Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Samsung-bestuurder mag gevangenis vervroegd verlaten

Samsung-bestuurder mag gevangenis vervroegd verlaten

SEOUL (ANP/RTR) - Samsung-bestuurder Lee Jae-yong, die in Zuid-Korea vastzit na te zijn veroordeeld voor omkoping en verduistering, is voorwaardelijk vrijgelaten. De bestuurder verlaat de gevangenis naar verwachting aan het einde van de week, meldde justitie in Zuid-Korea. Reden voor zijn voorwaardelijke vrijlating zijn onder andere goed gedrag tijdens de detentie en de druk van de publieke opinie.

Lee die al achttien van de dertig maanden celstraf heeft uitgezeten, zou onder meer paarden als geschenk hebben gegeven om steun te krijgen van de regering van voormalig president Park Geun-hye voor een fusie van twee Samsung-filialen. Hij werd in eerste instantie veroordeeld tot vijf jaar cel. Dat werd later teruggebracht.

Er is in Zuid-Korea steeds meer steun voor zijn voorwaardelijke vrijlating, zowel in de politiek als onder het publiek. Dat kwam met name door de groeiende bezorgdheid dat belangrijke strategische beslissingen niet worden genomen bij de Zuid-Koreaanse techgigant. De dagelijkse leiding van 's werelds grootste producent van geheugenchips en smartphones ondervindt geen hinder van zijn afwezigheid. Bronnen binnen het bedrijf zeggen dat beslissingen over grote investeringen, fusies en overnames alleen door Lee mogen worden genomen.

De grootste conglomeraten van Zuid-Korea zijn veelal eigendom van de oprichtende families en het komt zelden voor dat de leiding aan niet-familieleden wordt overgedragen. Zelfs niet als een hoog familielid gevangen zit. Lee moet onder andere nog een beslissing nemen over de locatie van een Amerikaanse fabriek ter waarde van 17 miljard dollar voor de productie van geavanceerde chips.

Lee bekleedt bij Samsung formeel de positie van vicevoorzitter. Zij vader Lee Kun-hee was tot zijn dood de eigenlijke voorzitter. Die zat eerder ook al in de gevangenis vanwege corruptie.

Meer uit Financieel

Stroom rond Tilburg kort uitgezet om dreigende overbelasting

TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.

12 minuten geleden
Oliekartel OPEC+ verhoogt olieproductie in augustus opnieuw

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.

2 uur geleden
Duitse geschillencommissie voor reizen ziet recordaantal klachten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.

2 uur geleden
Ticketprijzen WK-wedstrijd België tegen VS dalen flink

SEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.

3 uur geleden
Uber stelt meeste Europese uitbreidingen uit, meldt FT

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.

5 uur geleden
ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

1 dag geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

1 dag geleden