Shell gaat meer geld uitkeren aan aandeelhouders
DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell gaat meer geld uitkeren aan de aandeelhouders, nu flink wordt geprofiteerd van het economisch herstel van de coronacrisis en de hoge energieprijzen. Dat meldde Shell in een update over de gang van zaken in het tweede kwartaal.
Het Brits-Nederlandse bedrijf wil de totale uitkering aan aandeelhouders, waaronder dividend, verhogen tot tussen de 20 en 30 procent van de kasstroom uit operationele activiteiten, vanaf de bekendmaking van de kwartaalcijfers op 29 juli. Vorig jaar had Shell juist nog het dividend voor het eerst in decennia verlaagd vanwege de impact van de coronacrisis op de oliesector.
Tegelijkertijd is Shell de schuld verder aan het terugdringen. De kapitaalinvesteringen voor dit jaar liggen onder de 22 miljard dollar. De totale productie van olie en gas komt in de afgelopen periode naar verwachting uit op het equivalent van maximaal 2,3 miljoen vaten per dag.
Door de sterke vraag naar olie zijn de prijzen gestegen naar de hoogste niveaus in jaren. Dinsdag tikte de prijs van een vat Amerikaanse olie zelfs even het hoogste niveau sinds 2014 aan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.
4 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.
7 uur geleden