Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rutte geeft duidelijkheid over zomervakantie: dit zijn de regels

Rutte geeft duidelijkheid over zomervakantie: dit zijn de regels

MIDDELBURG - Premier Mark Rutte heeft vanavond tijdens een persconferentie meer duidelijkheid gegeven over de zomervakantie.

Over reizen in Nederland kon Rutte vanavond kort zijn. Dat is namelijk toegestaan. Wel waarschuwde de premier: Ga wijs op reis. Voorkom dus drukke plekken, houd je aan de regels en reis niet onnodig met het OV.

Reizen binnen Europa

Voor 12 landen binnen Europa geldt vanaf 15 juni code geel, omdat daar de risico's even groot zijn als in Nederland. Dat geldt onder andere voor Duitsland, België en Italië. Dat betekent dat toeristische reizen naar die landen weer zijn toegestaan. Daarbij zal ook de verplichting tot quarantaine vervallen. Je hoeft dan dus niet twee weken in quarantaine als je thuis komt uit één van die landen. Dat is momenteel, nu er nog code oranje geldt, nog wel het geval. 

Tussen 15 juni en 15 juli zullen daar nog verschillende landen bij komen. Zo moeten Frankrijk en Spanje nog een formeel besluit nemen of Nederlandse toeristen welkom zijn deze zomer. 

Er zijn verschillende landen waar code oranje zal blijven bestaan. Dat gaat om Zweden en het Verenigd Koninkrijk (omdat de gezondheidsrisico’s daar groter worden ingeschat) en Denemarken (omdat Nederlandse toeristen daar nog niet welkom zijn). 

Dat Nederlanders naar landen in Europa mogen reizen, betekent uiteraard ook dat Europeanen uit die landen ook naar Nederland mogen reizen. 

Reizen buiten Europa

Ook over reizen buiten Europa was Rutte kort. Landen buiten Europa blijven op code oranje staan. Dat betekent dat je alleen erheen moet reizen als het noodzakelijk is en wanneer je thuis komt moet je 2 weken in quarantaine.

Nederlandwereldwijd

Rutte maakte in zijn persconferentie duidelijk dat de regels rondom vakanties uiteraard afhankelijk zijn van de situatie én de regels in andere landen. Reisadviezen kunnen nog dagelijks worden aangepast. Rutte raadt Nederlanders aan om www.nederlandwereldwijd.nl in de gaten te houden. "En als je op vakantie gaat, bereid je dan goed voor en blijf tijdens je reis de nieuwe informatie in de gaten houden", aldus de premier.

Meer uit Middelburg

Winnaars fotowedstrijd en Publieksprijs tijdens opening Zilveren Camera Tentoonstelling bekendgemaakt

MIDDELBURG -  Op vrijdag 9 mei werden in De Oostkerk de winnaar van de Zilveren Camera Publieksprijs én de winnaars van de door De Oostkerk georganiseerde fotowedstrijd bekend gemaakt. 

1 uur geleden
Alles klaar voor een hoogtepunt van het jaar: Zaterdag is het tijd voor de Zeelandiarun

VLISSINGEN - De Zeelandiarun rijdt zaterdag voor de 37e keer door Walcheren en de Bevelanden. De start is, zoals gebruikelijk, om 9.30 uur op het Stadhuisplein in Vlissingen, waar de burgemeester het startschot geeft. Deze tocht voor mensen met een beperking is al jaren populair. Zij stappen in bij deelnemers met trikes en zijspannen en worden massaal toegejuicht onderweg.

15 uur geleden
Martijn de Ridder fietst van Veere naar Zuid-Spanje voor MS-onderzoek

VEERE - Zaterdag vertrekt Martijn de Ridder vanuit zijn woonplaats Veere op de fiets naar Tarifa in Zuid-Spanje voor het goede doel. Hij legt de afstand van 2.400 kilometer in twintig dagen af om zoveel mogelijk geld op te halen voor Stichting MS Research. 

17 uur geleden
Hulpverleners redden stikkend persoon op terras Damplein Middelburg

MIDDELBURG - Hulpverleners hebben vrijdagmorgen het leven gered van een persoon op een terras op het Damplein in Middelburg. Het slachtoffer was bijna gestikt in voedsel.

20 uur geleden
Koor Glorify opent seizoen in toeristenkerk Dishoek

DISHOEK - Op zondag 11 mei is de eerste viering van dit seizoen in de openlucht toeristenkerk aan de Westerscheldelaan in Dishoek, de Emmauskerk. Deze eerste viering zal worden opgeluisterd met een grote vertegenwoordiging van het koor Glorify, dat ook met een eigen muziekband komt. Het belooft mooi te worden!

1 dag geleden
Fietsers met elkaar in botsing op Breeweg in Middelburg

MIDDELBURG - Op de Breeweg in Middelburg zijn donderdagmiddag twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Een amulancemedewerker ontfermde zich over de betrokkenen.

1 dag geleden
Ronald van de Sande: Van kroegbaas tot raadslid

WESTKAPELLE - Ronald van de Sande (55) is onlangs geïnstalleerd als gemeenteraadslid voor partij Hart Voor Veere. Met zijn start als raadslid nam hij tegelijkertijd afscheid van zijn jarenlange carrière in de Westkapelse horeca. Wat zijn Ronalds plannen en hoe kijkt hij terug op al die jaren in de horeca?

1 dag geleden