Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sony mikt op herstel vraag naar smartphonecamera's

Sony mikt op herstel vraag naar smartphonecamera's

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse tech- en gamesbedrijf Sony lijkt zich voor te bereiden op een mogelijk herstel van de vraag naar smartphones en daarmee op een toenemende vraag naar de camera's die het bedrijf voor mobiele telefoons maakt. Sony is namelijk in gesprek om meer land te kopen in de buurt van zijn fabriek voor beeldsensoren in de Japanse prefectuur Kumamoto.

De lokale krant Kumamoto Nichinichi meldde eerder al dat Sony, dat onder meer camera's maakt voor de iPhones van Apple, flink wil investeren in een tweede fabriek voor beeldsensoren op de nieuwe locatie. Tijdens een bijeenkomst met investeerders verklaarde de baas van de chipdivisie Terushi Shimizu dat Sony verwacht dat zijn aandeel in de wereldwijde markt voor beeldsensoren 60 procent zal bedragen tegen het boekjaar dat begint in april 2025. Sony heeft nu een marktaandeel van iets meer dan 50 procent.

De baas van de chipdivisie sprak daarbij wel van een "moeilijkere marktomgeving" voor beeldsensoren dit jaar. Het grootste deel van de beeldsensoren van Sony wordt gebruikt in smartphones, waarvan de verkopen flink zijn gedaald, met name in China, de grootste markt voor mobiele telefoons ter wereld.

Beeldsensoren

"Terwijl we toekomstige onzekerheden in het achterhoofd houden, bereiden we ons voor op de lange termijn, om ervoor te zorgen dat we groeikansen kunnen benutten wanneer de markt zich in de toekomst herstelt", aldus Shimizu.

Sony jaagt ook op de groeiende vraag naar beeldsensoren voor auto's. De sensoren waarmee beelden elektronisch vastgelegd kunnen worden zijn namelijk essentieel voor zelfrijdende auto's. Het bedrijf verwacht dat de omzet van autosensoren in het boekjaar tot en met maart zal verdubbelen. Sony streeft er daarbij naar om in één tot twee jaar winst te kunnen maken op deze sensoren.

Meer uit Financieel

Trump vraagt topmannen Musk en Cook mee naar bezoek aan Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.

8 minuten geleden
Trump wil accijns benzine tijdelijk schrappen door dure brandstof

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.

19 minuten geleden
AEX-index begint handelsweek met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex in Amsterdam, is met klein verlies aan de handelsweek begonnen. Beleggers stelden zich terughoudend op nadat de Amerikaanse president Donald Trump het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict. Toch zakten defensieaandelen door speculatie dat het bestand tussen Oekraïne en Rusland erop zou wijzen dat die oorlog zijn einde nadert.

37 minuten geleden
Baas Aramco: 100 miljoen olievaten per week verloren door Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde oliemarkten verliezen elke week dat de Straat van Hormuz gesloten is 100 miljoen vaten olie. Daardoor wordt het olietekort, dat door de oorlog in het Midden-Oosten al historisch groot is geworden, alleen maar erger. Dat heeft topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco maandag gezegd.

1 uur geleden
Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

2 uur geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

3 uur geleden