Serie raketaanvallen op Amerikanen in Irak, meerdere gewonden
BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Amerikaans personeel in Irak is in korte tijd herhaaldelijk bestookt met raketten. De Amerikaanse ambassade en een legerbasis met troepen uit de Verenigde Staten kwamen onder vuur te liggen. De verantwoordelijkheid is nog niet opgeëist, maar bij vergelijkbare beschietingen is gewezen naar pro-Iraanse milities die willen dat de VS vertrekken uit hun land.
Iraakse veiligheidsfunctionarissen zeggen dat donderdag twee raketten zijn afgevuurd op de ambassade in de zogenoemde Groene Zone van Bagdad. Het antiraketsysteem van de ambassade zorgde ervoor dat een van de raketten het doel niet bereikte, zei een van die bronnen. De tweede raket viel vlak buiten de Groene Zone. Sirenes loeiden op het ambassadeterrein, waar overheidsgebouwen en buitenlandse missies zijn gevestigd.
Eerder waren al veertien raketten afgevuurd op een legerbasis met Amerikaanse troepen in de provincie Anbar. Daar raakten volgens ingewijden zeker twee Amerikanen lichtgewond. Bronnen binnen het Iraakse leger zeggen dat de aanvallers een raketwerper hadden gemonteerd op een truck. Die is brandend teruggevonden in de omgeving.
Drone-aanval
Er zou deze week ook een aanval met een drone zijn uitgevoerd bij een luchthaven in het Noord-Iraakse Erbil. Daar bevindt zich ook een Amerikaanse basis. Amerikaanse doelen in Irak komen vaker onder vuur te liggen. Sinds het begin van het jaar zijn tientallen aanvallen gemeld.
De VS sloegen vorige maand terug door pro-Iraanse milities te bombarderen in het grensgebied van Irak en Syrië. Die gewapende groepen hadden vervolgens ook weer wraak gezworen. Er waren naar verluidt zeker vier doden gevallen bij de Amerikaanse luchtaanvallen.
Washington heeft in Irak ongeveer 2500 manschappen gelegerd. Die maken deel uit van een internationale coalitie en ondersteunen de lokale strijdkrachten bij de strijd tegen de restanten van terreurorganisatie Islamitische Staat.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.
9 minuten geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.
59 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog willen blijven beschermen, willen volgende week bijeenkomen in Parijs. De zogeheten coalitie van bereidwillige landen wil de veiligheidsgaranties die ze Oekraïne willen bieden nog wat concreter maken, nu de onderhandelingen met de VS daarom vragen.
2 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie roept landen op om gezamenlijk de Chinese militaire oefeningen rond Taiwan te veroordelen. Het ministerie zegt dinsdag 71 militaire vliegtuigen en 13 militaire schepen bij Taiwan te hebben waargenomen.
3 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/DPA) - Khaleda Zia, de Bengaalse oud-premier en tevens eerste vrouwelijke premier van dat land, is op 80-jarige leeftijd overleden. In reactie op Zia's overlijden heeft de overheid drie dagen van nationale rouw afgekondigd. Zia wordt woensdag begraven.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin gaat geen bewijs delen over de vermeende Oekraïense aanval op een huis van president Vladimir Poetin. Ook wordt geen informatie gedeeld over of Poetin in de woning aanwezig was.
4 uur geleden