Ryanair verwacht minder passagiers door trage levering Boeings
DUBLIN (ANP) - De Ierse budgetvlieger Ryanair verwacht volgend jaar minder passagiers te vervoeren dan voorspeld. Aanleiding is de vertraagde levering van nieuwe Boeings, onder meer als gevolg van stakingen bij de Amerikaanse vliegtuigfabrikant. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij bij de publicatie van de resultaten over het afgelopen kwartaal.
De levering van negen toestellen, die gepland stond voor het huidige kwartaal, wordt nu doorgeschoven naar het volgende kwartaal. Het risico op meer vertragingen blijft daarnaast groot en daarom acht Ryanair het "verstandig" om het aantal verwachte passagiers te verlagen. In plaats van de eerder verwachte 215 miljoen reizigers, gaat de maatschappij nu uit van 210 miljoen voor volgend jaar.
Voor het huidige boekjaar blijft de luchtvaartmaatschappij mikken op tussen de 198 miljoen en 200 miljoen passagiers. Ondanks de vertraagde leveringen steeg het aantal Ryanair-passagiers de afgelopen drie maanden wel, met 9 procent op jaarbasis tot bijna 60 miljoen. Ook de omzet nam toe in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, met 3 procent tot bijna 5,1 miljard euro. De winst liep daarentegen terug, met 6 procent tot ruim 1,4 miljard euro.
Veiligheid
Ryanair is een van meerdere luchtvaartmaatschappijen die wachten op vliegtuigen van Boeing. De staking van zo'n 33.000 medewerkers heeft de productie van vliegtuigen zoals de 737 MAX in de regio Seattle al sinds half september stilgelegd. Vrijdag bereikte Boeing een voorlopig akkoord met vakbonden over een forse loonsverhoging.
Maar de staking is slechts een van de grote problemen bij Boeing. Die begonnen met zorgen om de veiligheid van de toestellen nadat in januari een deurpaneel van een Boeing-toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. Vervolgens nam de productie flink af door strengere kwaliteitscontroles, met een miljardenverlies dit jaar tot gevolg.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
8 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
10 uur geleden