Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staking met grote gevolgen voor gasleveringen dreigt in Australië

Staking met grote gevolgen voor gasleveringen dreigt in Australië

PERTH (ANP/BLOOMBERG) - Medewerkers van energieconcern Chevron in Australië zijn van plan vanaf donderdag twee weken het werk neer te leggen. De staking kan grote gevolgen hebben voor de wereldwijde levering van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). De twee locaties die stil komen te liggen waren vorig jaar namelijk goed voor zo'n 7 procent van de wereldwijde leveringen van lng.

De eerste week is het personeel van plan om gedeeltelijk te gaan staken. Vanaf volgende week donderdag leggen de medewerkers het werk volledig neer. Door de staking levert Australië mogelijk 1,1 miljoen ton minder vloeibaar gas, berekende onderzoeksbureau BloombergNEF. Vertraagde leveringen van Australisch lng hebben tot gevolg dat bijvoorbeeld afnemers in Azië alternatieven zoeken. Dat kan zorgen voor meer concurrentie voor Europese afnemers, wat de prijs voor aardgas kan verhogen. Afgelopen weken stegen de gasprijzen al, nadat bekend was geworden dat medewerkers van Chevron in Australië stakingen overwogen.

Vorige week lieten de vakbonden weten over te gaan tot werkonderbrekingen in de lng-fabrieken in Gorgon en Wheatstone als er geen overeenkomst zou worden bereikt met Chevron over meer loon en betere arbeidsomstandigheden. Volgens een woordvoerder van Chevron hebben werknemers van de twee fabrieken het loonvoorstel van het concern afgewezen.

Onlangs dreigden ook medewerkers van een ander Australisch energiebedrijf, Woodside Energy, met stakingen. Een deal met werknemers voorkwam werkonderbrekingen daar.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

5 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

6 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

6 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

8 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

9 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

10 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

20 uur geleden