S&P 500-index voor het eerst boven 4000 punten op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De breed samengestelde S&P 500-index is donderdag op Wall Street voor het eerst boven de 4000 punten gestegen, aangejaagd door optimisme bij beleggers over het economisch herstel van de coronacrisis en het nieuwe steunpakket van ruim 2 biljoen dollar van de Amerikaanse president Joe Biden. Daarnaast ging de chipsector in New York stevig omhoog, mede dankzij zeer positieve vooruitzichten van chipconcern Micron Technology.
De S&P 500 eindigde met een plus van 1,2 procent op 4019,87 punten. Het duurde ongeveer anderhalf jaar om het gat vanaf de 3000 punten te dichten en vijf jaar voor de graadmeter om van 2000 naar 3000 punten te gaan. De Dow-Jonesindex won 0,5 procent tot 33.153,21 punten en de technologiebeurs Nasdaq steeg 1,8 procent tot 13.480,11 punten.
Vrijdag blijven de Amerikaanse beurzen net als die in Europa dicht wegens Goede Vrijdag, maar wordt nog wel het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid openbaar. Er wordt verwacht dat de banengroei in 's werelds grootste economie in maart sterk is gegroeid. Eerder op de dag bleek nog wel dat de uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten vorige week onverwacht zijn gestegen, maar werd ook bekend dat de Amerikaanse industrie vorige maand het sterkst is gegroeid in meer dan 37 jaar.
Micron
Micron kreeg er 4,8 procent bij. Behalve positieve kwartaalcijfers en vooruitzichten waren er ook berichten dat Micron interesse zou hebben om de Japanse branchegenoot Kioxia over te nemen voor circa 30 miljard dollar. Ook Western Digital (plus 6,9 procent) zou interesse in die onderneming hebben. Andere chipbedrijven als Intel, Advanced Micro Devices (AMD), Qualcomm en Broadcom stegen tot bijna 4 procent. Amazon, Google-moeder Alphabet, Microsoft, Apple en Facebook wonnen tot meer dan 3 procent.
Farmaceut Johnson & Johnson werd 1 procent lager gezet. Door een fout in een Amerikaanse fabriek zijn 15 miljoen doses van het coronavaccin van het bedrijf niet te gebruiken.
Olie
Ford Motor (min 0,7 procent) staakt tijdelijk de productie van zijn pick-uptrucks in twee fabrieken vanwege het chiptekort in de auto-industrie. De pick-uptrucks zijn Fords meest winstgevende automodel.
De euro was 1,1772 dollar waard, net als bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 3,2 procent duurder op 61,33 dollar. Brentolie klom 2,7 procent in prijs tot 64,62 dollar per vat. Oliekartel OPEC en zijn bondgenoten zoals Rusland hebben aangekondigd vanaf mei de olieproductie weer te gaan verhogen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
9 uur geleden