Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Economie VS groeit sterker dan verwacht in derde kwartaal

Economie VS groeit sterker dan verwacht in derde kwartaal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de Verenigde Staten is in het derde kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan verwacht. Volgens een voorlopige raming van de Amerikaanse overheid groeide de grootste economie ter wereld op zogeheten geannualiseerde basis met 3,4 procent. Het cijfer komt overeen met een groei van 0,8 procent in vergelijking met een jaar eerder.

Geannualiseerd betekent dat de groei van één kwartaal denkbeeldig wordt doorgetrokken over het hele jaar. Daarmee overtrof de groei de verwachtingen van economen. Het is bovendien het sterkste groeicijfer in een jaar tijd. In het tweede kwartaal was de geannualiseerde groei nog 2,2 procent, oftewel 0,5 procent op jaarbasis.

De groei werd geholpen door de consumentenbestedingen die de motor zijn van de Amerikaanse economie. Ook de enorme investeringen van techbedrijven in AI boden steun. Daar stond wel zwakte bij de export tegenover.

Amerikaanse inflatie

De sterkere groei is goed nieuws voor president Donald Trump in aanloop naar de midterms volgende week. De economie is altijd een belangrijk verkiezingsthema in de VS.

Verder kwamen cijfers over de Amerikaanse inflatie die wijzen op een verdere stijging van de consumentenprijzen in september. De inflatie in de VS wordt net als elders aangejaagd door de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse centrale bank hield woensdag de rente nog onveranderd. In september verhoogde de Federal Reserve de rente voor het eerst in ruim drie jaar om de hoge inflatie tegen te gaan.

Meer uit Financieel

Google-eigenaar Alphabet keldert op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Alphabet ging donderdag 13 procent onderuit op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google zag daarmee zo'n 489 miljard dollar aan beurswaarde verdampen. Het techconcern rapporteerde teleurstellende resultaten voor advertentie-inkomsten uit zoekopdrachten, terwijl de uitgaven door investeringen in AI fors zijn gestegen. Dit wakkerde zorgen aan of de miljardeninvesteringen van Alphabet in AI wel voldoende opleveren.

26 minuten geleden
Franse winkeliers zetten zich schrap voor nieuw protest en geweld

PARIJS (ANP/RTR) - Winkeliers in Frankrijk zetten zich schrap voor een derde weekend vol onrust. De afgelopen weekenden mondden protesten in meerdere Franse steden uit in geweld en plunderingen van winkels. De schade en de gemiste inkomsten tot nu toe worden geschat op ongeveer 1,8 miljard euro.

27 minuten geleden
Elektrisch motormerk LiveWire vreest voor voortbestaan

MILWAUKEE (ANP) - De Amerikaanse producent van elektrische motoren LiveWire, waarin Harley-Davidson een meerderheidsbelang heeft, waarschuwt dat het bedrijf de komende twaalf maanden mogelijk niet overleeft. Het bedrijf kampt met geldproblemen en een zwakke vraag.

45 minuten geleden
Burger King verkoopt meer Whoppers en andere snacks

MIAMI (ANP) - Burger King-restaurants hebben in de afgelopen drie maanden goede zaken gedaan met de verkopen van Whoppers en andere snacks. Dat volgt uit de kwartaalcijfers die moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) heeft gepubliceerd. De fastfoodketen is in de Amerikaanse thuismarkt bezig met een meerjarig plan om de omzetgroei te versnellen, waarbij onder meer fors is geïnvesteerd in reclames, verbouwingen en verhuizingen en keukenapparatuur.

47 minuten geleden
ECB houdt rentepauze na verhoging in september

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) houdt de rente in de eurozone onveranderd op 2,5 procent. De rentepauze geeft de centrale bank uit Frankfurt meer tijd om het effect van de eerdere renteverhogingen af te wachten. In september verhoogde de ECB het belangrijkste rentetarief nog met een kwart procentpunt om de inflatie in het eurogebied te bestrijden. Ook in juni gingen de leenkosten met een kwart procentpunt omhoog.

49 minuten geleden
Bouwend Nederland hekelt bod JA21, BBB en SGP aan kabinet

ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland roept het minderheidskabinet op niet in te gaan op de brief van JA21, BBB en SGP. In die brief doen de partijen een aanbod tot samenwerking, maar daarvoor willen ze onder meer wel dat de stikstofaanpak van landbouwminister Jaimi van Essen wordt afgezwakt. Volgens de brancheorganisatie van bouwbedrijven is niemand gebaat bij uitstel of afstel van dat pakket.

1 uur geleden
Bloomberg: Ray-Ban-erfgenaam weigert miljardenbod van stiefbroer

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Rocco Basilico, erfgenaam van het bedrijf achter onder meer brillenmerk Ray-Ban, heeft een bod van 3,5 miljard euro afgeslagen voor zijn belang van 12,5 procent in Delfin Sarl, zeggen ingewijden. Delfin Sarl is de investeringsmaatschappij van de Italiaanse familie achter EssilorLuxottica, het grootste bedrijf ter wereld op het gebied van oogzorg. Het concern is eigenaar van onder meer de brillenmerken Ray-Ban, Oakley en Persol, evenals de opticiensketen Pearle Opticiens.

1 uur geleden