Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samsung boekt minder winst in vierde kwartaal door hogere kosten

Samsung boekt minder winst in vierde kwartaal door hogere kosten

SUWON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics heeft de bedrijfswinst in het vierde kwartaal van 2024 zien dalen ten opzichte van een kwartaal eerder. Ook de verkopen vielen lager uit dan in het derde kwartaal. Het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern kampte onder meer met zwakkere marktomstandigheden, met name voor IT-producten, en stijgende uitgaven aan onderzoek en ontwikkeling van nieuwe chips.

De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld bood in oktober al zijn excuses aan voor de teleurstellende prestaties van de laatste tijd. Die zeldzame verontschuldiging volgde op een nieuwe winstwaarschuwing van het bedrijf, dat last heeft van toenemende concurrentie op het gebied van zowel conventionele als geavanceerde chips. Samsung probeert onder meer een inhaalslag te maken om de voorsprong van aartsrivaal SK Hynix op het gebied van AI-chips te verkleinen.

De bedrijfswinst, ofwel het bedrag dat overblijft als alle kosten van de omzet zijn afgehaald, daalde in de maanden oktober tot en met december met 30 procent tot 6,5 biljoen won (4,3 miljard euro) ten opzichte van de voorgaande drie maanden. De omzet kwam uit op 75,8 biljoen won (50 miljard euro), 4 procent minder dan een jaar eerder. Ten opzichte van het vierde kwartaal van 2023 steeg de bedrijfswinst met 130 procent en nam de omzet met 12 procent toe. De nettowinst steeg in het vierde kwartaal op jaarbasis met ruim 22 procent tot 7,75 biljoen won (5,1 miljard euro).

De chipdivisie van Samsung boekte een bedrijfswinst van 2,9 biljoen won (1,9 miljard euro) in het vierde kwartaal, wat lager was dan analisten hadden voorzien. Het bedrijf waarschuwde daarnaast dat de algehele winstverbetering in de eerste drie maanden van 2025 "beperkt kan zijn door zwakte in de halfgeleidersector".

Meer uit Financieel

De Hypotheker: huizenkopers terughoudend door stijgende rente

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.

58 minuten geleden
Senatoren VS pleiten voor strengere exportbeperkingen ASML

WASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.

1 uur geleden
Trump schrapt importheffingen op producten met weinig staal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.

1 uur geleden
Wall Street werkt verliezen weg na hoop op opening bij Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.

2 uur geleden
Trump komt met medicijnheffing van 100 procent, niet voor EU

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.

3 uur geleden
Reders: stel veiligheid scheepvaart voorop bij bijdrage Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.

4 uur geleden
Ratingbureaus positiever over Praxis-moeder, zien wel risico's

AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.

5 uur geleden