Spotify bij stijgers op hoger Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Spotify behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De muziekstreamingdienst kreeg er in het afgelopen kwartaal meer abonnees bij dan verwacht. Spotify telt nu 640 miljoen mensen die maandelijks muziek en podcasts luisteren via het platform. Dat zijn er 11 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal gebruikers met een premiumabonnement nam ook sterker dan verwacht toe. Mede daardoor stegen de omzet en de winst van het bedrijf. Ook rekent Spotify voor het huidige kwartaal op een verdere groei van het aantal premiumabonnementen. Het aandeel steeg ruim 9 procent.
De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de winstnemingen een dag eerder. Die volgden op de forse koerswinsten na de overwinning van Trump. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 44.006 punten. De brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5990 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,1 procent, tot 19.302 punten.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe inflatiecijfers. Zo bleek dat de inflatie in de VS in oktober is uitgekomen op 3,3 procent. Dat was gelijk aan de verwachtingen. De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Door de afzwakkende inflatie verlaagde de Amerikaanse centrale bank vorige week al de rente om de economie te ondersteunen en beleggers hopen dat de rente in december verder wordt verlaagd.
Tesla
Rivian steeg ruim 17 procent. De Duitse autofabrikant Volkswagen verhoogde zijn investeringsplannen in de elektrische autofabrikant met 800 miljoen dollar. Eerder liet VW al weten 5 miljard dollar te willen investeren in Rivian, om samen nieuwe technologie voor elektrische auto's te ontwikkelen.
Tesla klom 4,9 procent. De elektrische autofabrikant zakte dinsdag ruim 6 procent door winstnemingen. Tesla is sinds de verkiezingen fors gestegen door de hoop dat het bedrijf profiteert van een nieuwe termijn voor Trump, van wie topman Elon Musk een grote supporter is.
De handel in Spirit Airlines werd kort na de opening stilgelegd, nadat de koers hard omlaagging. De luchtvaartmaatschappij is bezig met het aanvragen van faillissementsbescherming. Tegelijkertijd is het bedrijf in gesprek met schuldeisers. Spirit Airlines raakte dit jaar verder in de problemen na de mislukte poging van branchegenoot JetBlue Airways om het bedrijf over te nemen.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.
44 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraad is hard geslonken, maar er is volgens Gasunie op dit moment geen reden tot zorg. Zo is er nog voldoende aanvoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit het buitenland, laat een woordvoerster van Gasunie weten. Wel is de voorraad uitzonderlijk laag, beaamt ze.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen aan de nieuwe handelsweek. Beleggers deden het rustig aan en keken uit naar het vervolg van het cijferseizoen later in de week. Ook hebben Amerikaanse beleggers een vrije dag vanwege President's Day.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het plan van de coalitiepartijen om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen zorgt voor een toename van het aantal arbeidsongeschikte 60-plussers. Dat komt naar voren uit schattingen van uitkeringsinstantie UWV, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf en Trouw.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV wil dat concessiewisselingen in het openbaar vervoer in de toekomst niet meer in december plaatsvinden, na de chaos rond het busvervoer in Utrecht. Volgens de vakbond zou het wisselen van vervoerder voortaan alleen nog in de zomer moeten gebeuren. De bond gaat hiervoor pleiten bij de provincies, die verantwoordelijk zijn voor de aanbestedingen.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het vierde kwartaal van vorig jaar zwakker gegroeid dan verwacht. Het cijfer is een tegenvaller voor de Japanse premier Sanae Takaichi die de economie juist wil stimuleren met hogere overheidsbestedingen en lagere belastingen. Zij won onlangs nog een belangrijke overwinning bij de parlementsverkiezingen met haar plannen voor meer economische stimulering.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.
22 uur geleden