Greenpeace: droogte en hitte kosten Duitse economie 36 miljard
BERLIJN (ANP/DPA) - De extreme hitte en droogte van de afgelopen tijd hebben de Duitse economie een schade bezorgd van minstens 36 miljard euro, stelt milieuorganisatie Greenpeace. Het gaat dan bijvoorbeeld om schade aan land- en tuinbouw, schade door natuurbranden en lagere productiviteit van werknemers die leden onder de hitte.
"Deze zomer van hitte en droogte was een catastrofe voor miljoenen mensen en de economie", zegt financieel expert Mauricio Vargas van Greenpeace in het onderzoek. Hij spreekt van schokkende schade aan de Duitse economie en roept de regering op om meer te doen tegen klimaatverandering. "De cijfers zijn overduidelijk, we kunnen het ons niet veroorloven zo door te gaan."
De droogte heeft geleid tot veel lagere of zelfs mislukte oogsten en volgens Greenpeace zijn miljoenen arbeidsuren verloren gegaan door hitte. Ook werd de scheepvaart op rivieren zoals de Rijn ernstig verstoord door extreem lage waterstanden.
Triodos Bank was eerder met de schatting gekomen dat de droogte en hitte voor de gehele Europese Unie een schadepost van ongeveer 180 miljard euro opleveren. Dat staat gelijk aan ongeveer 1 procent van de totale omvang van de economie van de EU. Volgens de Nederlandse bank kan het extreme zomerweer de groei van de Europese economie dit jaar ernstig ondermijnen.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.
3 uur geleden