Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Steden in noordoosten Duitsland onbereikbaar door boerenprotest

Steden in noordoosten Duitsland onbereikbaar door boerenprotest

BRANDENBURG/COTTBUS (ANP) - In de Duitse deelstaat Brandenburg zijn de steden Brandenburg an der Havel en Cottbus volgens de politie niet meer met de auto bereikbaar door wegblokkades van betogers. Het gaat niet alleen om boeren, maar ook om vrachtwagenchauffeurs die zich net als de boeren in hun bestaan bedreigd voelen door het regeringsbesluit bepaalde belastingvoordelen in de sectoren af te schaffen.

Daarnaast doen ook burgers mee aan blokkades of aan het langzaamaan rijden op verbindingswegen. De radicale rechtse oppositiepartij Alternative für Deutschland (AfD) riep daartoe op en staat in peilingen erg hoog in de regio. In Cottbus krijgt de partij zelfs steun van 40 procent van de ondervraagden. AfD houdt in de avond een betoging in Cottbus tegen het regeringsbeleid van de coalitie van de sociaaldemocratische bondskanselier Olaf Scholz.

Scholz heeft eerder al toezeggingen gedaan aan de boerenorganisaties en enkele maatregelen bijgeschaafd. Maar dat is volgens de boeren onvoldoende. Een regeringswoordvoerder heeft maandag beklemtoond dat de regering er niet over piekert om nog meer concessies aan de boeren te doen.

Protestbijeenkomst

Boeren hebben voornamelijk met tractoren op veel plaatsen blokkades gehouden, onder meer op verkeersknooppunten, bruggen en in tunnels. In veel deelstaten zijn de op- en afritten van autosnelwegen het doelwit van de actievoerders. In veel plaatsen trekken boeren met hun voertuigen steden in om er een protestbijeenkomst te houden. In Berlijn stonden bij de Brandenburger Tor zondagavond al veel tractors. Maandagmiddag waren het er naar schatting 450.

Op veel plaatsen hebben de blokkades plaatsgemaakt voor optochten richting een bijeenkomst. Boerenorganisaties hebben echter aangekondigd dat op veel plaatsen de hele week actie wordt gevoerd. In de noordelijke deelstaat Sleeswijk-Holstein gingen de boerenbetogers van meet af aan uit van drie dagen van protest.

Meer uit Buitenland

Witte Huis: militaire actie is optie voor verwerving Groenland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".

1 uur geleden
Rodríguez: niemand behalve wij besturen Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".

2 uur geleden
Principeovereenkomst voor troepeninzet Oekraïne na oorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.

5 uur geleden
Dodental Amerikaanse aanval op Venezuela naar 55 militairen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.

7 uur geleden
Zeker 27 demonstranten gedood bij Iraanse protesten, stelt ngo

TEHERAN (ANP/AFP) - Bij de protesten in Iran zijn sinds eind december minstens 27 demonstranten gedood door de Iraanse veiligheidsdiensten, meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights. Vijf van hen zouden minderjarig zijn geweest.

7 uur geleden
Venezolaans OM stelt onderzoek in naar doden Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft drie aanklagers aangesteld die onderzoek gaan doen naar de dodelijke slachtoffers van de Amerikaanse aanval van afgelopen weekend. Dat zegt 's lands openbaar aanklager Tarek William Saab. Ook riep Saab de rechtbank in New York op te erkennen dat de Amerikaanse juridische bevoegdheden ophouden bij de landsgrenzen en zei hij dat president Nicolás Maduro als staatshoofd immuniteit geniet.

7 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro weer naar ziekenhuis na val

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is weer naar het ziekenhuis gebracht nadat hij bij een val zijn hoofd heeft gestoten, meldt zijn vrouw op sociale media. Bolsonaro zit sinds november vast voor het beramen van een staatsgreep. Afgelopen december werd Bolsonaro al opgenomen vanwege een operatie aan een liesbreuk en meerdere operaties tegen de hik.

8 uur geleden