
Seoul: Noord-Korea blaast deel wegen naar Zuid-Korea op
SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Een deel van de wegen tussen Zuid- en Noord-Korea is opgeblazen door het regime in Pyongyang, meldt het Zuid-Koreaanse leger dinsdagochtend. Vervolgens zijn vanuit het zuiden waarschuwingsschoten afgevuurd, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Seoul zei een dag eerder al rekening te houden met zo'n actie van Noord-Korea en het Zuid-Koreaanse leger zei "volledig gereed" te zijn.
Pyongyang maakte vorige week bekend dat het het Noord-Koreaanse grondgebied volledig wil afscheiden van Zuid-Korea en wegen en spoorlijnen zou afsnijden. Zondag zei Noord-Korea bovendien dat het een "oorlogsverklaring" overweegt als het nog een Zuid-Koreaanse drone boven zijn grondgebied detecteert.
Volgens Noord-Korea stuurt Seoul geregeld drones over de grens om propagandapamfletten met "opruiende geruchten en onzin" te verspreiden. Het Zuid-Koreaanse leger ontkende achter de dronevluchten te zitten. Lokaal wordt er gespeculeerd over activistische groepen die vaak propagandamateriaal en Amerikaanse dollars over de grens sturen, meestal met ballonnen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse techmiljardair Elon Musk is van plan om in de toekomst "veel minder" geld uit te geven aan politieke campagnes. Vorig jaar investeerde hij nog honderden miljoenen in de verkiezingscampagne van Donald Trump, maar hij ziet op dit moment "geen reden" om daarmee door te gaan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stopt voorlopig met onderhandelingen over een handelsakkoord met Israël en ontbiedt de ambassadeur. De regering is boos over de intensere militaire aanvallen en het tegenhouden van hulpgoederen in Gaza, zei minister David Lammy van Buitenlandse Zaken in het parlement.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt het makkelijker voor EU-lidstaten om asielzoekers zonder asielprocedure direct terug te sturen naar een land dat als veilig wordt beschouwd, zo blijkt uit een voorstel van de Commissie. Als een asielzoeker bescherming kan krijgen in een veilig derde land, dan mogen lidstaten een aanvraag direct niet-ontvankelijk verklaren, zo staat in het dinsdag gepresenteerde voorstel.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan en India hebben een overeenkomst gesloten over hun troepen aan de grens, melden Pakistaanse inlichtingenbronnen. De militairen die tijdens het recente conflict tussen de landen waren ingezet, keren terug naar hun posities in vredestijd.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De NAVO krijgt een nieuw commandocentrum voor luchtoperaties in het Noord-Noorse Bodø. Het hoge noorden wordt belangrijker voor het westerse militaire bondgenootschap nu Rusland zich daar versterkt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben dinsdag ingestemd met het zeventiende sanctiepakket tegen Rusland. "Deze sanctieronde tegen Rusland is de meest verstrekkende sinds het begin van de oorlog", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Er is brede steun in de EU om een achttiende sanctiepakket voor te bereiden, voor het geval Moskou vredesbesprekingen blijft weigeren.
2 uur geledenLE LAVANDOU (ANP) - Het noodweer in Zuid-Frankrijk heeft zeker drie mensen het leven gekost, melden Franse media als BFMTV en Le Monde. Nog twee mensen worden vermist.
2 uur geleden