Shell rekent op schade van honderden miljoenen door orkaan Ida
DEN HAAG (ANP) - Olie- en gasconcern Shell denkt dat de orkaan Ida een nadelig effect van honderden miljoenen dollars gaat hebben op zijn resultaten over het derde kwartaal. Die orkaan trof in augustus het zuiden van de Verenigde Staten. Een groot deel van de olieproductie in de Golf van Mexico kwam daardoor tijdelijk stil te liggen.
Shell raamt de impact op ongeveer 400 miljoen dollar. Dat bedrag zou dan af gaan van de winst die is geschoond voor onder meer belastingen. Door de orkaan werden veel boorplatformen platgelegd. Dat kwam bijvoorbeeld door schade aan pijpleidingen en landingsplaatsen voor helikopters om werknemers te vervoeren naar de booreilanden. Ook moest personeel worden geƫvacueerd.
Hoe Shell afgelopen kwartaal over de gehele linie heeft gepresteerd, brengt het concern pas later deze maand naar buiten. Afgezien van de schade door Ida heeft Shell waarschijnlijk een sterke periode achter de rug. Zowel de olie- als de gasprijzen zijn de laatste tijd flink gestegen door de grote vraag door het herstel uit de crisis. In het eerste halfjaar ging het al weer een stuk beter met Shell dankzij het aantrekken van de prijzen. Het contrast met het begin van de coronacrisis was daarmee enorm. Toen draaide Shell juist vele miljarden dollars verlies omdat er destijds veel minder vraag naar olie en gas was en de olieprijzen tijdelijk instortten.
Maar Shell koopt, bijvoorbeeld in verband met de levering van gas voor langetermijncontracten, zelf ook gas in op de spotmarkt. Daardoor heeft een deel van het bedrijf er dus ook last van dat gas flink duurder is geworden. Daartegenover staat dat alle olie en gas die Shell zelf produceert nu veel meer opleveren. Hoe deze factoren zich precies tot elkaar verhouden, kan een woordvoerder nu nog niet aangeven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De prijzen van goud en zilver hebben maandag recordhoogtes bereikt nadat de Amerikaanse president Donald Trump een extra importheffing van 10 procent aankondigde voor Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder Nederland.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
16 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geleden