Sigma Lithium wint op Wall Street na geruchten overname door Tesla
NEW YORK (ANP) - Sigma Lithium was dinsdag de grote winnaar op de beurs in New York. Persbureau Bloomberg meldde dat Tesla een overname van de lithiumproducent onderzoekt. Lithium is een belangrijke grondstof voor batterijen voor elektrische auto's. Met een overname kan Tesla de levering van lithium beter veiligstellen.
Sigma Lithium maakte een koerssprong van 16,1 procent. Ingewijden vertelden Bloomberg dat Tesla naar meerdere mijnbouwbedrijven kijkt om zelf lithium te winnen. De grootste aandeelhouder van Sigma Lithium zou een mogelijke verkoop wel overwegen, waarbij de belangstelling wordt gepeild bij andere mijnbouwers en autofabrikanten.
Verder hingen de rentezorgen op Wall Street boven de markt. Er wordt namelijk met spanning uitgekeken naar de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve die woensdag worden gepubliceerd. Mogelijk kan daaruit meer duidelijk worden over het toekomstige rentebeleid van de Amerikaanse centralebankenkoepel.
Supermarktconcern
De Dow-Jonesindex sloot 2,1 procent lager op 33.129,59 punten. De brede S&P 500 zakte eveneens, met 2 procent tot 3397,34 punten. De technologiegraadmeter Nasdaq verloor 2,5 procent tot 11.492,30 punten.
Walmart wist het koersverlies van eerder op de dag goed te maken. Het grootste supermarktconcern van de Verenigde Staten eindigde 0,6 procent hoger, nadat het beter dan verwachte cijfers over het afgelopen kwartaal had bekendgemaakt. De prognoses voor het lopende kwartaal en het nieuwe jaar stelden echter teleur.
JD.com
Home Depot eindigde 7,1 procent lager. De Amerikaanse doe-het-zelfketen meldde tegenvallende omzetcijfers over het vierde kwartaal van vorig jaar. Daarbij waren de verwachtingen voor dit jaar voorzichtig. In navolging van Home Depot ging ook het aandeel van branchegenoot Lowe’s omlaag, met 5,1 procent.
Onlinemarktplaats JD.com leverde flink in (min 11 procent). Het Chinese bedrijf meldde dat het de concurrentiestrijd wil aangaan met budgetwinkel Pinduoduo. De campagne die JD.com daarvoor wil opzetten zou 1,5 miljard dollar kosten, omgerekend zo’n 1,4 miljard euro.
De euro was 1,0648 dollar waard, tegen 1,0666 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 76,16 dollar. Brentolie werd 1,5 procent goedkoper op 82,82 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.
10 uur geleden