Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Stevige winst op beurs in Hongkong, Nikkei gesloten

Stevige winst op beurs in Hongkong, Nikkei gesloten

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging donderdag flink vooruit. Ook op de andere beurzen in de Aziatische regio werden winsten geboekt. Beleggers schoven de zorgen over de snelle opmars van de Delta-variant van het coronavirus aan de kant en trokken zich op aan de positieve stemming op Wall Street. Ook werd uitgekeken naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De handel verliep daarnaast relatief rustig aangezien de belangrijke financiële markten in Tokio gesloten bleven.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,8 procent in de plus. China Evergrande Group dikte 8 procent aan. De door schulden geplaagde Chinese projectontwikkelaar heeft volgens persbureau Reuters zijn juridische geschillen met kredietverstrekker China Guangfa Bank opgelost. De hoofdindex in Shanghai boekte een tussentijdse winst van 0,3 procent en de Kospi in Seoul kreeg er 1 procent bij. De Zuid-Koreaanse autobouwer Hyundai, die de winst zag stijgen dankzij de verkoop van luxewagens, klom 0,4 procent.

De All Ordinaries in Sydney steeg 1 procent. BHP won 3 procent. De Brits-Australische mijnbouwer heeft een deal gesloten met Tesla voor de levering van nikkel aan de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's. Financiële details van de overeenkomst werden niet gegeven. Nikkel is een belangrijke grondstof voor de productie van accu's voor elektrische voertuigen.

Meer uit Financieel

Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

57 minuten geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

2 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

3 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

4 uur geleden
Nederlandse reders terughoudend over heropening Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.

4 uur geleden
Shell onderuit in AEX door olieprijs, Air France-KLM flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.

4 uur geleden
Nederlands Thorizon wil eerste kernreactor in Zeeland plaatsen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.

4 uur geleden