Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spotify bij stijgers op hoger Wall Street na cijfers

Spotify bij stijgers op hoger Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Spotify behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De muziekstreamingdienst kreeg er in het afgelopen kwartaal meer abonnees bij dan verwacht. Spotify telt nu 640 miljoen mensen die maandelijks muziek en podcasts luisteren via het platform. Dat zijn er 11 procent meer dan een jaar geleden. Het aantal gebruikers met een premiumabonnement nam ook sterker dan verwacht toe. Mede daardoor stegen de omzet en de winst van het bedrijf. Ook rekent Spotify voor het huidige kwartaal op een verdere groei van het aantal premiumabonnementen. Het aandeel steeg ruim 9 procent.

De algehele stemming op Wall Street bleef voorzichtig, na de winstnemingen een dag eerder. Die volgden op de forse koerswinsten na de overwinning van Trump. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 44.006 punten. De brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5990 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,1 procent, tot 19.302 punten.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe inflatiecijfers. Zo bleek dat de inflatie in de VS in oktober is uitgekomen op 3,3 procent. Dat was gelijk aan de verwachtingen. De inflatie speelt een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve. Door de afzwakkende inflatie verlaagde de Amerikaanse centrale bank vorige week al de rente om de economie te ondersteunen en beleggers hopen dat de rente in december verder wordt verlaagd.

Tesla

Rivian steeg ruim 17 procent. De Duitse autofabrikant Volkswagen verhoogde zijn investeringsplannen in de elektrische autofabrikant met 800 miljoen dollar. Eerder liet VW al weten 5 miljard dollar te willen investeren in Rivian, om samen nieuwe technologie voor elektrische auto's te ontwikkelen.

Tesla klom 4,9 procent. De elektrische autofabrikant zakte dinsdag ruim 6 procent door winstnemingen. Tesla is sinds de verkiezingen fors gestegen door de hoop dat het bedrijf profiteert van een nieuwe termijn voor Trump, van wie topman Elon Musk een grote supporter is.

De handel in Spirit Airlines werd kort na de opening stilgelegd, nadat de koers hard omlaagging. De luchtvaartmaatschappij is bezig met het aanvragen van faillissementsbescherming. Tegelijkertijd is het bedrijf in gesprek met schuldeisers. Spirit Airlines raakte dit jaar verder in de problemen na de mislukte poging van branchegenoot JetBlue Airways om het bedrijf over te nemen.

Meer uit Financieel

Beleggers zetten Randstad en AkzoNobel flink lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad en verfmaker AkzoNobel zijn woensdag onderuitgegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten de aandelen flink lager na teleurstellende cijfers over het derde kwartaal. Ook bierbrouwer Heineken gaf een kijkje in de boeken. Dat aandeel ging wel omhoog.

11 minuten geleden
Eurostar bestelt dubbeldekkertreinen bij Franse fabrikant Alstom

AMSTERDAM (ANP) - Eurostar, de spoorvervoerder die met hogesnelheidstreinen naar Londen en Parijs rijdt, heeft een grote uitbreiding van zijn vloot aangekondigd. De onderneming telt 2 miljard euro neer voor tientallen nieuwe treinen van de Franse fabrikant Alstom. Bijzonder is dat Eurostar straks ook met dubbeldekkers gaat rijden.

29 minuten geleden
Uitzender Randstad blijft last houden van zwakkere arbeidsmarkt

DIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft het afgelopen kwartaal opnieuw minder verdiend aan zijn werk op de minder bedrijvige arbeidsmarkt. De beursgenoteerde onderneming heeft al langer last van de wereldwijde economische onzekerheid. In de belangrijkste markten Noord-Amerika en Noord-Europa verbeterden de resultaten nog niet, in onder meer Frankrijk en Italiƫ wel.

36 minuten geleden
Ongunstige wisselkoersen drukken omzet AkzoNobel

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel heeft in het derde kwartaal opnieuw een lagere omzet behaald door negatieve wisselkoerseffecten. De afname werd deels afgeremd door prijsstijgingen. Onder de streep bleef in het afgelopen kwartaal een verlies staan, werd woensdag bekend.

59 minuten geleden
Heineken verkoopt opnieuw minder bier in Europa en Amerika

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft in het derde kwartaal minder bier verkocht. In Europa en vooral in Noord- en Zuid-Amerika ging de afzet omlaag. Dit zijn de grootste markten voor de Nederlandse brouwer. Hiermee zette de dalende verkooptrend van eerder dit jaar door.

1 uur geleden
Airbus opent tweede assemblagelijn in China

BEIJING/PARIJS (ANP/RTR) - Airbus heeft bekendgemaakt dat het een tweede assemblagelijn in China opent. Daarmee vergroot de Europese vliegtuigbouwer de productiecapaciteit voor zijn A320-vliegtuigen.

1 uur geleden
Amerikaanse regering maakt ruim 3 miljard dollar vrij voor boeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is van plan meer dan 3 miljard dollar (2,6 miljard euro) vrij te maken voor hulp aan Amerikaanse boeren, meldt het ministerie van Landbouw. Het geld was bevroren als gevolg van de shutdown.

1 uur geleden