Sterkste groei bedrijvigheid industrie VS in ruim 37 jaar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie heeft in maart de sterkste groei laten zien in ruim 37 jaar, geholpen door een flinke toename van de orders en productie. Het cijfer geeft aan dat de economie van de Verenigde Staten duidelijk aan het herstellen is van de coronacrisis, dankzij de vaccinaties tegen het virus, versoepeling van de lockdowns en de enorme steunpakketten van de Amerikaanse overheid.
De inkoopmanagersindex van onderzoeksbureau ISM, die de bedrijvigheid weergeeft, sprong vorige maand omhoog tot een stand van 64,7, het hoogste niveau sinds 1983. Een stand van 50 of meer wijst op groei, daaronder op krimp. Een jaar geleden toonde de industrie in de grootste economie van de wereld juist nog een sterke neergang als gevolg van de coronapandemie, onder meer omdat fabrieken in de VS moesten sluiten.
Het goede cijfer over de Amerikaanse industrie volgt op vergelijkbare gegevens over de industrie in Azië en Europa. Ook daar trekt de bedrijvigheid flink aan.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.
2 uur geledenATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
7 uur geleden