Sterkste groei bedrijvigheid industrie VS in ruim 37 jaar
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie heeft in maart de sterkste groei laten zien in ruim 37 jaar, geholpen door een flinke toename van de orders en productie. Het cijfer geeft aan dat de economie van de Verenigde Staten duidelijk aan het herstellen is van de coronacrisis, dankzij de vaccinaties tegen het virus, versoepeling van de lockdowns en de enorme steunpakketten van de Amerikaanse overheid.
De inkoopmanagersindex van onderzoeksbureau ISM, die de bedrijvigheid weergeeft, sprong vorige maand omhoog tot een stand van 64,7, het hoogste niveau sinds 1983. Een stand van 50 of meer wijst op groei, daaronder op krimp. Een jaar geleden toonde de industrie in de grootste economie van de wereld juist nog een sterke neergang als gevolg van de coronapandemie, onder meer omdat fabrieken in de VS moesten sluiten.
Het goede cijfer over de Amerikaanse industrie volgt op vergelijkbare gegevens over de industrie in Azië en Europa. Ook daar trekt de bedrijvigheid flink aan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
3 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
4 uur geleden