Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond nomineert Van Dijk en Miedema weer voor prijs

Spelersvakbond nomineert Van Dijk en Miedema weer voor prijs

LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk en Vivianne Miedema maken kans om opnieuw te worden gekozen tot voetballer en voetbalster van het jaar in Engeland. De verdediger van Liverpool, tevens aanvoerder van het Nederlands elftal, behoort tot de zes genomineerden bij de verkiezing van spelersvakbond PFA. Bij de vrouwen geldt dat voor Miedema, de spits van Arsenal en Oranje.

De 29-jarige Van Dijk werd vorig jaar na Dennis Bergkamp (1998, Arsenal), Ruud van Nistelrooij (2002, Manchester United) en Robin van Persie (2012, Arsenal) de vierde Nederlander die deze prestigieuze prijs in ontvangst mocht nemen. Bij de vrouwen viel de keuze toen op Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje is ook nu weer een van de zes kandidaten. Miedema heeft concurrentie van teamgenote Kim Little en vier speelsters van kampioen Chelsea: Beth England, Sophie Ingle, Guro Reiten en Ji So-yun.

Van Dijk veroverde afgelopen seizoen met Liverpool de landstitel, de eerste van de club in dertig jaar. Zijn teamgenoten Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson en Sadio Mané behoren ook tot de genomineerden, net als het duo Kevin De Bruyne en Raheem Sterling van Manchester City.

Talent van het jaar

Alexander-Arnold is genomineerd voor de prijs voor het talent van het jaar, samen met Marcus Rashford, Mason Greenwood (beiden Manchester United), Tammy Abraham, Mason Mount (beiden Chelsea) en Bukayo Saka (Arsenal).

De Engelse voetbalpers riep in juli al Henderson uit tot speler van het jaar. In de verkiezing van de Premier League viel de keuze op De Bruyne. Dinsdag maakt spelersvakbond PFA zijn winnaars bekend.

Meer uit Voetbal

Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

9 uur geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

11 uur geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

11 uur geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

12 uur geleden
Bayern-coach Kompany op zijn hoede voor jong PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.

14 uur geleden
Trainer Terzic volgt Valverde na dit seizoen op bij Athletic Club

BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.

19 uur geleden
City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

1 dag geleden