Samsung ziet winst stijgen door verkoop Galaxy S21 en gadgets
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De winst van Samsung is in het eerste kwartaal van 2021 flink gestegen. Dat kwam onder meer doordat de smartphonemaker het topmodel Galaxy S21 vroeg in het kwartaal op de markt bracht. Ook werden er meer gadgets verkocht.
Samsung had eerder nog gewaarschuwd voor een dalende winst in het eerste kwartaal omdat het rekening hield met een zwakkere vraag door de coronacrisis. In plaats daarvan herstelt de economie sneller dan verwacht. Daarnaast stijgen de prijzen van de chips die het bedrijf maakt door een wereldwijd tekort.
Verder had Samsung bij een chipfabriek in de Amerikaanse staat Texas in februari last van het uitvallen van stroomnetwerken door het strenge winterweer. De productie bij de fabriek in Austin lag daardoor ruim een maand stil. Volgens analisten kan dat het bedrijf tot 230 miljoen euro hebben gekost.
Het Zuid-Koreaanse elektronicabedrijf boekte in het eerste kwartaal een operationele winst van 9,3 biljoen won (7 miljard euro). Dat is 44 procent meer op jaarbasis. Later deze maand komt Samsung met definitieve resultaten en dan maakt het onder meer de nettowinst bekend. Het bedrijf geeft dan een uitgebreider inzicht in hoe de verschillende divisies gepresteerd hebben. De omzet van Samsung bedroeg in het eerste kwartaal 65 biljoen won, 17 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
4 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
40 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De goud- en zilverproducenten gingen maandag omhoog op de beurzen in New York, ondanks de aanhoudende uitverkoop van edelmetalen. De prijzen van goud en zilver doken verder omlaag na de historische koersval op vrijdag. Goud koerst af op de grootste driedaagse prijsdaling sinds 1980, na de eerdere recordbrekende rally in het edelmetaal. Zilver werd de afgelopen drie handelsdagen 40 procent goedkoper.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De verkoop van Duits bier is vorig jaar gedaald naar een dieptepunt. Veel consumenten houden hun hand op de knip en alcoholvrije opties winnen in ons buurland aan populariteit.
1 uur geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal minder winst geboekt door onder meer promotiekosten voor de nieuwe film Avatar: Fire and Ash. Het entertainmentconcern had de daling al zien aankomen en verwacht later dit jaar betere resultaten.
3 uur geleden