Roglic en Jumbo-Visma bevestigen favorietenstatus met ritzege
ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft zijn favorietenstatus helemaal waargemaakt in de vierde etappe van de Tour de France. De Sloveense kopman van de Nederlandse ploeg rondde in een sprint bergop op de 7 kilometer lange slotklim naar Orcières-Merlette het werk van zijn ploeggenoten vakkundig af.
Roglic deelde met de ritzege een tikje uit aan de concurrentie. Hij finishte voor concurrenten Julian Alaphilippe (vijfde) en Egan Bernal (zevende) en liep door de bonificatie tien seconden in op de gele trui. Alaphilippe heeft nog maar 7 seconden voorsprong op Roglic, die nu derde staat. De Brit Adam Yates blijft tweede op 4 seconden.
Jumbo-Visma bepaalde in de laatste kilometers het tempo in de voorste groep en liet niemand wegspringen door het hoge tempo van Wout van Aert en Sepp Kuss. De Fransman Guillaume Martin probeerde het in de laatste kilometer, maar Roglic counterde die versnelling op het eerste oog eenvoudig. Alleen Roglic' landgenoot Tadej Pogacar kwam in de laatste meters nog dichtbij.
Roglic prees na afloop het werk van de ploeg. "Het was een snelle en lastige etappe. De jongens hebben me altijd in een goede positie gehouden. Iedereen was ijzersterk", zei de Sloveen, die na ritzeges in 2017 en 2018 zijn derde etappezege boekte in de Tour. "Op het einde kon ik een mooie sprint afleveren. Daar ben ik heel erg blij mee. We zijn allemaal veilig aangekomen en we winnen. Op deze weg moeten we doorgaan."
De 30-jarige Sloveen was in het Critérium du Dauphiné hard ten val gekomen, maar lijkt hersteld van zijn verwondingen. "Ik voel me iedere dag beter worden", zei hij daarover. "In de tweede etappe voelde ik al dat het eigenlijk wel goed zit."
Tom Dumoulin, die als elfde finishte en geen tijd verloor op de ritwinnaar en de andere klassementsrenners, was blij voor zijn ploeggenoot. "Het is een fantastische dag voor de ploeg. Primoz toont zijn klasse wederom. Het team was ongelooflijk sterk vandaag. Dat zag je wel aan Wout en Sepp", zei Dumoulin over zijn twee ploeggenoten die het tempo hoog hielden op de slotklim.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
1 dag geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
1 dag geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
1 dag geleden