Samsung boekt minder winst in vierde kwartaal door hogere kosten
SUWON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft de bedrijfswinst in het vierde kwartaal van 2024 zien dalen ten opzichte van een kwartaal eerder. Ook de verkopen vielen lager uit dan in het derde kwartaal. Het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern kampte onder meer met zwakkere marktomstandigheden, met name voor IT-producten, en stijgende uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling van nieuwe chips.
De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld bood in oktober al zijn excuses aan voor de teleurstellende prestaties van de laatste tijd. Die zeldzame verontschuldiging volgde op een nieuwe winstwaarschuwing van het bedrijf, dat last heeft van toenemende concurrentie op het gebied van zowel conventionele als geavanceerde chips. Samsung probeert onder meer een inhaalslag te maken om de voorsprong van aartsrivaal SK Hynix op het gebied van AI-chips te verkleinen.
De bedrijfswinst, ofwel het bedrag dat overblijft als alle kosten van de omzet zijn afgehaald, daalde in de maanden oktober tot en met december met 30 procent tot 6,5 biljoen won (4,3 miljard euro) ten opzichte van de voorgaande drie maanden. De omzet kwam uit op 75,8 biljoen won (50 miljard euro), 4 procent minder dan een jaar eerder. Ten opzichte van het vierde kwartaal van 2023 steeg de bedrijfswinst met 130 procent en nam de omzet met 12 procent toe. De nettowinst steeg in het vierde kwartaal op jaarbasis met ruim 22 procent tot 7,75 biljoen won (5,1 miljard euro).
De chipdivisie van Samsung boekte een bedrijfswinst van 2,9 biljoen won (1,9 miljard euro) in het vierde kwartaal, wat lager was dan analisten hadden voorzien. Het bedrijf waarschuwde daarnaast dat de algehele winstverbetering in de eerste drie maanden van 2025 "beperkt kan zijn door zwakte in de halfgeleidersector".
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick heeft vorig jaar minder koffie en thee verkocht, maar door prijsverhogingen wel een hogere omzet geboekt. De eigenaar van de merken, JDE Peet's, meldt dit bij de presentatie van resultaten van een jaar vol conflicten met winkeliers over de koffieprijzen.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe tijdelijke Amerikaanse importheffingen van 10 procent op buitenlandse goederen zijn dinsdag van kracht geworden. Die heffingen kondigde de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag aan als antwoord op de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof, dat veel van de vorig jaar ingevoerde heffingen onwettig verklaarde.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal kledingmerken claimt ten onrechte dat producten verantwoord en met respect voor mensenrechten zijn geproduceerd. Dat stellen de Consumentenbond, Schone Kleren Campagne (SKC) en Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO). De organisaties willen dat deze praktijk, ook bekend als 'social washing', streng wordt aangepakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse verpakkingsvrije onlinesupermarkt Pieter Pot gaat fuseren met de Belgische branchegenoot Andy. Pieter Pot levert etenswaren in herbruikbare glazen potten en Andy biedt vooral dranken aan in statiegeldflessen. Met de fusie willen de onlinesupermarkten, die onder hun huidige merknamen blijven bestaan, hun krachten bundelen.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
8 uur geleden