Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sigrid Kaag begint aan haar nieuwe baan, Jetten nu vicepremier

Sigrid Kaag begint aan haar nieuwe baan, Jetten nu vicepremier

NEW YORK (ANP) - Sigrid Kaag begint aan haar nieuwe baan bij de Verenigde Naties. Ze heeft zich daarmee ook teruggetrokken uit het Nederlandse kabinet. De voormalige vicepremier gaat werken aan humanitaire hulpverlening en de wederopbouw in Gaza.

Kaag begint in haar nieuwe functie in New York, waar het hoofdkantoor van de Verenigde Naties zit. Ze heeft hier een ontmoeting met de secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres, die haar voor deze functie had gevraagd. Ze zal ongeveer een week vanuit New York werken, laat de VN weten, en daarna afreizen naar het Midden-Oosten.

Kaag zal haar nieuwe werk aanvankelijk vanuit de Jordaanse hoofdstad Amman doen. Volgens de VN is het de bedoeling dat ze in een later stadium kantoor zal houden in Egypte en uiteindelijk zelfs in Gaza. In haar nieuwe functie is ze formeel Speciaal Humanitair en Wederopbouwcoördinator voor Gaza. Voordat Kaag de politiek in ging, werkte ze al jarenlang voor de VN, onder meer in het Midden-Oosten.

Koning Willem-Alexander heeft Kaag eind december "op de meest eervolle wijze" ontslag verleend als kabinetslid. Vanaf deze maandag worden haar taken als minister van Financiën en vicepremier overgenomen door haar opvolger als partijleider van D66, Rob Jetten. Hij krijgt daarbij op Financiën veel hulp van Marnix van Rij, een van de twee staatssecretarissen op dat ministerie.

Meer uit Buitenland

Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

19 minuten geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

5 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

5 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

8 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

8 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

12 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

12 uur geleden