Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samsung ziet winst stijgen door verkoop Galaxy S21 en gadgets

Samsung ziet winst stijgen door verkoop Galaxy S21 en gadgets

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De winst van Samsung is in het eerste kwartaal van 2021 flink gestegen. Dat kwam onder meer doordat de smartphonemaker het topmodel Galaxy S21 vroeg in het kwartaal op de markt bracht. Ook werden er meer gadgets verkocht.

Samsung had eerder nog gewaarschuwd voor een dalende winst in het eerste kwartaal omdat het rekening hield met een zwakkere vraag door de coronacrisis. In plaats daarvan herstelt de economie sneller dan verwacht. Daarnaast stijgen de prijzen van de chips die het bedrijf maakt door een wereldwijd tekort.

Verder had Samsung bij een chipfabriek in de Amerikaanse staat Texas in februari last van het uitvallen van stroomnetwerken door het strenge winterweer. De productie bij de fabriek in Austin lag daardoor ruim een maand stil. Volgens analisten kan dat het bedrijf tot 230 miljoen euro hebben gekost.

Het Zuid-Koreaanse elektronicabedrijf boekte in het eerste kwartaal een operationele winst van 9,3 biljoen won (7 miljard euro). Dat is 44 procent meer op jaarbasis. Later deze maand komt Samsung met definitieve resultaten en dan maakt het onder meer de nettowinst bekend. Het bedrijf geeft dan een uitgebreider inzicht in hoe de verschillende divisies gepresteerd hebben. De omzet van Samsung bedroeg in het eerste kwartaal 65 biljoen won, 17 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

Meer uit Financieel

Baas Britse centrale bank verwelkomt nominatie Warsh voor Fed

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.

46 minuten geleden
Vakbonden hekelen sluiten klantenservicecentrum H&M in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.

1 uur geleden
Cyberaanval zadelt Jaguar Land Rover op met miljoenenverlies

WHITLEY (ANP) - Autofabrikant Jaguar Land Rover is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland. Het bedrijf legde dit najaar veel fabrieken stil na een cyberaanval, waardoor het ook veel minder auto's kon verkopen. Daarnaast had de Britse automaker last van een kwakkelende markt voor luxeauto's in China en hogere importheffingen in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
ECB handhaaft rente eurozone opnieuw bij eerste besluit in 2026

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft daarmee na de eerste rentevergadering van dit jaar op 2 procent. Het is de vijfde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt. Ook de Britse centrale bank hield donderdag de rente ongewijzigd op 3,75 procent, na vier verlagingen op rij.

1 uur geleden
Bitcoin daalt tot laagste niveau in 15 maanden

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.

2 uur geleden
Protest Greenpeace tegen sponsoring Winterspelen door oliebedrijf

MILAAN (ANP/AFP) - Klimaatactivisten van Greenpeace hebben donderdag geprotesteerd tegen de sponsoring van de Olympische Spelen door het grote Italiaanse olie- en gasbedrijf Eni. De demonstranten beschuldigen Eni ervan met zijn uitstoot bij te dragen aan klimaatverandering, wat leidt tot het smelten van sneeuw en ijs.

2 uur geleden
Europees Parlement wil meer aanpassingen in EU-meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).

3 uur geleden