Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland onderzoekt donatiecampagne van bondgenoten Navalni

Rusland onderzoekt donatiecampagne van bondgenoten Navalni

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een onderzoek ingesteld naar medewerkers van oppositieleider Aleksej Navalni vanwege een "extremistische" donatiecampagne. De naaste medewerkers Leonid Volkov en Ivan Zjdanov zijn de belangrijkste doelwitten van het onderzoek. De maximumstraf voor dit vergrijp is acht jaar cel.

De 40-jarige Volkov en Zjdanov (32) zijn momenteel in ballingschap en wonen dus nu niet in Rusland. Samen met andere medewerkers van het team van Navalni zouden ze geld hebben opgehaald voor de inmiddels verboden organisaties van de Kremlincriticus. De organisaties worden door de Russische regering gezien als extremistisch, omdat ze een opstand zouden hebben voorbereid.

"Terwijl ze wisten dat deze organisaties zijn aangemerkt als extremistisch, hebben Volkov en Zjdanov bekendgemaakt hun activiteiten voort te zetten en geld op te halen", schreven de onderzoekers.

Langer gezocht

Volkov was een van de belangrijkste organisatoren van demonstraties nadat Navalni werd opgepakt en later veroordeeld. Hij woonde toen al in het buitenland. Hij was verantwoordelijk voor het inmiddels opgeheven netwerk van regionale kantoren van Navalni. Zjdanov was het hoofd van de organisatie tegen corruptie FBK die onderzoek deed naar de rijkste Russen.

De twee worden al langer gezocht voor meerdere misdaden. Zjdanov schreef dinsdag op Instagram dat hij niet eens meer weet waar hij voor gezocht wordt door Rusland.

Recent vluchtte Ljubov Sobol, een advocate en bondgenoot van Navalni, ook uit Rusland. Vorige week werd haar bewegingsvrijheid beperkt door de rechtbank vanwege haar rol bij de protesten begin dit jaar. Kort na de uitspraak vluchtte ze naar Turkije om van daaruit te vertrekken naar een onbekende bestemming.

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

3 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

8 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

8 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

9 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

9 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

9 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

10 uur geleden