Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Schiphol waarschuwt voor vertragingen vluchten Spanje en Portugal

Schiphol waarschuwt voor vertragingen vluchten Spanje en Portugal

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt reizigers voor mogelijke vertragingen op vluchten van en naar Spanje en Portugal door de grote stroomstoring daar. "Dit kan per luchthaven verschillen. We adviseren reizigers om goed hun vluchtinformatie te checken op Schiphol.nl, in de app of bij hun luchtvaartmaatschappij", zegt een woordvoerster van Schiphol maandagmiddag.

De precieze impact hangt af van de situatie op de luchthavens daar. "We volgen de berichtgeving over de stroomstoring in Spanje en Portugal nauwgezet. We hebben daar onder andere contact over met Eurocontrol, verantwoordelijk voor het Europese luchtruim."

Een woordvoerder van Transavia zegt dat er maandag halverwege de middag "geen impact is op de operatie". Vertragingen zijn volgens hem nooit helemaal uit te sluiten, maar doordat de Spaanse luchthavens op het vasteland noodgeneratoren hebben aangezet zou grote hinder worden voorkomen.

Daarbij heeft Transavia maandag vooral veel vluchten naar de Spaanse eilanden, namelijk de Balearen en Canarische Eilanden, op de planning staan. Daar is volgens de luchtvaartmaatschappij geen stroomstoring en dus ook geen hinder voor vluchtschema's. Transavia adviseert reizigers wel de website in de gaten te houden.

Meer uit Buitenland

BBC: Starmer kondigt zondag erkenning Palestijnse staat aan

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer kondigt volgens omroep BBC zondagmiddag aan dat het Verenigd Koninkrijk de Palestijnse staat erkent. Het VK deelde in juli mee de Palestijnse staat officieel te zullen erkennen als Israël de strijd in Gaza niet zou staken.

22 minuten geleden
Felle kritiek op nieuwe mediaregels Pentagon

WASHINGTON (ANP) - De restricties die het Amerikaanse ministerie van Defensie gaat opleggen aan journalisten, worden uit uiteenlopende hoeken bekritiseerd. Zo noemde de Republikeinse afgevaardigde Don Bacon de nieuwe regels "zo dom dat ik bijna niet kan geloven dat dit echt is."

1 uur geleden
Iran werkt niet meer mee met atoomwaakhond bij sancties

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zal niet meer meewerken met de internationale atoomwaakhond IAEA als het land weer internationale sancties worden opgelegd. Dat zou een streep zetten door de pogingen om weer IAEA-inspecteurs toe te laten, waarschuwt de nationale veiligheidsraad van Iran.

4 uur geleden
Polen denkt ook laatste Russische drone te hebben gevonden

WARSCHAU (ANP) - Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.

8 uur geleden
NAVO-landen willen Turks verkenningssysteem voor luchtafweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.

11 uur geleden
Hulpverleners: tientallen doden in Gaza-Stad bij offensief Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.

12 uur geleden
Oekraïne blijft Russische olieraffinaderijen bestoken

KYIV/SAMARA (ANP/DPA) - Oekraïne heeft opnieuw een olieraffinaderij aan de rivier de Wolga aangevallen. Volgens de Oekraïense strijdkrachten is de raffinaderij in Saratov bestookt en is er een brand uitgebroken. Het complex in Saratov is vaker doelwit van Oekraïense droneaanvallen geweest.

13 uur geleden