Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell boekt meer winst en gaat aandeelhouders opnieuw belonen

Shell boekt meer winst en gaat aandeelhouders opnieuw belonen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het tweede kwartaal meer winst geboekt dan in dezelfde periode een jaar eerder. Over de maanden april tot en met juni ging een bedrijfswinst van 6,3 miljard dollar (5,8 miljard euro) in de boeken, bijna 1,2 miljard dollar meer. Het olie- en gasconcern wil nu opnieuw zijn aandeelhouders belonen.

Shell kondigt een aandeleninkoopprogramma aan ter waarde van 3,5 miljard dollar. Dat deed het concern in de voorgaande drie kwartalen ook al, waardoor aandeelhouders meer konden verdienen aan hun belang in het in Londen gevestigde bedrijf. Vorig jaar ging 23 miljard dollar naar aandeelhouders, op een winst van ruim 19 miljard.

Ten opzichte van het voorgaande kwartaal nam het resultaat wel af. Shell verdiende onder meer aan de winning van olie. De ruwe olieprijzen bedroegen de afgelopen maanden ongeveer 85 dollar per vat, wat dat resultaat ondersteunde. In andere segmenten leverde het concern juist in, bijvoorbeeld bij de verhandeling van aardgas door schommelende gasprijzen.

Consequent belonen

De focus van Shell is "om ervoor te zorgen dat we onze aandeelhouders consequent kunnen belonen, terwijl we onze schulden in bescheiden mate blijven afbouwen en blijven investeren", zegt topman Wael Sawan tegen persbureau Bloomberg in een toelichting op de resultaten. Daarbij moet Shell ook bestand zijn tegen lage olieprijzen, zelfs als deze dalen tot 50 dollar per vat. Ook dan wil Shell doorgaan met het inkopen van aandelen, aldus Sawan.

Shell verdiende het meest aan de divisie waar onder andere de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) onder valt. Deze tak was goed voor bijna 2,7 miljard dollar. Dat was wel 1 miljard dollar minder dan in het voorgaande kwartaal.

Project in VAE

Maar Shell heeft naar eigen zeggen zijn positie op de lng-markt verstevigd de afgelopen tijd. Zo heeft het bedrijf een overeenkomst gesloten voor de overname van Pavilion Energy, een handelaar in lng. Ook heeft Shell een belang genomen in een groot lng-project in Abu Dhabi ter waarde van 5,5 miljard dollar. De totale productiecapaciteit van dit project bedraagt 9,6 miljoen ton lng per jaar vanaf 2028. Shell zal jaarlijks 1 miljoen ton afnemen.

Shell maakte begin juli bekend de bouw van een biobrandstoffabriek in Rotterdam tijdelijk te stoppen. Als gevolg verwacht Shell 600 miljoen tot 1 miljard dollar te moeten afschrijven. Met de fabriek wilde Shell duurzame vliegtuigbrandstof en hernieuwbare diesel maken, maar de marktomstandigheden vallen tegen.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met stevige winst ondanks aanval VS op Venezuela

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een stevige winst begonnen aan de eerste volle handelsweek van het nieuwe jaar. Beleggers lijken zich niet van de wijs te laten brengen door de Amerikaanse aanval op Venezuela afgelopen weekend. Vrijdag won de Amsterdamse hoofdindex al 1,7 procent. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML deden het goed op de eerste handelsdag van 2026. Ook de Europese defensiebedrijven stonden in de belangstelling door de oplopende geopolitieke spanningen.

22 minuten geleden
Goudprijs stijgt na aanval VS op Venezuela, olie goedkoper

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud is maandag gestegen door de toegenomen geopolitieke spanningen als gevolg van de Amerikaanse aanval op Venezuela. Daarbij werden de Venezolaanse leider Nicolás Maduro en zijn vrouw gevangen genomen. Ook zilver werd duurder. De olieprijzen lieten daarentegen een kleine daling zien ondanks de spanningen in het olierijke Venezuela.

51 minuten geleden
Aantal annuleringen Schiphol al rond 450 en aantal loopt nog op

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn maandag al zo'n 450 vluchten geannuleerd in verband met de sneeuwval. De verwachting is dat er nog meer annuleringen bijkomen, laat Schiphol maandagochtend weten. KLM liet zondag al weten maandag zeker 124 vluchten te schrappen. Inmiddels is dit aantal opgelopen tot 300. KLM waarschuwt dat dit nog kan oplopen.

1 uur geleden
VEB naar Ondernemingskamer om plannen kunstmestmaker OCI

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) stapt naar de Ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam om de fusieplannen van kunstmestproducent OCI te laten blokkeren. Volgens de beleggersclub is deze stap nodig omdat het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf geen gehoor geeft aan oproepen van beleggers om de omstreden plannen te staken.

1 uur geleden
Detailhandel zet bijna 4 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in november meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,9 procent, na een stijging van 3,3 procent in oktober. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden. Online werd bijna 6 procent meer omgezet dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Recordbedrag voor jaarlijks geveilde blauwvintonijn in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Een blauwvintonijn van 243 kilo is op de vismarkt in Tokio voor een recordbedrag van 510,3 miljoen yen (bijna 2,8 miljoen euro) verkocht. De vis, die werd gevangen voor de kust van Japan, is gekocht door Kiyoshi Kimura, de eigenaar van de restaurantketen Sushi Zanmai.

3 uur geleden
'Superzondag' voor luchthaven Aruba: 78 vluchten gepland

ORANJESTAD (ANP) - De luchthaven van Aruba beleeft een "superzondag". Er worden naar verwachting meer dan 16.000 passagiers verwerkt. Naast de 68 aankomende en vertrekkende vluchten zijn er tien extra vluchten uit Amerika aangekondigd om passagiers te helpen die vast kwamen te zitten nadat zaterdag alle vluchten uit de VS waren geannuleerd, na de Amerikaanse aanval op Venezuela.

15 uur geleden