Stellantis gaat bij Britse fabriek elektrische auto's bouwen
ELLESMERE PORT (ANP/AFP/RTR) - Autoconcern Stellantis gaat elektrische auto's bouwen in zijn fabriek in het Britse Ellesmere Port. Daarvoor wordt een investering gedaan van 100 miljoen pond, omgerekend 117 miljoen euro, in de fabriek nabij Liverpool. Stellantis is het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Opel, Fiat, Vauxhall en Jeep.
Het wordt de eerste locatie van het bedrijf die zich volledig richt op de productie van elektrische auto's en bestelbusjes, van de merken Vauxhall, Citroën, Opel en Peugeot. De Britse overheid draagt bij aan de investering, waarmee de werkgelegenheid van meer dan duizend werknemers wordt gegarandeerd. De toekomst van de fabriek in Ellesmere Port was langere tijd ongewis omdat het onduidelijk was of het bedrijf de productie daar wilde doorzetten. Stellantis ontstond begin dit jaar uit een fusie van het Franse PSA en het Italiaans-Amerikaanse Fiat Chrysler.
Vorige week werd nog bekend dat het Japanse Nissan Motor samen met een partner een grote fabriek voor accu's voor elektrische auto's bouwt bij zijn autofabriek in het Britse Sunderland. Verder gaat Nissan in Sunderland, in het noordoosten van Engeland, een nieuw elektrisch crossover-automodel bouwen.
Het Verenigd Koninkrijk wil sterk inzetten op de productie van elektrische auto's en batterijen om zo de eigen auto-industrie veilig te stellen in de toekomst. De regering wil vanaf 2030 een verbod op de verkoop van nieuwe auto's met benzine- en dieselmotoren, maar de productie van elektrische auto's zal wel sterk opgevoerd moeten worden om die ambitie waar te kunnen maken. Premier Boris Johnson sprak net als bij Nissan van een teken van vertrouwen in het land door de investering van Stellantis in Ellesmere Port.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
1 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geleden