Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond nomineert Van Dijk en Miedema weer voor prijs

Spelersvakbond nomineert Van Dijk en Miedema weer voor prijs

LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk en Vivianne Miedema maken kans om opnieuw te worden gekozen tot voetballer en voetbalster van het jaar in Engeland. De verdediger van Liverpool, tevens aanvoerder van het Nederlands elftal, behoort tot de zes genomineerden bij de verkiezing van spelersvakbond PFA. Bij de vrouwen geldt dat voor Miedema, de spits van Arsenal en Oranje.

De 29-jarige Van Dijk werd vorig jaar na Dennis Bergkamp (1998, Arsenal), Ruud van Nistelrooij (2002, Manchester United) en Robin van Persie (2012, Arsenal) de vierde Nederlander die deze prestigieuze prijs in ontvangst mocht nemen. Bij de vrouwen viel de keuze toen op Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje is ook nu weer een van de zes kandidaten. Miedema heeft concurrentie van teamgenote Kim Little en vier speelsters van kampioen Chelsea: Beth England, Sophie Ingle, Guro Reiten en Ji So-yun.

Van Dijk veroverde afgelopen seizoen met Liverpool de landstitel, de eerste van de club in dertig jaar. Zijn teamgenoten Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson en Sadio Mané behoren ook tot de genomineerden, net als het duo Kevin De Bruyne en Raheem Sterling van Manchester City.

Talent van het jaar

Alexander-Arnold is genomineerd voor de prijs voor het talent van het jaar, samen met Marcus Rashford, Mason Greenwood (beiden Manchester United), Tammy Abraham, Mason Mount (beiden Chelsea) en Bukayo Saka (Arsenal).

De Engelse voetbalpers riep in juli al Henderson uit tot speler van het jaar. In de verkiezing van de Premier League viel de keuze op De Bruyne. Dinsdag maakt spelersvakbond PFA zijn winnaars bekend.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Gattuso 'helemaal leeg' na mislopen WK met Italië

ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.

59 minuten geleden
Irak ten koste van Bolivia als 48e en laatste naar WK voetbal

MONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

5 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

9 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

10 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

10 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

11 uur geleden