Xavi zet Zechiël, Taylor en Timber tegen Duitsland op tribune
AMSTERDAM (ANP) - Gjivai Zechiël maakt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League nog niet zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de 22-jarige middenvelder van Feyenoord buiten zijn wedstrijdselectie te laten. Datzelfde geldt voor verdediger Jurriën Timber en middenvelder Kenneth Taylor. Dat blijkt uit de donderdagochtend door de UEFA vrijgegeven lijst.
Xavi selecteerde voor zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach van Oranje 26 spelers. De wedstrijdselectie mag uit maximaal 23 man bestaan, waardoor er donderdag in de Johan Cruijff ArenA tegen Duitsland drie internationals op de tribune plaats moeten nemen.
Naast Zechiël wachten van de huidige Oranje-selectie PSV-aanvaller Ruben van Bommel en AZ-spits Mexx Meerdink nog op hun debuut. Zij zouden tegen Duitsland wel hun eerste minuten kunnen maken.
Timber
Het is niet verrassend dat Timber buiten de wedstrijdselectie wordt gelaten. De verdediger van Arsenal is pas hersteld van een liesblessure en volgde de voorbije dagen in Zeist een aangepast trainingsprogramma. Timber deed woensdag wel mee aan de afsluitende groepstraining.
Timber liep de liesblessure halverwege maart op. Aan het einde van het seizoen, in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain, deed de oud-Ajacied voor het eerst weer mee. Toen Timber zich daarna aansloot bij de selectie van het Nederlands elftal ter voorbereiding op het WK, bleek hij toch niet fit genoeg.
Taylor
Taylor, die sinds januari voor de Italiaanse club Lazio uitkomt, maakte ook geen deel uit van de WK-selectie. De 24-jarige middenvelder debuteerde in september 2022 onder leiding van bondscoach Louis van Gaal voor Oranje. Taylor kwam tot dusverre tot vijf interlands. In maart vorig jaar, tegen Spanje, kwam hij voor het laatst voor Oranje uit.
Na de wedstrijd tegen Duitsland volgen voor het Nederlands elftal in de Nations League nog ontmoetingen met Servië (uit, komende zondag), Griekenland (uit, 1 oktober) en Servië (thuis, 4 oktober). De laatste twee wedstrijden tegen Griekenland (thuis) en Duitsland (uit) zijn in november.
Nederland moet bij de eerste twee landen eindigen om zich te kwalificeren voor de kwartfinales van de Nations League in maart.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
13 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van het Belgische voetbalelftal heeft in zijn eerste toespraak tot de spelersgroep gezegd dat België "met een beetje geluk" veel verder had kunnen komen op het WK. "Met een beetje geluk hadden jullie nog kunnen winnen ook", zei de Nederlandse oud-international in een door de Belgische voetbalbond verspreide video op X. "Dat moet ook de mentaliteit worden voor de volgende toernooien: de Nations League en het EK."
18 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries, Nathan Aké en Cody Gakpo zijn achter Virgil van Dijk de reserve-aanvoerders van het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández vertelde dat een dag voor de eerste wedstrijd tegen Duitsland in de Nations League.
20 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de UEFA heeft aangegeven dat het vertrouwen nog niet is hersteld na de inmiddels ingetrokken commercialiseringsplannen van de FIFA. "Het project dat de eenheid van het wereldvoetbal verbrak mag dan geschrapt zijn, maar het geschonden vertrouwen is niet teruggekeerd; het herstellen daarvan is nu onze taak", zei Čeferin woensdag.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Virgil van Dijk voelt te weinig waardering bij het Nederlands elftal. De aanvoerder sprak zich daarover woensdag uit tijdens een persconferentie, waar hij een wat geprikkelde indruk maakte.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber maakt donderdag deel uit van de wedstrijdselectie van het Nederlands elftal voor de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League. Dat zei bondscoach Xavi Hernández woensdag op een persconferentie.
21 uur geleden