Storm Kirk veroorzaakt overlast in Spanje, buurlanden waarschuwen
SANTIAGO (ANP) - De voormalige orkaan Kirk zorgt in Spanje voor slecht weer en overlast. Er is onder meer wateroverlast gemeld in het beroemde bedevaartsoord Santiago de Compostella, melden Spaanse media. Het weer trekt in noordoostelijke richting naar Duitsland, waardoor in meerdere landen deze woensdag en donderdag slecht weer wordt voorzien.
Rond Santiago zijn al tientallen meldingen binnengekomen van overlast, meldt de nieuwssite La Voz de Galicia. Het gaat onder meer om ondergelopen wegen en omgevallen bomen. Weerdienst AEMET heeft voor grote delen van het land code geel of oranje afgekondigd om regen, wind en hoogwater. In een deel van het Cantabrisch Gebergte geldt zelfs het hoogste waarschuwingsniveau rood. Op het vliegveld van Bilbao zijn vluchten geschrapt.
Ook in bijna heel Frankrijk geldt code geel of oranje vanwege regen, overstromingen en wind. In de Belgische provincies Luik en Namen kan op meerdere plekken in 24 uur tijd tot 80 millimeter vallen, meldt het Belgische KMI. Voor deze gebieden geldt code oranje, het op een na hoogste waarschuwingsniveau. In de provincie Luxemburg zou zelfs code rood van kracht kunnen worden.
Woensdag trekt het warmtefront van Kirk ook over Duitsland. "Daarmee stroomt een ongewoon vochtige en milde luchtmassa Duitsland binnen", zegt de Duitse weerdienst DWD. In het westen en in het midden van Duitsland levert dat tot en met donderdag aanhoudende regen op. In 24 uur tijd kan er 30 tot 50 millimeter vallen en lokaal 60 tot 70 millimeter. Van Saarland tot aan de Eifel en in de bergen van Noordrijn-Westfalen kan er 80 tot 90 millimeter vallen. In verschillende gebieden in West-Duitsland, waaronder Aken, geldt het op een na hoogste waarschuwingsniveau.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
3 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
5 uur geleden