Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Spelersvakbond nomineert Van Dijk en Miedema weer voor prijs

Spelersvakbond nomineert Van Dijk en Miedema weer voor prijs

LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk en Vivianne Miedema maken kans om opnieuw te worden gekozen tot voetballer en voetbalster van het jaar in Engeland. De verdediger van Liverpool, tevens aanvoerder van het Nederlands elftal, behoort tot de zes genomineerden bij de verkiezing van spelersvakbond PFA. Bij de vrouwen geldt dat voor Miedema, de spits van Arsenal en Oranje.

De 29-jarige Van Dijk werd vorig jaar na Dennis Bergkamp (1998, Arsenal), Ruud van Nistelrooij (2002, Manchester United) en Robin van Persie (2012, Arsenal) de vierde Nederlander die deze prestigieuze prijs in ontvangst mocht nemen. Bij de vrouwen viel de keuze toen op Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje is ook nu weer een van de zes kandidaten. Miedema heeft concurrentie van teamgenote Kim Little en vier speelsters van kampioen Chelsea: Beth England, Sophie Ingle, Guro Reiten en Ji So-yun.

Van Dijk veroverde afgelopen seizoen met Liverpool de landstitel, de eerste van de club in dertig jaar. Zijn teamgenoten Trent Alexander-Arnold, Jordan Henderson en Sadio Mané behoren ook tot de genomineerden, net als het duo Kevin De Bruyne en Raheem Sterling van Manchester City.

Talent van het jaar

Alexander-Arnold is genomineerd voor de prijs voor het talent van het jaar, samen met Marcus Rashford, Mason Greenwood (beiden Manchester United), Tammy Abraham, Mason Mount (beiden Chelsea) en Bukayo Saka (Arsenal).

De Engelse voetbalpers riep in juli al Henderson uit tot speler van het jaar. In de verkiezing van de Premier League viel de keuze op De Bruyne. Dinsdag maakt spelersvakbond PFA zijn winnaars bekend.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain steviger aan de leiding door zege op Toulouse

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.

1 uur geleden
ADO Den Haag loopt door zege op Jong Ajax uit op SC Cambuur

DEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.

1 uur geleden
NEC-middenvelder Chery stopt als international van Suriname

NIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot mist keeper Alisson tegen City en PSG

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.

7 uur geleden
AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

8 uur geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

8 uur geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

8 uur geleden