Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic kijkt met vertrouwen naar laatste week in de Tour

Roglic kijkt met vertrouwen naar laatste week in de Tour

ISÈRE (ANP) - Primoz Roglic gaat de laatste week van de Tour de France met vertrouwen tegemoet. De Sloveense leider in het algemeen klassement heeft een voorsprong van 40 seconden te verdedigen op zijn landgenoot Tadej Pogacar. "De Tour krijgt een Sloveense winnaar. Hopelijk ben ik dat", aldus Roglic tijdens de tweede rustdag.

De kopman van Jumbo-Visma is tevreden over het verloop tot nu toe. "De eerste twee weken hebben we met de hele ploeg een hoog niveau gehaald. We kunnen optimistisch zijn voor de laatste week. Natuurlijk was ik teleurgesteld dat ik zondag niet won. Ik wil altijd winnen. Het laatste zetje kon ik niet geven. Aan de andere kant: het team was erg sterk en ik ook", aldus Roglic, die de zege aan Pogacar moest laten.

Roglic zegt niet in de war te raken van de koppositie in het klassement. "Ik ben al vaker in deze positie geweest. Dan wen je er aan. Dan maakt het niet heel veel uit of het om de Tour de France of een andere race gaat. Het hele team heeft ervaring", zegt hij. "Het belangrijkste nu is om gefocust te blijven. We worden steeds meer vermoeid en kunnen de concentratie verliezen. Dat kunnen we ons niet veroorloven. Er komen nog zware bergen en een beslissende tijdrit aan. Maar we zijn in een goede positie."

Meer uit Sport

Verstappen: groot deel seizoen niet wat ik ervan verwachtte

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen vindt dat hij en Red Bull "trots" kunnen zijn op het verkleinen van de aanzienlijke puntenachterstand die ze eerder dit seizoen in de Formule 1 hadden. Dat zei hij op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Las Vegas. De Nederlander erkende dat het prestatieniveau gedurende het grootste deel van het seizoen "niet was wat ik ervan verwachtte".

6 uur geleden
Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

20 uur geleden
Wielrenster Wiebes boos maar ongedeerd na aanrijding met auto

HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.

1 dag geleden
Federer in 2026 opgenomen in Tennis Hall of Fame

NEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.

1 dag geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon naar achtste finales op WK

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.

1 dag geleden
Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

1 dag geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

1 dag geleden