Staat moet miljarden meer bijlenen voor verlengde coronasteun
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat moet 15,5 miljard euro meer lenen dan eerder werd geraamd. Dat komt vooral door de impact van de coronasteun op de overheidsbegroting. Nu de financiële hulpregelingen zijn verlengd en verruimd voor ondernemers die lijden onder de pandemie, is er ook een groter kastekort dat met leningen moet worden overbrugd.
Dit jaar moet de Nederlandse regering naar verwachting in totaal 110,6 miljard euro lenen, meldt het Agentschap van de Generale Thesaurie van het ministerie van Financiën (DSTA). In januari ging deze instantie, die namens het ministerie van Financiën verantwoordelijk is voor het financieren van de staatsschuld, nog uit van een financieringsbehoefte van 95,1 miljard euro.
De regering kondigde wegens snel oplopende besmettingsaantallen in december een harde lockdown af, waardoor ook winkeliers gedwongen moesten sluiten en hard in hun financiën werden getroffen. Doordat de coronabeperkingen maar voortduren, verhoogde het demissionaire kabinet de afgelopen maanden onder andere de tegemoetkoming in de vaste lasten voor ondernemers die veel omzet zijn verloren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Grote pensioenfondsen hadden eind vorig jaar meer geld om alle pensioenen te kunnen betalen. Dit laten zorgfonds PFZW, ambtenarenpensioenfonds ABP, metaalfonds PMT, metalektrofonds PME en bpfBOUW weten. Dat komt volgens hen door de gestegen rente.
1 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De doorstroming op de woningmarkt komt verder onder druk te staan, stelt De Hypotheker. Dat is het gevolg van aangescherpte hypotheekregels, waardoor het voor ouderen financieel minder interessant wordt om naar een kleinere koopwoning te verhuizen.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De winst van de bouwer van elektrische auto's Tesla is in het afgelopen kwartaal flink gedaald onder druk van lagere verkopen en hogere kosten. Volgens het door Elon Musk geleide bedrijf kwam de nettowinst uit op 840 miljoen dollar, wat 61 procent minder is dan een jaar eerder.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms gaat dit jaar veel meer geld uitgeven aan datacenters en kunstmatige intelligentie. Dat kwam woensdag naar voren bij de presentatie van de jaarcijfers van het socialemediabedrijf. Daarmee voert Meta de druk flink op in de concurrentiestrijd op het vlak van AI tussen grote techbedrijven.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen gesloten na het besluit van de Amerikaanse centrale bank om de rente onveranderd te laten, zoals was verwacht. Daarnaast ging de aandacht op Wall Street uit naar de kwartaalcijfers van grote bedrijven, waaronder koffieketen Starbucks en chipproducent Texas Instruments.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank laat de rente in de Verenigde Staten onveranderd, zoals algemeen was verwacht op de financiële markten. In december kwam de Federal Reserve nog met de derde renteverlaging op rij om zo de economie en arbeidsmarkt te stimuleren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij CVC Capital Partners is in vergevorderde gesprekken met speciaalchemieconcern dsm-firmenich over een overname van zijn tak voor ingrediënten en vitamines voor diervoeding Animal Nutrition & Health (ANH). Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Mogelijk kan al binnen enkele dagen een deal worden aangekondigd, aldus Bloomberg.
6 uur geleden