Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland onderzoekt donatiecampagne van bondgenoten Navalni

Rusland onderzoekt donatiecampagne van bondgenoten Navalni

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft een onderzoek ingesteld naar medewerkers van oppositieleider Aleksej Navalni vanwege een "extremistische" donatiecampagne. De naaste medewerkers Leonid Volkov en Ivan Zjdanov zijn de belangrijkste doelwitten van het onderzoek. De maximumstraf voor dit vergrijp is acht jaar cel.

De 40-jarige Volkov en Zjdanov (32) zijn momenteel in ballingschap en wonen dus nu niet in Rusland. Samen met andere medewerkers van het team van Navalni zouden ze geld hebben opgehaald voor de inmiddels verboden organisaties van de Kremlincriticus. De organisaties worden door de Russische regering gezien als extremistisch, omdat ze een opstand zouden hebben voorbereid.

"Terwijl ze wisten dat deze organisaties zijn aangemerkt als extremistisch, hebben Volkov en Zjdanov bekendgemaakt hun activiteiten voort te zetten en geld op te halen", schreven de onderzoekers.

Langer gezocht

Volkov was een van de belangrijkste organisatoren van demonstraties nadat Navalni werd opgepakt en later veroordeeld. Hij woonde toen al in het buitenland. Hij was verantwoordelijk voor het inmiddels opgeheven netwerk van regionale kantoren van Navalni. Zjdanov was het hoofd van de organisatie tegen corruptie FBK die onderzoek deed naar de rijkste Russen.

De twee worden al langer gezocht voor meerdere misdaden. Zjdanov schreef dinsdag op Instagram dat hij niet eens meer weet waar hij voor gezocht wordt door Rusland.

Recent vluchtte Ljubov Sobol, een advocate en bondgenoot van Navalni, ook uit Rusland. Vorige week werd haar bewegingsvrijheid beperkt door de rechtbank vanwege haar rol bij de protesten begin dit jaar. Kort na de uitspraak vluchtte ze naar Turkije om van daaruit te vertrekken naar een onbekende bestemming.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

1 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

2 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

2 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

2 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

4 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

6 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

8 uur geleden