Samsung boekt minder winst in vierde kwartaal door hogere kosten
SUWON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft de bedrijfswinst in het vierde kwartaal van 2024 zien dalen ten opzichte van een kwartaal eerder. Ook de verkopen vielen lager uit dan in het derde kwartaal. Het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern kampte onder meer met zwakkere marktomstandigheden, met name voor IT-producten, en stijgende uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling van nieuwe chips.
De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld bood in oktober al zijn excuses aan voor de teleurstellende prestaties van de laatste tijd. Die zeldzame verontschuldiging volgde op een nieuwe winstwaarschuwing van het bedrijf, dat last heeft van toenemende concurrentie op het gebied van zowel conventionele als geavanceerde chips. Samsung probeert onder meer een inhaalslag te maken om de voorsprong van aartsrivaal SK Hynix op het gebied van AI-chips te verkleinen.
De bedrijfswinst, ofwel het bedrag dat overblijft als alle kosten van de omzet zijn afgehaald, daalde in de maanden oktober tot en met december met 30 procent tot 6,5 biljoen won (4,3 miljard euro) ten opzichte van de voorgaande drie maanden. De omzet kwam uit op 75,8 biljoen won (50 miljard euro), 4 procent minder dan een jaar eerder. Ten opzichte van het vierde kwartaal van 2023 steeg de bedrijfswinst met 130 procent en nam de omzet met 12 procent toe. De nettowinst steeg in het vierde kwartaal op jaarbasis met ruim 22 procent tot 7,75 biljoen won (5,1 miljard euro).
De chipdivisie van Samsung boekte een bedrijfswinst van 2,9 biljoen won (1,9 miljard euro) in het vierde kwartaal, wat lager was dan analisten hadden voorzien. Het bedrijf waarschuwde daarnaast dat de algehele winstverbetering in de eerste drie maanden van 2025 "beperkt kan zijn door zwakte in de halfgeleidersector".
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar "fors" geïnvesteerd in de energie-infrastructuur van Nederland. Met investeringen in de gasinfrastructuur en de capaciteit voor vloeibaar gas (LNG) wil het de energiezekerheid en weerbaarheid vergroten. Terwijl investeringen in nieuwe infrastructuur voor waterstof en CO2-transport en -opslag moeten bijdragen aan de energietransitie.
11 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.
53 minuten geledenKEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in en rond Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
10 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.
11 uur geleden