Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Staatssecretaris Mona Keijzer kritisch op bonus topman AF-KLM

Staatssecretaris Mona Keijzer kritisch op bonus topman AF-KLM

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbonus ter waarde van 2 miljoen euro die topman Ben Smith van Air France-KLM toegezegd heeft gekregen leidt tot onbegrip in de politiek. Staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer sprak zich in het praatprogramma WNL Op Zondag hard uit over die beloning.

Het Frans-Nederlandse luchtvaartconcern meldde in zijn financiële jaarverslag dat Smith over het afgelopen jaar een bonus van 2 miljoen euro aan aandelen in het vooruitzicht is gesteld. Dit is opvallend, want Air France-KLM kreeg van Frankrijk en Nederland samen 10,4 miljard euro aan noodleningen en kredietgaranties om overeind te blijven tijdens de crisis. Parijs wil nog eens 4 miljard in Air France steken in ruil voor een groter belang, zo werd afgelopen week bekend.

Keijer heeft er geen goed woord voor over dat de raad van commissarissen de bonus voor Smith na zo'n jaar in orde vindt. "In welke wereld leven deze mensen? Dat zo’n raad dit besluit neemt begrijp ik niet. Totaal los van de werkelijkheid. Ik zou dus ook zeggen: doe het niet!", zei ze in WNL Op Zondag.

Langetermijndoelstellingen

Of Smith de omstreden aandelenbonus uiteindelijk krijgt, is nog maar de vraag. De variabele beloning kan pas in 2023 worden uitgekeerd. Dat hangt dan wel af van het behalen van bepaalde langetermijndoelstellingen, en daar komt het door de coronacrisis mogelijk nooit van. Verder zegt Air France-KLM de bonus niet uit te keren voordat minstens 75 procent van de ontvangen staatssteun is terugbetaald.

Het basissalaris van Smith daalde vorig jaar met een kwart tot 744.511 euro. Verder kreeg de Canadees nog eens krap 296.000 euro aan onkosten vergoed, voor het gebruik van een chauffeur en scholingsvergoedingen. Ook verhuisde Smith voor zijn baan bij Air France-KLM naar Frankrijk, waarvoor hij ook deels werd gecompenseerd.

Meer uit Financieel

ING: iets meer nieuwe huizen opgeleverd in 2026 en 2027

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.

1 uur geleden
Wall Street sluit flink hoger door techrally en dalende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen zijn maandag flink hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen zaten in de lift aan de start van de nieuwe maand, terwijl de olieprijs daalde. Dat gebeurde nadat president Donald Trump afzag van geplande aanvallen op Iran.

6 uur geleden
Democratische staten spannen zaak aan tegen Trump om heffingen

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 25 Amerikaanse staten onder democratisch bestuur heeft maandag een rechtszaak aangespannen tegen de regering van president Donald Trump. De staten verzetten zich tegen de nieuwste importheffingen die Trump heeft ingesteld voor zestig handelspartners.

7 uur geleden
Trump: oliemaatschappijen verdienen te veel aan hoge olieprijzen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat grote oliemaatschappijen te veel winst maken door de hoge olieprijzen als gevolg van het tekort aan ruwe olie dat is ontstaan door de Iranoorlog.

8 uur geleden
Apple stapt naar de rechter om Britse eis over versleutelde data

LONDEN (ANP) - Apple is opnieuw naar de rechter gestapt vanwege een plan van de Britse regering om toegang te krijgen tot versleutelde gegevens van gebruikers, meldt de Financial Times maandag.

8 uur geleden
Europese beurzen winnen dankzij lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De meeste Europese beurzen zijn maandag met duidelijke winsten gesloten door de gedaalde olieprijzen. Aanleiding hiervoor is de hoop op nieuwe onderhandelingen in het Midden-Oosten. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaan de onderhandelingen met Iran over een nieuw staakt-het-vuren maandag van start, nadat hij afgelopen weekend besloot af te zien van nieuwe aanvallen op Iran om zo te proberen tot een akkoord te komen.

11 uur geleden
LTO: droogte en hitte bedreigen Nederlandse suikerbietenoogst

DEN HAAG (ANP) - De suikerbietenteelt in Nederland krijgt te maken met een "serieuze opbrengstenderving" als gevolg van de droogte en hitte. Dat zegt Evelien Drenth, sectorspecialist akkerbouw bij LTO Nederland.

11 uur geleden