Spelersvakbond nomineert Van Dijk en Miedema weer voor prijs
LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk en Vivianne Miedema maken kans om opnieuw te worden gekozen tot voetballer en voetbalster van het jaar in Engeland. De verdediger van Liverpool, tevens aanvoerder van het Nederlands elftal, behoort tot de zes genomineerden bij de verkiezing van spelersvakbond PFA. Bij de vrouwen geldt dat voor Miedema, de spits van Arsenal en Oranje.
De 29-jarige Van Dijk werd vorig jaar na Dennis Bergkamp (1998, Arsenal), Ruud van Nistelrooij (2002, Manchester United) en Robin van Persie (2012, Arsenal) de vierde Nederlander die deze prestigieuze prijs in ontvangst mocht nemen. Bij de vrouwen viel de keuze toen op Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje is ook nu weer een van de zes kandidaten. Miedema heeft concurrentie van teamgenote Kim Little en vier speelsters van kampioen Chelsea: Beth England, Sophie Ingle, Guro Reiten en Ji So-yun.
Van Dijk veroverde afgelopen seizoen met Liverpool de landstitel, de eerste van de club in dertig jaar. Zijn teamgenoten Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson en Sadio Mané behoren ook tot de genomineerden, net als het duo Kevin De Bruyne en Raheem Sterling van Manchester City.
Talent van het jaar
Alexander-Arnold is genomineerd voor de prijs voor het talent van het jaar, samen met Marcus Rashford, Mason Greenwood (beiden Manchester United), Tammy Abraham, Mason Mount (beiden Chelsea) en Bukayo Saka (Arsenal).
De Engelse voetbalpers riep in juli al Henderson uit tot speler van het jaar. In de verkiezing van de Premier League viel de keuze op De Bruyne. Dinsdag maakt spelersvakbond PFA zijn winnaars bekend.
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
8 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden