Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking met grote gevolgen voor gasleveringen dreigt in Australië

Staking met grote gevolgen voor gasleveringen dreigt in Australië

PERTH (ANP/BLOOMBERG) - Medewerkers van energieconcern Chevron in Australië zijn van plan vanaf donderdag twee weken het werk neer te leggen. De staking kan grote gevolgen hebben voor de wereldwijde levering van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). De twee locaties die stil komen te liggen waren vorig jaar namelijk goed voor zo'n 7 procent van de wereldwijde leveringen van lng.

De eerste week is het personeel van plan om gedeeltelijk te gaan staken. Vanaf volgende week donderdag leggen de medewerkers het werk volledig neer. Door de staking levert Australië mogelijk 1,1 miljoen ton minder vloeibaar gas, berekende onderzoeksbureau BloombergNEF. Vertraagde leveringen van Australisch lng hebben tot gevolg dat bijvoorbeeld afnemers in Azië alternatieven zoeken. Dat kan zorgen voor meer concurrentie voor Europese afnemers, wat de prijs voor aardgas kan verhogen. Afgelopen weken stegen de gasprijzen al, nadat bekend was geworden dat medewerkers van Chevron in Australië stakingen overwogen.

Vorige week lieten de vakbonden weten over te gaan tot werkonderbrekingen in de lng-fabrieken in Gorgon en Wheatstone als er geen overeenkomst zou worden bereikt met Chevron over meer loon en betere arbeidsomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Chevron hebben werknemers van de twee fabrieken het loonvoorstel van het concern afgewezen.

Onlangs dreigden ook medewerkers van een ander Australisch energiebedrijf, Woodside Energy, met stakingen. Een deal met werknemers voorkwam werkonderbrekingen daar.

Meer uit Financieel

Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

2 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

2 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

3 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

4 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

6 uur geleden
Records voor S&P 500 en Nasdaq na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index en de technologiegraadmeter Nasdaq zijn vrijdag met nieuwe recordstanden gesloten, geholpen door een sterk cijfer over de Amerikaanse banenmarkt. Het banenrapport van de overheid viel veel beter uit dan verwacht. Wel werd bekend dat het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten naar een nieuw dieptepunt is gezakt door zorgen bij huishoudens over een hoge inflatie die de koopkracht ondermijnt.

15 uur geleden
Bloomberg: beursgang AI-chipbedrijf Cerebras wordt groter

SUNNYVALE (ANP/BLOOMBERG) - De producent van AI-chips Cerebras Systems wil meer geld ophalen met zijn beursgang op Wall Street dan eerder gepland. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg is Cerebras van plan de uitgifteprijs bij de beursgang te verhogen vanwege de grote interesse van investeerders. Mogelijk kan het bedrijf maandag met een bekendmaking komen.

15 uur geleden