 
                    Rutte: coronaregeling ook voor bedrijven na waterschade Limburg
DEN HAAG (ANP) - Limburgse ondernemers die getroffen zijn door de wateroverlast kunnen ook een beroep doen op de bestaande coronaregelingen. Er wordt bij de toepassing van de regelingen niet gekeken naar de oorzaak van het omzetverlies, zei demissionair premier Mark Rutte maandag na kabinetsoverleg over de coronacrisis.
Het gaat om de Tijdelijke Noodmaatregel Overbrugging Werkgelegenheid (NOW) en de Tegemoetkoming Vaste Lasten (TVL). Het zijn volgens Rutte de belangrijkste twee regelingen voor ondernemers die bijvoorbeeld omzetschade lijden door de coronamaatregelen van het kabinet. Veel Limburgse bedrijven kunnen door de ernstige situatie daar ook niet of maar deels open.
"Er is de bizarre samenloop met corona. Door corona hebben we de regelingen doorgetrokken naar het derde kwartaal. Dat is dus een heel klein plusje na alle ellende die we nu hebben" dat dit nu ook werkt voor de gevolgen van de waterschade, aldus Rutte. Hij bezocht vrijdag Venlo en Roermond. "Ik kan niemand 100 procent geruststellen. Ik realiseer me dat het verschrikkelijk is wat mensen daar meemaken. De schade die je ziet is tranen opwekkend."
Onder de indruk
Rutte zei dat het kabinet de situatie in het noorden en zuiden van Limburg goed blijft volgen, ook ten aanzien van de schade die is ontstaan door de overstromingen. Hij benadrukte dat mensen er goed aan doen om schade die is ontstaan "goed in kaart te brengen, te documenteren en zo mogelijk foto's te maken".
Dat is volgens de premier niet alleen nodig voor de verzekeraar, maar ook voor de Wet tegemoetkoming schade bij rampen, die het kabinet vrijdag in stelling heeft gebracht voor de getroffen provincie. Hij zei onder de indruk te zijn van de manier waarop de twee veiligheidsregio's Zuid- en Noord-Limburg de situatie aanpakken. "Het lijkt erop dat de acute crisis daar iets afneemt, maar het blijft natuurlijk spannend."
Het kabinet heeft Belgiƫ en Duitsland, "waar veel mensen zijn omgekomen, alle hulp toegezegd waar we dat kunnen". "We staan in nauw contact met onze collega's daar. We leven zeer met hen mee", aldus Rutte.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer mensen jonger dan 45 jaar zijn lid geworden van een vakbond, na een jarenlange daling. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gaat het nu om ruim 422.000 vakbondsleden jonger dan 45. Dat is een groei van 47.000 vergeleken met 2023.
2 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huiseigenaren die de afgelopen tien jaar een hypotheek hebben afgesloten, krijgen door de gestegen hypotheekrente hogere maandelijkse kosten als hun rentevaste periode de komende jaren afloopt. Het effect op hun portemonnee is echter minder groot dan verwacht, meldt De Hypotheker. Door de hogere rente profiteren ze namelijk van een groter belastingvoordeel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Geen enkel bedrijf heeft een poging gedaan om de bouw en exploitatie van een nieuw windmolenpark in het Nederlandse deel van de Noordzee binnen te halen. Dat schrijft demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei in een Kamerbrief over de nu gesloten aanbesteding.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal de omzet opgevoerd, mede dankzij goede verkopen van zijn nieuwe iPhone-modellen. Op de belangrijke Chinese markt verloor het Amerikaanse techconcern juist terrein.
7 uur geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Amazon heeft in het derde kwartaal een 13 procent hogere omzet geboekt van ruim 180 miljard dollar. De sterkste motor achter die groei was de divisie die clouddiensten aanbiedt. Daarbij was er volgens topman Andy Jassy een sterke vraag naar rekenkracht voor AI-toepassingen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn donderdag bij de grootste verliezers geƫindigd op de aandelenbeurzen in New York. Onder andere socialmediaconcern Meta was een opvallende daler. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram waarschuwde een dag eerder bij zijn kwartaalcijfers dat de uitgaven aan kunstmatige intelligentie fors zullen stijgen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern BP schrapt 150 banen in Nederland, meldt vakbond CNV. Het Britse energiebedrijf doet de ingreep volgens de bond om de winstgevendheid te beschermen, nu de olieprijzen zijn gedaald.
9 uur geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            