
Rusland onderzoekt donatiecampagne van bondgenoten Navalni
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een onderzoek ingesteld naar medewerkers van oppositieleider Aleksej Navalni vanwege een "extremistische" donatiecampagne. De naaste medewerkers Leonid Volkov en Ivan Zjdanov zijn de belangrijkste doelwitten van het onderzoek. De maximumstraf voor dit vergrijp is acht jaar cel.
De 40-jarige Volkov en Zjdanov (32) zijn momenteel in ballingschap en wonen dus nu niet in Rusland. Samen met andere medewerkers van het team van Navalni zouden ze geld hebben opgehaald voor de inmiddels verboden organisaties van de Kremlincriticus. De organisaties worden door de Russische regering gezien als extremistisch, omdat ze een opstand zouden hebben voorbereid.
"Terwijl ze wisten dat deze organisaties zijn aangemerkt als extremistisch, hebben Volkov en Zjdanov bekendgemaakt hun activiteiten voort te zetten en geld op te halen", schreven de onderzoekers.
Langer gezocht
Volkov was een van de belangrijkste organisatoren van demonstraties nadat Navalni werd opgepakt en later veroordeeld. Hij woonde toen al in het buitenland. Hij was verantwoordelijk voor het inmiddels opgeheven netwerk van regionale kantoren van Navalni. Zjdanov was het hoofd van de organisatie tegen corruptie FBK die onderzoek deed naar de rijkste Russen.
De twee worden al langer gezocht voor meerdere misdaden. Zjdanov schreef dinsdag op Instagram dat hij niet eens meer weet waar hij voor gezocht wordt door Rusland.
Recent vluchtte Ljubov Sobol, een advocate en bondgenoot van Navalni, ook uit Rusland. Vorige week werd haar bewegingsvrijheid beperkt door de rechtbank vanwege haar rol bij de protesten begin dit jaar. Kort na de uitspraak vluchtte ze naar Turkije om van daaruit te vertrekken naar een onbekende bestemming.
Meer uit Buitenland
HAIFA (ANP) - Een Iraanse raketaanval zondag op een olieraffinaderij in de Israëlische stad Haifa heeft voor substantiële schade gezorgd. De raffinaderij en alle andere installaties zijn voorlopig buiten gebruik, meldt het bedrijf Bazan in een beursbericht.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is niet geïnteresseerd in eventuele onderhandelingen met Iran. In een interview met het Amerikaanse ABC News verwijt Netanyahu Iran "te liegen, te bedriegen" en de Verenigde Staten te misleiden.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Vance Boelter, die ervan verdacht wordt twee Democratische politici en hun partners te hebben neergeschoten in hun woningen, bezocht ook nog de huizen van twee andere politici. Hij had "de intentie om hen te vermoorden", zei procureur Joe Thompson tijdens een persconferentie. Boelter was in het bezit van een lijst met daarop de namen van 45 functionarissen, maar een duidelijk motief ontbreekt nog.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken biedt Duitsers die Israël willen verlaten een vlucht aan vanaf de Jordaanse hoofdstad Amman. Die zal woensdag vertrekken, zegt een woordvoerder van het ministerie. Door het sluiten van het luchtruim boven Israël voor de burgerluchtvaart zijn directe vluchten van en naar dat land niet mogelijk.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft in Teheran de Iraanse staatsomroep IRIB aangevallen. Het bombardement was te horen en te zien tijdens een uitzending van de omroep. Een presentatrice bekritiseerde live in een studio Israël toen een enorme explosie was te horen, waarna ze uit beeld loopt en er rook en puin te zien is. Op beelden van andere staatsmedia is te zien dat het gebouw in brand staat en er veel rook vanaf komt.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Nieuwe gesprekken tussen Rusland en de Verenigde Staten over het normaliseren van de ambassadewerkzaamheden zouden door de Amerikaanse delegatie zijn afgezegd. Dat heeft Moskou maandag gezegd, zonder daarbij een reden te noemen. De VS hebben nog niet op het bericht gereageerd.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Iran geeft via bemiddelende landen te kennen dat het een wapenstilstand met Israël wil sluiten, melden internationale media. Iran heeft Golfstaten als Saudi-Arabië, Qatar en Oman dringend gevraagd die boodschap over te brengen aan de Verenigde Staten en Israël, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters en The Wall Street Journal.
8 uur geleden