Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roglic en Jumbo-Visma bevestigen favorietenstatus met ritzege

Roglic en Jumbo-Visma bevestigen favorietenstatus met ritzege

ORCIÈRES-MERLETTE (ANP) - Wielrenner Primoz Roglic heeft zijn favorietenstatus helemaal waargemaakt in de vierde etappe van de Tour de France. De Sloveense kopman van de Nederlandse ploeg rondde in een sprint bergop op de 7 kilometer lange slotklim naar Orcières-Merlette het werk van zijn ploeggenoten vakkundig af.

Roglic deelde met de ritzege een tikje uit aan de concurrentie. Hij finishte voor concurrenten Julian Alaphilippe (vijfde) en Egan Bernal (zevende) en liep door de bonificatie tien seconden in op de gele trui. Alaphilippe heeft nog maar 7 seconden voorsprong op Roglic, die nu derde staat. De Brit Adam Yates blijft tweede op 4 seconden.

Jumbo-Visma bepaalde in de laatste kilometers het tempo in de voorste groep en liet niemand wegspringen door het hoge tempo van Wout van Aert en Sepp Kuss. De Fransman Guillaume Martin probeerde het in de laatste kilometer, maar Roglic counterde die versnelling op het eerste oog eenvoudig. Alleen Roglic' landgenoot Tadej Pogacar kwam in de laatste meters nog dichtbij.

Roglic prees na afloop het werk van de ploeg. "Het was een snelle en lastige etappe. De jongens hebben me altijd in een goede positie gehouden. Iedereen was ijzersterk", zei de Sloveen, die na ritzeges in 2017 en 2018 zijn derde etappezege boekte in de Tour. "Op het einde kon ik een mooie sprint afleveren. Daar ben ik heel erg blij mee. We zijn allemaal veilig aangekomen en we winnen. Op deze weg moeten we doorgaan."

De 30-jarige Sloveen was in het Critérium du Dauphiné hard ten val gekomen, maar lijkt hersteld van zijn verwondingen. "Ik voel me iedere dag beter worden", zei hij daarover. "In de tweede etappe voelde ik al dat het eigenlijk wel goed zit."

Tom Dumoulin, die als elfde finishte en geen tijd verloor op de ritwinnaar en de andere klassementsrenners, was blij voor zijn ploeggenoot. "Het is een fantastische dag voor de ploeg. Primoz toont zijn klasse wederom. Het team was ongelooflijk sterk vandaag. Dat zag je wel aan Wout en Sepp", zei Dumoulin over zijn twee ploeggenoten die het tempo hoog hielden op de slotklim.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

8 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

9 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

12 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

13 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

14 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

15 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 dag geleden