast, meldt de nieuwssite La Voz de Galicia. Het gaat onder meer om ondergelopen wegen en omgevallen bomen. Weerdienst AEMET heeft voor grote delen van het land code geel of oranje afgekondigd om regen, wind en hoogwater. In een deel van het Cantabrisch Gebergte geldt zelfs het hoogste waarschuwingsniveau rood. Op het vliegveld van Bilbao zijn vluchten geschrapt.
Ook in bijna heel Frankrijk geldt code geel of oranje vanwege regen, overstromingen en wind. In de Belgische provincies Luik en Namen kan op meerdere plekken in 24 uur tijd tot 80 millimeter vallen, meldt het Belgische KMI. Voor deze gebieden geldt code oranje, het op een na hoogste waarschuwingsniveau. In de provincie Luxemburg zou zelfs code rood van kracht kunnen worden.
Woensdag trekt het warmtefront van Kirk ook over Duitsland. "Daarmee stroomt een ongewoon vochtige en milde luchtmassa Duitsland binnen", zegt de Duitse weerdienst DWD. In het westen en in het midden van Duitsland levert dat tot en met donderdag aanhoudende regen op. In 24 uur tijd kan er 30 tot 50 millimeter vallen en lokaal 60 tot 70 millimeter. Van Saarland tot aan de Eifel en in de bergen van Noordrijn-Westfalen kan er 80 tot 90 millimeter vallen. In verschillende gebieden in West-Duitsland, waaronder Aken, geldt het op een na hoogste waarschuwingsniveau.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
5 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
37 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
3 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
4 uur geleden