Sinner wint masterstoernooi Cincinnati
CINCINNATI (ANP/AFP) - Het masterstoernooi Cincinnati is gewonnen door de nummer 1 van de wereld Jannik Sinner. De 23-jarige Italiaan versloeg in de finale de Amerikaan Frances Tiafoe: 7-6 (4) 6-2.
De eerste set verliep zonder servicebreaks. In de tweede set liep Sinner snel uit naar een dubbele break voorsprong. Bij 5-1 kreeg hij al drie wedstrijdpunten op de service van Tiafoe, maar hij maakte het pas een game later af op zijn eigen opslag, met een lovegame.
Sinner won begin dit jaar op de Australian Open zijn eerste grandslamtitel. In Cincinnati neemt hij zijn vijfde trofee dit jaar in ontvangst. Hij is de eerste speler die meer dan één masterstoernooi heeft weten te winnen dit jaar. Eerder was hij ook de beste in Miami.
Moeilijke week
"Ik ben blij, want dit was een heel moeilijke week", zei Sinner. "Het was mentaal zwaar, want we waren beiden best wat vermoeid van onze halve finale van een dag eerder en we voelden redelijk wat spanning. Ik ben tevreden met hoe ik speelde op de belangrijke momenten."
Voor Tiafoe, de nummer 27 van de wereld, was het zijn eerste eindstrijd op een masterstoernooi.
Vorig jaar werd het toernooi van Cincinnati gewonnen door Novak Djokovic, maar hij ontbreekt dit jaar. Sinner bereidt zich voor op de US Open, het laatste grandslamtoernooi van dit jaar dat volgende week maandag begint.
Meer uit Sport
LENZERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse is bij de korte race van de wereldbeker mountainbike in het Zwitserse Lenzerheide als vijfde geëindigd. De 24-jarige Amersfoortse moest de zege laten aan de Amerikaanse Savilia Blunk en eindigde op 23 seconden. Anne Terpstra eindigde op 40 seconden als achtste.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft haar kwartfinale op het grastoernooi in Berlijn met de nodige moeite gewonnen en staat in de halve finale. De Belarussische nummer 1 van de wereld verloor de eerste set kansloos, maar richtte zich op en rekende in drie sets alsnog af met de Tsjechische Nikola Bartůňková: 2-6 7-6 (2) 6-2.
4 uur geledenBAD RAGAZ (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de derde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates versloeg na 157 kilometer met start en finish in Bad Ragaz medevluchter Xandro Meurisse uit België.
5 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op het grastoernooi van Halle doorgedrongen tot de halve finales. De als eerste geplaatste Duitser was met 7-6 (10) 7-6 (2) te sterk voor de Belgische qualifier Raphael Collignon.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De marathon van Londen vindt volgend jaar eenmalig plaats over twee dagen. Op die manier kunnen 100.000 mensen meedoen aan het evenement, tegenover een kleine 60.000 dit jaar. De wedstrijden van de elitemannen en -vrouwen vinden op 24 en 25 april op verschillende dagen plaats.
12 uur geledenLOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
1 dag geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
1 dag geleden