Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ryanair verwacht minder passagiers door trage levering Boeings

Ryanair verwacht minder passagiers door trage levering Boeings

DUBLIN (ANP) - De Ierse budgetvlieger Ryanair verwacht volgend jaar minder passagiers te vervoeren dan voorspeld. Aanleiding is de vertraagde levering van nieuwe Boeings, onder meer als gevolg van stakingen bij de Amerikaanse vliegtuigfabrikant. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij bij de publicatie van de resultaten over het afgelopen kwartaal.

De levering van negen toestellen, die gepland stond voor het huidige kwartaal, wordt nu doorgeschoven naar het volgende kwartaal. Het risico op meer vertragingen blijft daarnaast groot en daarom acht Ryanair het "verstandig" om het aantal verwachte passagiers te verlagen. In plaats van de eerder verwachte 215 miljoen reizigers, gaat de maatschappij nu uit van 210 miljoen voor volgend jaar.

Voor het huidige boekjaar blijft de luchtvaartmaatschappij mikken op tussen de 198 miljoen en 200 miljoen passagiers. Ondanks de vertraagde leveringen steeg het aantal Ryanair-passagiers de afgelopen drie maanden wel, met 9 procent op jaarbasis tot bijna 60 miljoen. Ook de omzet nam toe in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, met 3 procent tot bijna 5,1 miljard euro. De winst liep daarentegen terug, met 6 procent tot ruim 1,4 miljard euro.

Veiligheid

Ryanair is een van meerdere luchtvaartmaatschappijen die wachten op vliegtuigen van Boeing. De staking van zo'n 33.000 medewerkers heeft de productie van vliegtuigen zoals de 737 MAX in de regio Seattle al sinds half september stilgelegd. Vrijdag bereikte Boeing een voorlopig akkoord met vakbonden over een forse loonsverhoging.

Maar de staking is slechts een van de grote problemen bij Boeing. Die begonnen met zorgen om de veiligheid van de toestellen nadat in januari een deurpaneel van een Boeing-toestel was losgeraakt tijdens een vlucht. Vervolgens nam de productie flink af door strengere kwaliteitscontroles, met een miljardenverlies dit jaar tot gevolg.

Meer uit Financieel

Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

1 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

2 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

2 uur geleden
Fortnite-maker Epic Games ontslaat duizend medewerkers

CARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.

3 uur geleden
Franse bank doorzocht in Epstein-onderzoek naar oud-werknemer

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.

3 uur geleden
Nibud: overheid moet nu nadenken over steun voor huishoudens

UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.

4 uur geleden
Energiebedrijf Qatar kan contracten niet nakomen door aanvallen

DOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.

4 uur geleden