Bouwend Nederland hekelt bod JA21, BBB en SGP aan kabinet
ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland roept het minderheidskabinet op niet in te gaan op de brief van JA21, BBB en SGP. In die brief doen de partijen een aanbod tot samenwerking, maar daarvoor willen ze onder meer wel dat de stikstofaanpak van landbouwminister Jaimi van Essen wordt afgezwakt. Volgens de brancheorganisatie van bouwbedrijven is niemand gebaat bij uitstel of afstel van dat pakket.
"We zijn afgelopen jaren nog niet zo dicht bij een oplossing geweest", zegt voorzitter Arno Visser. Volgens Visser heeft iedereen er baat bij om uit de "stikstofimpasse" te komen.
"Maar het door de BBB letterlijk gedicteerde stikstofvoorstel brengt alles weer tot stilstand. Het is een 'offer you must refuse'. Dus: doe het niet!", zegt Visser.
De drie rechtse partijen zeggen in de brief bereid te zijn het belastingplan en alle begrotingen te steunen, maar dan moet er wel ruimte komen voor "brede lastenverlichting". Naast het afzwakken van het stikstofpakket, houden de partijen ook vast aan eerdere eisen op het gebied van asiel en medisch-ethische kwesties.
Meer uit Financieel
MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse producent van elektrische motoren LiveWire, waarin Harley-Davidson een meerderheidsbelang heeft, waarschuwt dat het bedrijf de komende twaalf maanden mogelijk niet overleeft. Het bedrijf kampt met geldproblemen en een zwakke vraag.
9 minuten geledenMIAMI (ANP) - Burger King-restaurants hebben in de afgelopen drie maanden goede zaken gedaan met de verkopen van Whoppers en andere snacks. Dat volgt uit de kwartaalcijfers die moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) heeft gepubliceerd. De fastfoodketen is in de Amerikaanse thuismarkt bezig met een meerjarig plan om de omzetgroei te versnellen, waarbij onder meer fors is geïnvesteerd in reclames, verbouwingen en verhuizingen en keukenapparatuur.
11 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,5 procent. De rentepauze geeft de centrale bank uit Frankfurt meer tijd om het effect van de eerdere renteverhogingen af te wachten. In september verhoogde de ECB het belangrijkste rentetarief nog met een kwart procentpunt om de inflatie in het eurogebied te bestrijden. Ook in juni gingen de leenkosten met een kwart procentpunt omhoog.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten is in het derde kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een voorlopige raming van de Amerikaanse overheid groeide de grootste economie ter wereld op zogeheten geannualiseerde basis met 3,4 procent. Het cijfer komt overeen met een groei van 0,8 procent in vergelijking met een jaar eerder.
14 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Rocco Basilico, erfgenaam van het bedrijf achter onder meer brillenmerk Ray-Ban, heeft een bod van 3,5 miljard euro afgeslagen voor zijn belang van 12,5 procent in Delfin Sarl, zeggen ingewijden. Delfin Sarl is de investeringsmaatschappij van de Italiaanse familie achter EssilorLuxottica, het grootste bedrijf ter wereld op het gebied van oogzorg. Het concern is eigenaar van onder meer de brillenmerken Ray-Ban, Oakley en Persol, evenals de opticiensketen Pearle Opticiens.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - President Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) spreekt zijn respect uit voor Christine Lagarde, die donderdag haar vertrek heeft aangekondigd als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Vanuit zijn functie als DNB-baas en een van de beleidsmakers bij de ECB in Frankfurt heeft Sleijpen nauw met Lagarde samengewerkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal onlinegokaccounts bij legale aanbieders is in de eerste helft van dit jaar toegenomen. Vooral in juni was er een duidelijke stijging, volgens de Kansspelautoriteit (Ksa) waarschijnlijk door het WK voetbal. Ook kan de twee jaar geleden ingevoerde stortingslimiet hebben meegespeeld. Daardoor gebruiken gokkers mogelijk meerdere accounts om hetzelfde te kunnen blijven inzetten.
1 uur geleden