Rusland haalt Taliban van lijst met terroristische organisaties
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft besloten de Taliban van de lijst met terroristische organisaties te halen, wat wordt gezien als een belangrijke stap in de normalisatie van de banden met de extremistische beweging. De beslissing is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken "op het hoogste niveau genomen", bericht staatspersbureau TASS.
De beweging werd in 2003 op de lijst gezet. Rusland haalt de banden aan sinds die groepering in augustus 2021 weer in Afghanistan aan de macht kwam. De Taliban wordt nog door geen enkel land officieel erkend als de machthebbers van Afghanistan. De Russische president Vladimir Poetin zei afgelopen zomer dat Rusland het Afghaanse Taliban als een bondgenoot ziet in de strijd tegen terrorisme.
Volgens de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergei Lavrov is Moskou overtuigd van de noodzaak van "pragmatische dialoog" met de huidige Afghaanse regering. "Het is duidelijk dat het onmogelijk is om problemen op te lossen of een Afghaanse regeling te bespreken zonder Kabul", zei hij tijdens een overleg met onder anderen zijn Afghaanse ambtgenoot. Rusland gaat volgens hem door met het ontwikkelen van politieke en economische banden met het delfstofrijke Afghanistan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
4 uur geleden