Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Shell boekt meer winst en gaat aandeelhouders opnieuw belonen

Shell boekt meer winst en gaat aandeelhouders opnieuw belonen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het tweede kwartaal meer winst geboekt dan in dezelfde periode een jaar eerder. Over de maanden april tot en met juni ging een bedrijfswinst van 6,3 miljard dollar (5,8 miljard euro) in de boeken, bijna 1,2 miljard dollar meer. Het olie- en gasconcern wil nu opnieuw zijn aandeelhouders belonen.

Shell kondigt een aandeleninkoopprogramma aan ter waarde van 3,5 miljard dollar. Dat deed het concern in de voorgaande drie kwartalen ook al, waardoor aandeelhouders meer konden verdienen aan hun belang in het in Londen gevestigde bedrijf. Vorig jaar ging 23 miljard dollar naar aandeelhouders, op een winst van ruim 19 miljard.

Ten opzichte van het voorgaande kwartaal nam het resultaat wel af. Shell verdiende onder meer aan de winning van olie. De ruwe olieprijzen bedroegen de afgelopen maanden ongeveer 85 dollar per vat, wat dat resultaat ondersteunde. In andere segmenten leverde het concern juist in, bijvoorbeeld bij de verhandeling van aardgas door schommelende gasprijzen.

Consequent belonen

De focus van Shell is "om ervoor te zorgen dat we onze aandeelhouders consequent kunnen belonen, terwijl we onze schulden in bescheiden mate blijven afbouwen en blijven investeren", zegt topman Wael Sawan tegen persbureau Bloomberg in een toelichting op de resultaten. Daarbij moet Shell ook bestand zijn tegen lage olieprijzen, zelfs als deze dalen tot 50 dollar per vat. Ook dan wil Shell doorgaan met het inkopen van aandelen, aldus Sawan.

Shell verdiende het meest aan de divisie waar onder andere de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) onder valt. Deze tak was goed voor bijna 2,7 miljard dollar. Dat was wel 1 miljard dollar minder dan in het voorgaande kwartaal.

Project in VAE

Maar Shell heeft naar eigen zeggen zijn positie op de lng-markt verstevigd de afgelopen tijd. Zo heeft het bedrijf een overeenkomst gesloten voor de overname van Pavilion Energy, een handelaar in lng. Ook heeft Shell een belang genomen in een groot lng-project in Abu Dhabi ter waarde van 5,5 miljard dollar. De totale productiecapaciteit van dit project bedraagt 9,6 miljoen ton lng per jaar vanaf 2028. Shell zal jaarlijks 1 miljoen ton afnemen.

Shell maakte begin juli bekend de bouw van een biobrandstoffabriek in Rotterdam tijdelijk te stoppen. Als gevolg verwacht Shell 600 miljoen tot 1 miljard dollar te moeten afschrijven. Met de fabriek wilde Shell duurzame vliegtuigbrandstof en hernieuwbare diesel maken, maar de marktomstandigheden vallen tegen.

Meer uit Financieel

Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

36 minuten geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliƫn. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

51 minuten geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

52 minuten geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

2 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro ziet tekenen van herstel windmarkt

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.

3 uur geleden
Verkoopprijzen Nederlandse industrie bijna 2 procent lager

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.

4 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic houdt voet bij stuk tegen druk Pentagon

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.

5 uur geleden