Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair verwacht minder passagiers door trage levering Boeings

Ryanair verwacht minder passagiers door trage levering Boeings

DUBLIN (ANP) - De Ierse budgetvlieger Ryanair verwacht volgend jaar minder passagiers te vervoeren dan voorspeld. Aanleiding is de vertraagde levering van nieuwe Boeings, onder meer als gevolg van stakingen bij de Amerikaanse vliegtuigfabrikant. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij bij de publicatie van de resultaten over het afgelopen kwartaal.

De levering van negen toestellen, die gepland stond voor het huidige kwartaal, wordt nu doorgeschoven naar het volgende kwartaal. Het risico op meer vertragingen blijft daarnaast groot en daarom acht Ryanair het "verstandig" om het aantal verwachte passagiers te verlagen. In plaats van de eerder verwachte 215 miljoen reizigers, gaat de maatschappij nu uit van 210 miljoen voor volgend jaar.

Voor het huidige boekjaar blijft de luchtvaartmaatschappij mikken op tussen de 198 miljoen en 200 miljoen passagiers. Ondanks de vertraagde leveringen steeg het aantal Ryanair-passagiers de afgelopen drie maanden wel, met 9 procent op jaarbasis tot bijna 60 miljoen. Ook de omzet nam toe in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, met 3 procent tot bijna 5,1 miljard euro. De winst liep daarentegen terug, met 6 procent tot ruim 1,4 miljard euro.

Veiligheid

Ryanair is een van meerdere luchtvaartmaatschappijen die wachten op vliegtuigen van Boeing. De staking van zo'n 33.000 medewerkers heeft de productie van vliegtuigen zoals de 737 MAX in de regio Seattle al sinds half september stilgelegd. Vrijdag bereikte Boeing een voorlopig akkoord met vakbonden over een forse loonsverhoging.

Maar de staking is slechts een van de grote problemen bij Boeing. Die begonnen met zorgen om de veiligheid van de toestellen nadat in januari een deurpaneel van een Boeing-toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. Vervolgens nam de productie flink af door strengere kwaliteitscontroles, met een miljardenverlies dit jaar tot gevolg.

Meer uit Financieel

PwC: belastingbijdrage bedrijven groeit in verhouding harder

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.

27 minuten geleden
Europese chipvraag stijgt, investeringen volgens sector onzeker

ZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.

2 uur geleden
Zoon Mango-oprichter vrijgelaten na arrestatie rond dood vader

MARTORELL (ANP/AFP) - De oudste zoon van de oprichter van de Spaanse modeketen Mango is dinsdag vrijgelaten na het betalen van een borgsom van 1 miljoen euro. Dat meldt persbureau AFP. Jonathan Andic was gearresteerd in het kader van een moordonderzoek naar de dood van zijn vader Isak Andic.

5 uur geleden
Google-moederbedrijf Alphabet zakt op Wall Street na evenement

NEW YORK (ANP) - Google-moeder Alphabet hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern presenteerde tijdens zijn jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O een reeks nieuwe mogelijkheden. Zo werd de grootste verandering aan de Google-zoekbalk in ruim 25 jaar aangekondigd. De bekende zoekfunctie wordt uitgebreid met nieuwe AI-opties.

5 uur geleden
Google komt met nieuwe AI-functies in zoekbalk

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Google past zijn zoekmachinefunctie aan. Met kunstmatige intelligentie (AI) wordt de bekende zoekbalk opnieuw ontworpen, waarmee het techbedrijf hoopt dat het voor gebruikers makkelijker wordt om vragen te stellen. De verandering werd dinsdag aangekondigd tijdens Google's jaarlijkse ontwikkelaarsconferentie I/O.

6 uur geleden
Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

7 uur geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

8 uur geleden