Signify bekijkt impact coronavirus in China
AMSTERDAM (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify bekijkt de impact van het nieuwe coronavirus op zijn activiteiten in China. De voormalige lichtdivisie van Philips heeft een kleine 8000 werknemers in China, waarvan enkele tientallen in de regio Hubei, waar het virus als eerste de kop opstak.
De impact van het virus op de activiteiten van Signify is volgens topman Eric Rondolat nog ongewis, zo zei hij in een toelichting op de jaarcijfers. Ook omdat kantoren en productielocaties vanwege het Chinees Nieuwjaar gesloten zijn. China heeft de vakantieperiode vanwege het virus verlengd. De Signify-topman denkt dat de impact gering zal zijn als fabrieken en locaties een paar dagen langer dichtblijven. Als dit weken aanhoudt, zal dat volgens hem logischerwijs wel gevolgen hebben voor de resultaten.
Rondolat stelt de veiligheid en gezondheid van personeel voorop. Signify heeft al de nodige maatregelen genomen om verspreiding van het virus te voorkomen. Zo krijgt het personeel mondkapjes uitgedeeld en worden andere hygiënemaatregelen genomen.
Omzet
Signify sloot het slotkwartaal van 2019 af met een omzet van 1,8 miljard euro. Dat was 1,4 procent meer dan een jaar eerder. Met name de toegenomen verkopen van ledverlichting, goed voor 80 procent van de totale omzet, zorgden voor een hoger resultaat. Ook overnames droegen hun steentje bij.
De vergelijkbare omzet daalde met 4,2 procent. Het bedrijf blijft melding maken van moeizame marktomstandigheden. Onder de streep bleef een bedrag van 98 miljoen euro over. Dat is minder dan de 119 miljoen euro een jaar eerder. Dit kwam onder meer door reorganisatiekosten en andere eenmalige posten. De winstmarge viel verder iets hoger uit.
In een toelichting stelt topman Eric Rondolat dat het bedrijf voorlopig vast blijft houden aan zijn conventionele verlichtingsdivisie. De marges voor die producten zijn volgens hem goed en er is ook nog altijd voldoende vraag naar. Volgens de Fransman duurt het nog wel even voordat deze producten uitgefaseerd zullen zijn.
Meer uit Financieel
BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
23 minuten geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
1 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - India gaat olie uit Venezuela kopen, in plaats van uit Iran. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag. "We hebben die deal al gesloten, het concept van de deal," zei Trump tegen verslaggevers aan boord van de Air Force One onderweg naar Florida vanuit Washington.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
21 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
22 uur geleden