Serie raketaanvallen op Amerikanen in Irak, meerdere gewonden
BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Amerikaans personeel in Irak is in korte tijd herhaaldelijk bestookt met raketten. De Amerikaanse ambassade en een legerbasis met troepen uit de Verenigde Staten kwamen onder vuur te liggen. De verantwoordelijkheid is nog niet opgeëist, maar bij vergelijkbare beschietingen is gewezen naar pro-Iraanse milities die willen dat de VS vertrekken uit hun land.
Iraakse veiligheidsfunctionarissen zeggen dat donderdag twee raketten zijn afgevuurd op de ambassade in de zogenoemde Groene Zone van Bagdad. Het antiraketsysteem van de ambassade zorgde ervoor dat een van de raketten het doel niet bereikte, zei een van die bronnen. De tweede raket viel vlak buiten de Groene Zone. Sirenes loeiden op het ambassadeterrein, waar overheidsgebouwen en buitenlandse missies zijn gevestigd.
Eerder waren al veertien raketten afgevuurd op een legerbasis met Amerikaanse troepen in de provincie Anbar. Daar raakten volgens ingewijden zeker twee Amerikanen lichtgewond. Bronnen binnen het Iraakse leger zeggen dat de aanvallers een raketwerper hadden gemonteerd op een truck. Die is brandend teruggevonden in de omgeving.
Drone-aanval
Er zou deze week ook een aanval met een drone zijn uitgevoerd bij een luchthaven in het Noord-Iraakse Erbil. Daar bevindt zich ook een Amerikaanse basis. Amerikaanse doelen in Irak komen vaker onder vuur te liggen. Sinds het begin van het jaar zijn tientallen aanvallen gemeld.
De VS sloegen vorige maand terug door pro-Iraanse milities te bombarderen in het grensgebied van Irak en Syrië. Die gewapende groepen hadden vervolgens ook weer wraak gezworen. Er waren naar verluidt zeker vier doden gevallen bij de Amerikaanse luchtaanvallen.
Washington heeft in Irak ongeveer 2500 manschappen gelegerd. Die maken deel uit van een internationale coalitie en ondersteunen de lokale strijdkrachten bij de strijd tegen de restanten van terreurorganisatie Islamitische Staat.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - De gesprekken in Genève om een eind te maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne "boeken goede vooruitgang", verklaarde de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zondag in een persconferentie. Volgens hem gaat het om "waarschijnlijk de beste bijeenkomst" tot nu toe. In Genève bespreken vertegenwoordigers van de VS, Oekraïne en Europese bondgenoten het Amerikaanse 28-puntenplan.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft de internationale gemeenschap opgeroepen krachtig in te grijpen en de Israëlische aanvallen op het land en zijn bevolking te stoppen. Aanleiding voor Aouns verklaring was een dodelijke Israëlische luchtaanval op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet eerder op zondag.
4 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is "erg bezorgd" over de toename van het aantal Amerikaanse militairen bij Venezuela en is van plan dit met president Donald Trump te bespreken. Dat verklaarde hij na de G20-top in Zuid-Afrika.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Van de meer dan driehonderd scholieren van een katholieke school in Nigeria die vrijdag zijn ontvoerd, zijn er vijftig ontsnapt, meldt een christelijke organisatie (CAN) in het land. Zij zijn weer herenigd met hun ouders. In totaal werden 303 leerlingen en twaalf leraren van de school meegenomen, waarmee het een van de grootste ontvoeringen in Nigeria is.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft een aanval uitgevoerd op de stafchef van Hezbollah in de Libanese hoofdstad Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Dat verklaart dat het doelwit "de opbouw en herbewapening van de terroristische organisatie leidde".
8 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is sceptisch of er vóór donderdag een akkoord kan worden bereikt over het 28-puntenplan voor een einde aan de oorlog tussen Oekraïne en Rusland. De Amerikaanse president Donald Trump kwam met deze deadline.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De grenzen van Oekraïne kunnen niet met geweld worden gewijzigd en de Oekraïense krijgsmacht mag niet zodanig worden beperkt dat het land kwetsbaar wordt voor een toekomstige aanval, stelt Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Ze vindt ook dat de Europese Unie een centrale rol moet spelen in een vredesakkoord voor Oekraïne.
9 uur geleden