Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vollering wint voor tweede keer Tour de France Femmes

Vollering wint voor tweede keer Tour de France Femmes

NICE (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer de Tour de France Femmes gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez verdedigde in de slotetappe met start en finish in Nice de gele leiderstrui met succes door die ook op haar naam te schrijven.

Vollering won de Tour eerder in 2023. Ze werd in 2025 en 2024 tweede, net als in 2022. Vollering won in het voorjaar de Ronde van Vlaanderen, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik en schreef dit jaar voor het eerst de Giro d'Italia op haar naam.

In het eindklassement heeft Vollering een voorsprong van 1.18 minuut op de Poolse Kasia Niewiadoma, de Tourwinnares van 2024. De Italiaanse kampioen Elisa Longo Borghini is als derde geëindigd op 4.29 minuten van de Nederlandse.

Slotetappe

De slotetappe in Nice bevatte vier keer de Col d'Èze, waarvan de laatste beklimming van de steilste kant. Vollering begon met acht seconden voorsprong op Niewiadoma, die na afloop van de etappe van zaterdag haar ongenoegen had geuit over het rijden van Vollerings Franse ploeggenote Célia Gery. Die had haar gehinderd op het moment dat Vollering haar demarrage plaatste. De slotrit werd opnieuw een strijd tussen Vollering en de Poolse. De Zwitserse Marlen Reusser stond derde op meer dan een minuut.

De rit begon meteen vanuit Nice bergop, waarbij veel rensters al snel op achterstand reden. Lorena Wiebes overleefde de eerste beklimming van de Col d'Èze, en verzekerde zich daarna met de winst in de tussensprint van de groene puntentrui. Reusser moest in de tweede beklimming lossen bij haar concurrenten en raakte nog veel verder op achterstand toen ze daarna ten val kwam in de afdaling. Ze verloor daarmee haar derde plek in het eindklassement.

In de laatste beklimming ging het tussen Vollering en Niewiadoma voor de eindzege. Beide rensters probeerden de ander te lossen, maar slaagden daar niet in. Vlak voor de top plaatste Vollering de beslissende demarrage en reed weg bij de Poolse. Ze kwam in Nice aan met een voorsprong van meer dan een minuut op de Spaanse Paula Blasi en Niewiadoma en maakte daarmee duidelijk wie de beste was in deze Tour.

Meer uit Sport

Abdi Ali met zesde plaats beste Nederlander in finale 5000 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.

16 minuten geleden
Derde EK-goud Schilder bij kogelstoten, weer zilver Van Klinken

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.

1 uur geleden
Steenbergen als snelste naar finale van koningsnummer op EK

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).

3 uur geleden
Schilder bereidt zich slapend voor op finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.

7 uur geleden
Atlete Van Klinken met 'sterretjesgezicht' weer op medaillejacht

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.

8 uur geleden
Van Diepen meldt zich af met blessure, Clarke door op 800 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.

9 uur geleden
Steenbergen zwemt EK-kampioenschapsrecord in heats 100 meter vrij

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.

10 uur geleden