Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russen melden herovering Koersk op Oekraïne

Russen melden herovering Koersk op Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russen zeggen de grensregio Koersk op het Oekraïense leger te hebben heroverd. De operatie om weer volledige controle over Koersk te krijgen is voltooid, meldde de Russische legertop aan de Russische president Vladimir Poetin. Het Oekraïense "avontuur" in Koersk is volledig mislukt, aldus Poetin in beelden die door het Kremlin werden verspreid.

Volgens de president legt de verdrijving van de Oekraïners de basis "voor toekomstige successen van het Russische leger". De claim kwam op een moment dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump in Rome overlegden over een oplossing voor de Russisch-Oekraïense oorlog.

"De chef van de generale staf van de Russische strijdkrachten, Gerasimov, bracht aan opperbevelhebber Poetin verslag uit over de voltooiing van de operatie om de regio Koersk te bevrijden van Oekraïense neonazi's", zei de woordvoerder van de president tegen het persbureau Interfax. De Russische legerleiding prees de "heldhaftigheid" van de Noord-Koreaanse soldaten, die meevochten aan de kant van Moskou.

In augustus vorig jaar, 2,5 jaar na het begin van de Russische oorlog tegen Oekraïne, vielen de Oekraïense strijdkrachten Koersk binnen. Ze hoopten daarmee de Russen tot troepenverplaatsingen te dwingen om zo de druk op Oekraïne elders aan het front te verlichten. Verder wilden ze veroverd gebied als wisselgeld kunnen gebruiken tijdens vredesonderhandelingen.

Meer uit Buitenland

Denemarken ontbiedt Amerikaanse ambassadeur om Groenland-gezant

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Duitsland telde dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten

BERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.

2 uur geleden
Thailand: bestand met Cambodja werd overhaast voor Trump

BANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.

4 uur geleden
Verdachte aanslag Bondi Beach van ziekenhuis naar gevangenis

SYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.

4 uur geleden
Trump wijst speciale gezant aan voor Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.

4 uur geleden
Japans regioparlement akkoord met herstart grootste kerncentrale

NIIGATA (ANP/AFP) - Een Japans regionaal parlement heeft ingestemd met de herstart van de kerncentrale Kashiwazaki-Kariwa, de grootste nucleaire energiecentrale ter wereld. Die werd uit voorzorg gesloten na de kernramp in Fukushima in 2011, maar nu wil Japan juist weer meer gebruik gaan maken van nucleaire energie.

5 uur geleden
Russische generaal omgekomen door auto-explosie in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische generaal, Fanil Sarvarov, is maandag omgekomen toen een autobom afging in Moskou. Het Russische Onderzoekscomité heeft dat maandag bekendgemaakt.

5 uur geleden