Invallers Mokio en Brandt helpen Ajax aan zege op tiental van PEC
ZWOLLE (ANP) - Jorthy Mokio en Julian Brandt hebben Ajax aan een uitzege op PEC Zwolle (0-2) geholpen. Beide invallers sloegen toe toen de thuisploeg al even met tien man speelde. Sherel Floranus kreeg in de 57e minuut een rode kaart voor een zware overtreding op Lucas Rosa.
Mokio maakte in de 76e minuut de openingstreffer, na goed voorbereidend werk van de eveneens ingevallen Tolu Arokodare. Brandt besliste de wedstrijd in blessuretijd na een goede combinatie met Mika Godts.
Ajax merkte in Zwolle weer eens hoe belangrijk Godts is. De Belg zou aan de aftrap verschijnen, maar haakte vlak voor de wedstrijd af. Volgens Ajax was hij onvoldoende fit om aan het duel te beginnen. Opvallend was dat de linksbuiten, die in de belangstelling staat van Paris Saint-Germain, na ruim een half uur wel aan een warming-up begon en halverwege de tweede helft inviel.
De helft
De 21-jarige Godts was vorig seizoen bij bijna de helft van het aantal doelpunten betrokken. Zonder hem had Ajax geen speler op het veld staan die regelmatig een paar tegenstanders passeert. De 17-jarige Abdellah Ouazane, van origine middenvelder, verving Godts op de linkervleugel. Doelman Marc ter Stegen en Caio Henrique debuteerden voor hun nieuwe club uit Amsterdam in de Eredivisie. Aanwinsten Daley Blind, Marcos Leonardo, Arokodare en Julian Brandt zaten bij aanvang van het duel op de bank.
Ajax viel voor rust traag en voorspelbaar aan. Doelman Jasper Schendelaar van de thuisploeg keerde een kopbal van Aaron Bouwman en reageerde ook goed op doelpogingen van Oscar Gloukh en Steven Berghuis. De grootste kans voor rust was voor PEC Zwolle. Keeper Ter Stegen reageerde attent op een kopbal van Tobias Sommer.
Overtreding
PEC Zwolle moest na 57 minuten verder met tien man na een snoeiharde overtreding van Floranus op Rosa. Even later vielen Godts, Brandt, Mokio, Leonardo en Arokodare in bij Ajax. Met een man meer op het veld omsingelden de bezoekers het strafschopgebied van de thuisploeg en kon een doelpunt bijna niet meer uitblijven.
Uiteindelijk maakte Mokio in de 76e minuut de openingstreffer, na goed voorbereidend werk van Arokodare. Brandt trof doel in blessuretijd, op aangeven van Godts.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Gjivai Zechiël maakt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League nog niet zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de 22-jarige middenvelder van Feyenoord buiten zijn wedstrijdselectie te laten. Datzelfde geldt voor verdediger Jurriën Timber en middenvelder Kenneth Taylor. Dat blijkt uit de donderdagochtend door de UEFA vrijgegeven lijst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
13 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
19 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
21 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
21 uur geleden