Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell schaarse stijger op lagere aandelenbeurs Amsterdam

Shell schaarse stijger op lagere aandelenbeurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een aanzienlijk verlies gesloten. Vooral chipfondsen stonden onder druk en trokken de AEX omlaag na enigszins tegenvallende kwartaalberichten van Amerikaanse techconcerns Meta en Microsoft. Shell was een van de weinige winnaars op het Damrak dankzij goed ontvangen resultaten.

De AEX eindigde 0,8 procent lager op 874,18 punten. De MidKap zakte 1,4 procent tot 877,91 punten. Ook elders in Europa eindigden de beurzen een stuk lager. In Parijs, Frankfurt en Londen liepen de verliezen van de hoofdgraadmeters op tot ongeveer 1 procent.

Shell was met een winst van 2,3 procent de sterkste stijger. Het olie- en gasconcern hield zijn winst op peil in het derde kwartaal, ondanks de gedaalde olieprijzen. Daarbij hielpen vooral beter dan verwachte resultaten van de gasdivisie en lagere eenmalige kostenposten.

Kwartaalberichten

Chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren de grootste verliezers in de AEX met minnen tot bijna 6 procent. De aandelen stonden onder druk doordat beleggers na kwartaalberichten van Meta en Microsoft hun verwachtingen over de positieve impact van kunstmatige intelligentie (AI) op de winsten in de techsector naar beneden hebben bijgesteld. Het kan veel langer duren dan gedacht voordat het rendement op investeringen in AI aanzienlijk aandikt, zei beleggingsstrateeg Matt Maley tegen persbureau Bloomberg.

De kwartaalresultaten van ING werden beloond met een plus van 0,8 procent voor de aandelen van de bank. Het financiële concern boekte een lagere winst door gedaalde rente-inkomsten, maar hogere provisies en commissies beperkten de neergang van de baten bij ING.

Amerikaanse presidentsverkiezingen

Flitshandelaar Flow Traders won 1,4 procent na het publiceren van de kwartaalcijfers. Bij die winst speelt mogelijk ook mee dat de nervositeit op de beurzen toeneemt in de aanloop naar de Amerikaanse presidentsverkiezingen. Flow Traders profiteert van die onrust, omdat die voor meer beurshandel zorgt.

De euro was 1,0858 dollar waard, tegenover 1,0866 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie was 0,9 procent meer waard op 69,25 dollar per vat. Brentolie werd 0,8 procent duurder op 73,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Rode cijfers op Wall Street na kwartaalcijfers grote banken

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Vakbond: Ford heeft tegen Trump scheldende werknemer geschorst

DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.

4 uur geleden
Schiphol verwerkte 68,8 miljoen passagiers in 2025

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol

6 uur geleden
AEX-index sluit iets lager, Besi en Randstad bij grootste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.

6 uur geleden
Ondernemingskamer beslist uiterlijk 11 februari over Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.

7 uur geleden
Nog geen uitspraak Hooggerechtshof VS over importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.

7 uur geleden
Op verzoek VS: tanker met Venezolaanse olie afgemeerd op Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.

7 uur geleden