Shell schaarse stijger op lagere aandelenbeurs Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een aanzienlijk verlies gesloten. Vooral chipfondsen stonden onder druk en trokken de AEX omlaag na enigszins tegenvallende kwartaalberichten van Amerikaanse techconcerns Meta en Microsoft. Shell was een van de weinige winnaars op het Damrak dankzij goed ontvangen resultaten.
De AEX eindigde 0,8 procent lager op 874,18 punten. De MidKap zakte 1,4 procent tot 877,91 punten. Ook elders in Europa eindigden de beurzen een stuk lager. In Parijs, Frankfurt en Londen liepen de verliezen van de hoofdgraadmeters op tot ongeveer 1 procent.
Shell was met een winst van 2,3 procent de sterkste stijger. Het olie- en gasconcern hield zijn winst op peil in het derde kwartaal, ondanks de gedaalde olieprijzen. Daarbij hielpen vooral beter dan verwachte resultaten van de gasdivisie en lagere eenmalige kostenposten.
Kwartaalberichten
Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren de grootste verliezers in de AEX met minnen tot bijna 6 procent. De aandelen stonden onder druk doordat beleggers na kwartaalberichten van Meta en Microsoft hun verwachtingen over de positieve impact van kunstmatige intelligentie (AI) op de winsten in de techsector naar beneden hebben bijgesteld. Het kan veel langer duren dan gedacht voordat het rendement op investeringen in AI aanzienlijk aandikt, zei beleggingsstrateeg Matt Maley tegen persbureau Bloomberg.
De kwartaalresultaten van ING werden beloond met een plus van 0,8 procent voor de aandelen van de bank. Het financiële concern boekte een lagere winst door gedaalde rente-inkomsten, maar hogere provisies en commissies beperkten de neergang van de baten bij ING.
Amerikaanse presidentsverkiezingen
Flitshandelaar Flow Traders won 1,4 procent na het publiceren van de kwartaalcijfers. Bij die winst speelt mogelijk ook mee dat de nervositeit op de beurzen toeneemt in de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Flow Traders profiteert van die onrust, omdat die voor meer beurshandel zorgt.
De euro was 1,0858 dollar waard, tegenover 1,0866 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie was 0,9 procent meer waard op 69,25 dollar per vat. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 73,10 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De autoverkopen in China zijn in de eerste negen maanden van dit jaar hard gedaald door verslechterende marktomstandigheden. In totaal werden er 1,7 miljoen voertuigen verkocht in China, 's werelds grootste automarkt. Dat is een daling van 21 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, maakte branchevereniging China Passenger Car Association bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechter heeft de verzoeken van de Vereniging Effectenbezitters (VEB) en een grote groep beleggers voor een diepgaand onderzoek naar Philips afgewezen. In 2021 vond een wereldwijde terugroepactie plaats van beademings- en slaapapneu-apparaten van een Amerikaanse dochteronderneming van Philips.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - Tesla heeft de naam van zijn rijassistentiesysteem in Europa veranderd, na jarenlange kritiek dat het Amerikaanse bedrijf het systeem te veel zou hebben aangeprezen als volledig zelfrijdend. Op de websites van de fabrikant van elektrische auto's in Nederland en andere Europese landen heet het systeem nu 'Tesla Assisted Driving'. Daarmee wordt direct duidelijk dat het slechts om een rijassistentiesysteem gaat.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
12 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
23 uur geleden