'Sms-bom' politie naar mogelijke getuigen aanslag Sittard
SITTARD (ANP) - De politie heeft vrijdag een zogenoemde sms-bom verspreid naar mensen die op 12 september in de buurt waren van een schietpartij in Sittard. Zo hoopt ze mensen te vinden die getuige waren van de schietpartij.
Op de avond van 12 september werd op de Bradleystraat in Sittard een 38-jarige man beschoten, die daardoor ernstig gewond raakte. Hij zat in zijn auto toen hij vanaf een motor onder vuur werd genomen. Hij werd rond 23.15 uur op de oprit van een woning gevonden en naar het ziekenhuis gebracht. De motor werd later uitgebrand teruggevonden op de Raadskuilderweg in Geleen. Ook mensen die in de buurt waren van deze weg in Geleen kregen vrijdag een sms'je van de politie met het verzoek zich te melden als ze meer weten.
Het sms'je ging naar alle mobiele telefoons die volgens de gegevens van uitgepeilde zendmasten in de buurt van de incidenten waren.
Beelden
Opsporing Verzocht toonde tien dagen na de schietpartij beelden van de motor die vermoedelijk is gebruikt bij het schietincident. Na die uitzending kwamen bij de politie meerdere tips binnen. Een aantal van die tips bleek nuttig voor het onderzoek. Komende dinsdag besteedt Opsporing Verzocht opnieuw aandacht aan de schietpartij.
Volgens Dagblad de Limburger was de neergeschoten man Roermondenaar Anthony P. (38), prominent lid en ex-lid van Limburgse motorclubs. De aanleiding voor de schietpartij is vooralsnog onduidelijk. P. zou vele contacten hebben in het Limburgse criminele milieu en opgedoken zijn in meerdere strafdossiers, aldus de krant.
Meer uit Binnenland
NIEUW-DORDRECHT (ANP) - Het optreden van twee politieagenten vorig jaar in Nieuw-Dordrecht waarna een man om het leven kwam was rechtmatig, oordeelt het OM in Noord-Nederland na onderzoek door de Rijksrecherche. De 43-jarige man overleed aan een amfetaminevergiftiging.
4 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag vier jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Angelo L., voor een verkrachting meer dan dertig jaar geleden in Nijmegen. De 60-jarige L. zou op 14 januari 1994 's ochtends een toen 19-jarig meisje onder dreiging van geweld hebben verkracht. "Deze verkrachting is schokkend en de gevolgen voelt het slachtoffer nog steeds", zei de officier van justitie.
23 minuten geledenARNHEM (ANP) - "Ik kan je eindelijk vertellen wat je mij hebt aangedaan", zei het slachtoffer van een gewelddadige verkrachting in 1994 in Nijmegen dinsdag in de rechtbank in Arnhem tegen Angelo L. De 60-jarige man uit Heerlen zou haar meer dan dertig jaar geleden hebben verkracht. L. zegt zich de verkrachting niet te kunnen herinneren.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
13 uur geleden