Samsung ziet winst stijgen door verkoop Galaxy S21 en gadgets
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De winst van Samsung is in het eerste kwartaal van 2021 flink gestegen. Dat kwam onder meer doordat de smartphonemaker het topmodel Galaxy S21 vroeg in het kwartaal op de markt bracht. Ook werden er meer gadgets verkocht.
Samsung had eerder nog gewaarschuwd voor een dalende winst in het eerste kwartaal omdat het rekening hield met een zwakkere vraag door de coronacrisis. In plaats daarvan herstelt de economie sneller dan verwacht. Daarnaast stijgen de prijzen van de chips die het bedrijf maakt door een wereldwijd tekort.
Verder had Samsung bij een chipfabriek in de Amerikaanse staat Texas in februari last van het uitvallen van stroomnetwerken door het strenge winterweer. De productie bij de fabriek in Austin lag daardoor ruim een maand stil. Volgens analisten kan dat het bedrijf tot 230 miljoen euro hebben gekost.
Het Zuid-Koreaanse elektronicabedrijf boekte in het eerste kwartaal een operationele winst van 9,3 biljoen won (7 miljard euro). Dat is 44 procent meer op jaarbasis. Later deze maand komt Samsung met definitieve resultaten en dan maakt het onder meer de nettowinst bekend. Het bedrijf geeft dan een uitgebreider inzicht in hoe de verschillende divisies gepresteerd hebben. De omzet van Samsung bedroeg in het eerste kwartaal 65 biljoen won, 17 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
10 uur geleden