Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair verwacht minder passagiers door trage levering Boeings

Ryanair verwacht minder passagiers door trage levering Boeings

DUBLIN (ANP) - De Ierse budgetvlieger Ryanair verwacht volgend jaar minder passagiers te vervoeren dan voorspeld. Aanleiding is de vertraagde levering van nieuwe Boeings, onder meer als gevolg van stakingen bij de Amerikaanse vliegtuigfabrikant. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij bij de publicatie van de resultaten over het afgelopen kwartaal.

De levering van negen toestellen, die gepland stond voor het huidige kwartaal, wordt nu doorgeschoven naar het volgende kwartaal. Het risico op meer vertragingen blijft daarnaast groot en daarom acht Ryanair het "verstandig" om het aantal verwachte passagiers te verlagen. In plaats van de eerder verwachte 215 miljoen reizigers, gaat de maatschappij nu uit van 210 miljoen voor volgend jaar.

Voor het huidige boekjaar blijft de luchtvaartmaatschappij mikken op tussen de 198 miljoen en 200 miljoen passagiers. Ondanks de vertraagde leveringen steeg het aantal Ryanair-passagiers de afgelopen drie maanden wel, met 9 procent op jaarbasis tot bijna 60 miljoen. Ook de omzet nam toe in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, met 3 procent tot bijna 5,1 miljard euro. De winst liep daarentegen terug, met 6 procent tot ruim 1,4 miljard euro.

Veiligheid

Ryanair is een van meerdere luchtvaartmaatschappijen die wachten op vliegtuigen van Boeing. De staking van zo'n 33.000 medewerkers heeft de productie van vliegtuigen zoals de 737 MAX in de regio Seattle al sinds half september stilgelegd. Vrijdag bereikte Boeing een voorlopig akkoord met vakbonden over een forse loonsverhoging.

Maar de staking is slechts een van de grote problemen bij Boeing. Die begonnen met zorgen om de veiligheid van de toestellen nadat in januari een deurpaneel van een Boeing-toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. Vervolgens nam de productie flink af door strengere kwaliteitscontroles, met een miljardenverlies dit jaar tot gevolg.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

52 minuten geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

1 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

2 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

3 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

3 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

5 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

5 uur geleden