Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Sms-bom' politie naar mogelijke getuigen aanslag Sittard

'Sms-bom' politie naar mogelijke getuigen aanslag Sittard

SITTARD (ANP) - De politie heeft vrijdag een zogenoemde sms-bom verspreid naar mensen die op 12 september in de buurt waren van een schietpartij in Sittard. Zo hoopt ze mensen te vinden die getuige waren van de schietpartij.

Op de avond van 12 september werd op de Bradleystraat in Sittard een 38-jarige man beschoten, die daardoor ernstig gewond raakte. Hij zat in zijn auto toen hij vanaf een motor onder vuur werd genomen. Hij werd rond 23.15 uur op de oprit van een woning gevonden en naar het ziekenhuis gebracht. De motor werd later uitgebrand teruggevonden op de Raadskuilderweg in Geleen. Ook mensen die in de buurt waren van deze weg in Geleen kregen vrijdag een sms'je van de politie met het verzoek zich te melden als ze meer weten.

Het sms'je ging naar alle mobiele telefoons die volgens de gegevens van uitgepeilde zendmasten in de buurt van de incidenten waren.

Beelden

Opsporing Verzocht toonde tien dagen na de schietpartij beelden van de motor die vermoedelijk is gebruikt bij het schietincident. Na die uitzending kwamen bij de politie meerdere tips binnen. Een aantal van die tips bleek nuttig voor het onderzoek. Komende dinsdag besteedt Opsporing Verzocht opnieuw aandacht aan de schietpartij.

Volgens Dagblad de Limburger was de neergeschoten man Roermondenaar Anthony P. (38), prominent lid en ex-lid van Limburgse motorclubs. De aanleiding voor de schietpartij is vooralsnog onduidelijk. P. zou vele contacten hebben in het Limburgse criminele milieu en opgedoken zijn in meerdere strafdossiers, aldus de krant.

Meer uit Binnenland

15 jaar lang geen afname in moord op vrouwen door (ex-)partner

DEN HAAG (ANP) - Het aantal vrouwen dat werd gedood door een partner of door een ex, is in de afgelopen 15 jaar onveranderd gebleven. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekend. Bij gescheiden vrouwen komt moord of doodslag door een (ex-)partner het vaakst voor.

25 minuten geleden
Bestuurder om het leven gekomen bij verkeersongeval in Wanssum

WANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.

4 uur geleden
Ruim 1 op 10 jongeren minstens een keer verdacht van misdrijf

DEN HAAG (ANP) - Ruim een op de tien jongeren wordt minstens een keer verdacht van een misdrijf. Dat staat in een donderdag gepubliceerd onderzoek in opdracht van het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC). De kosten van criminaliteit per groep adolescenten die in hetzelfde jaar van de basisschool kwamen, worden geschat op bijna 2,6 miljard euro.

10 uur geleden
Schoof botst met Kamer over extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister-president Dick Schoof is donderdagavond in aanvaring gekomen met de Tweede Kamer over extra geld voor Oekraïne. Een meerderheid wil volgend jaar 2 miljard euro extra steun aan de regering in Kyiv geven, maar Schoof wil daar pas bij de voorjaarsnota over praten.

11 uur geleden
Schoof vroeg Sierra Leoonse president om uitlevering Bolle Jos

DEN HAAG (ANP) - Dick Schoof heeft de Sierra Leoonse president Julius Maada Bio eerder deze week gevraagd om de uitlevering van Jos Leijdekkers, ook wel Bolle Jos. Dat bevestigt een woordvoerder van de demissionaire premier na berichtgeving door het AD.

12 uur geleden
Defensie: geen gevolgen voor betrokken medewerkers mortierongeval

DEN HAAG (ANP) - Defensie treft geen maatregelen tegen medewerkers die betrokken waren bij het mortierongeval in Mali, waarbij in 2006 twee militairen om het leven kwamen en een derde zwaargewond raakte. Defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) vindt het niet passend om "rechtspositionele maatregelen" te nemen. Want, zo redeneert hij in een Kamerbrief, veel van de onderliggende problemen zijn veroorzaakt door de manier waarop zijn ministerie is georganiseerd.

12 uur geleden
Keijzer wil dat Oekraïners huur en zorgpremie gaan betalen

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Mona Keijzer (BBB) wil dat Oekraïense vluchtelingen met een baan huur en premie voor de ziektekostenverzekering gaan betalen, bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws. Ook krijgen zij een speciale vluchtelingenstatus die erop gericht is dat ze terugkeren naar hun moederland als daar vrede is. Dat moet de Europese regeling voor deze groep vervangen, die in maart 2027 verloopt. Dat staat in een voorstel dat de demissionaire bewindsvrouw vrijdag voorlegt in de ministerraad.

13 uur geleden