Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samsung boekt minder winst in vierde kwartaal door hogere kosten

Samsung boekt minder winst in vierde kwartaal door hogere kosten

SUWON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft de bedrijfswinst in het vierde kwartaal van 2024 zien dalen ten opzichte van een kwartaal eerder. Ook de verkopen vielen lager uit dan in het derde kwartaal. Het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern kampte onder meer met zwakkere marktomstandigheden, met name voor IT-producten, en stijgende uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling van nieuwe chips.

De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld bood in oktober al zijn excuses aan voor de teleurstellende prestaties van de laatste tijd. Die zeldzame verontschuldiging volgde op een nieuwe winstwaarschuwing van het bedrijf, dat last heeft van toenemende concurrentie op het gebied van zowel conventionele als geavanceerde chips. Samsung probeert onder meer een inhaalslag te maken om de voorsprong van aartsrivaal SK Hynix op het gebied van AI-chips te verkleinen.

De bedrijfswinst, ofwel het bedrag dat overblijft als alle kosten van de omzet zijn afgehaald, daalde in de maanden oktober tot en met december met 30 procent tot 6,5 biljoen won (4,3 miljard euro) ten opzichte van de voorgaande drie maanden. De omzet kwam uit op 75,8 biljoen won (50 miljard euro), 4 procent minder dan een jaar eerder. Ten opzichte van het vierde kwartaal van 2023 steeg de bedrijfswinst met 130 procent en nam de omzet met 12 procent toe. De nettowinst steeg in het vierde kwartaal op jaarbasis met ruim 22 procent tot 7,75 biljoen won (5,1 miljard euro).

De chipdivisie van Samsung boekte een bedrijfswinst van 2,9 biljoen won (1,9 miljard euro) in het vierde kwartaal, wat lager was dan analisten hadden voorzien. Het bedrijf waarschuwde daarnaast dat de algehele winstverbetering in de eerste drie maanden van 2025 "beperkt kan zijn door zwakte in de halfgeleidersector".

Meer uit Financieel

AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

50 minuten geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

1 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

2 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

2 uur geleden
Wall Street stijgt na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Coolblue verplicht fietshelm voor Nederlandse bezorgers

ROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in Belgiƫ en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.

3 uur geleden
Bloomberg: telecombedrijf Odido mogelijk deze maand naar Damrak

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.

3 uur geleden