
Senaat VS wil invoer uit Chinese regio Xinjiang verbieden
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft woensdag een wetsvoorstel aangenomen om de invoer van producten uit de Chinese regio Xinjiang te verbieden. De maatregel, die naar verwachting ook door het Huis van Afgevaardigden en president Biden zal worden goedgekeurd, dient om China te straffen voor de genocide die volgens Amerikaanse functionarissen wordt gepleegd op Oeigoeren en andere moslimgroeperingen in Xinjiang.
De nieuwe wet zal als uitgangspunt hebben dat in Xinjiang vervaardigde goederen met dwangarbeid zijn gemaakt. Zij zijn derhalve verboden krachtens de Tariff Act uit 1930. Het is nog onduidelijk wanneer het Huis zich over het wetsvoorstel zal buigen.
Het wetsvoorstel gaat verder dan de economische stappen die de VS eerder namen om vermeende mensenrechtenschendingen in China aan de kaak te stellen, waaronder invoerverboden op tomaten, katoen en sommige zonneproducten uit Xinjiang.
Onder meer mensenrechtenorganisaties, onderzoekers en voormalige inwoners van Xinjiang stellen dat de autoriteiten van de Chinese regio dwangarbeid mogelijk hebben gemaakt door sinds 2016 de bewegingsvrijheid van ongeveer een miljoen Oeigoeren en andere voornamelijk islamitische minderheden te beperken.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.
30 minuten geledenLISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie de afgelopen 24 uur zeker 98 doden gevallen in Gaza. Er vielen ook meer dan duizend gewonden, schrijft nieuwszender Al Jazeera.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir zegt dat de aanvallen onophoudelijk doorgaan als de resterende Israëlische gijzelaars niet vrijgelaten worden. Hij zei dat hij verwacht dat in de komende dagen duidelijk wordt of er een overeenkomst kan worden gesloten.
3 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/DPA/AFP) - Na een reis van vijftien uur in een SpaceX-capsule is een team van vier astronauten aangekomen in het internationale ruimtestation ISS.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Door Oekraïense droneaanvallen zijn drie doden gevallen in verschillende Russische regio's, zeggen lokale gouverneurs zaterdag. Ook raakten twee mensen gewond.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA) - De vulkaan Lewotobi Laki-Laki op het Indonesische eiland Flores is zaterdag opnieuw uitgebarsten. Een askolom bereikte een hoogte van 18 kilometer, aldus de geologische dienst van het land.
9 uur geleden