Sony mikt op herstel vraag naar smartphonecamera's
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse tech- en gamesbedrijf Sony lijkt zich voor te bereiden op een mogelijk herstel van de vraag naar smartphones en daarmee op een toenemende vraag naar de camera's die het bedrijf voor mobiele telefoons maakt. Sony is namelijk in gesprek om meer land te kopen in de buurt van zijn fabriek voor beeldsensoren in de Japanse prefectuur Kumamoto.
De lokale krant Kumamoto Nichinichi meldde eerder al dat Sony, dat onder meer camera's maakt voor de iPhones van Apple, flink wil investeren in een tweede fabriek voor beeldsensoren op de nieuwe locatie. Tijdens een bijeenkomst met investeerders verklaarde de baas van de chipdivisie Terushi Shimizu dat Sony verwacht dat zijn aandeel in de wereldwijde markt voor beeldsensoren 60 procent zal bedragen tegen het boekjaar dat begint in april 2025. Sony heeft nu een marktaandeel van iets meer dan 50 procent.
De baas van de chipdivisie sprak daarbij wel van een "moeilijkere marktomgeving" voor beeldsensoren dit jaar. Het grootste deel van de beeldsensoren van Sony wordt gebruikt in smartphones, waarvan de verkopen flink zijn gedaald, met name in China, de grootste markt voor mobiele telefoons ter wereld.
Beeldsensoren
"Terwijl we toekomstige onzekerheden in het achterhoofd houden, bereiden we ons voor op de lange termijn, om ervoor te zorgen dat we groeikansen kunnen benutten wanneer de markt zich in de toekomst herstelt", aldus Shimizu.
Sony jaagt ook op de groeiende vraag naar beeldsensoren voor auto's. De sensoren waarmee beelden elektronisch vastgelegd kunnen worden zijn namelijk essentieel voor zelfrijdende auto's. Het bedrijf verwacht dat de omzet van autosensoren in het boekjaar tot en met maart zal verdubbelen. Sony streeft er daarbij naar om in één tot twee jaar winst te kunnen maken op deze sensoren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
44 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
9 uur geleden