Roglic kijkt met vertrouwen naar laatste week in de Tour
ISÈRE (ANP) - Primoz Roglic gaat de laatste week van de Tour de France met vertrouwen tegemoet. De Sloveense leider in het algemeen klassement heeft een voorsprong van 40 seconden te verdedigen op zijn landgenoot Tadej Pogacar. "De Tour krijgt een Sloveense winnaar. Hopelijk ben ik dat", aldus Roglic tijdens de tweede rustdag.
De kopman van Jumbo-Visma is tevreden over het verloop tot nu toe. "De eerste twee weken hebben we met de hele ploeg een hoog niveau gehaald. We kunnen optimistisch zijn voor de laatste week. Natuurlijk was ik teleurgesteld dat ik zondag niet won. Ik wil altijd winnen. Het laatste zetje kon ik niet geven. Aan de andere kant: het team was erg sterk en ik ook", aldus Roglic, die de zege aan Pogacar moest laten.
Roglic zegt niet in de war te raken van de koppositie in het klassement. "Ik ben al vaker in deze positie geweest. Dan wen je er aan. Dan maakt het niet heel veel uit of het om de Tour de France of een andere race gaat. Het hele team heeft ervaring", zegt hij. "Het belangrijkste nu is om gefocust te blijven. We worden steeds meer vermoeid en kunnen de concentratie verliezen. Dat kunnen we ons niet veroorloven. Er komen nog zware bergen en een beslissende tijdrit aan. Maar we zijn in een goede positie."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
14 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden