Ritwinnaar Pogacar: Jumbo maakte aanvallen onmogelijk
GRAND COLOMBIER (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar boekte zondag zijn tweede ritzege in de Tour de France. Dat gebeurde in een zware bergrit waarin Jumbo-Visma, de ploeg van klassementsleider Primoz Roglic, met een moordend tempo tal van concurrenten uitschakelde. Onder anderen de Colombianen Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, en Nairo Quintana, gaven minuten toe. "Mijn plan blijft de Tour te winnen", zei de pas 21-jarige ritwinnaar die tweede staat in de rangschikking.
Met een tegenstander die omgeven wordt door zo veel sterke ploeggenoten weet Pogacar dat een machtsgreep moeilijk zal zijn. "Maar vandaag kraakt Bernal. Misschien overkomt mij dat ook nog, maar het kan ook Roglic gebeuren", meende de renner van UAE Team Emirates, die bewonderend sprak over de ploeg rond zijn landgenoot. "Jumbo hield het tempo enorm hoog vandaag. Ze maakten de rit zo lastig, waarvoor anderen de prijs betalen. Ik kreeg het idee dat ze zich helemaal op deze rit gefocust hebben. Daardoor was het onmogelijk om aan te vallen."
In de sprint kon hij dan toch een miniem verschil maken waardoor Pogacar zijn achterstand op Roglic, dankzij bonificatieseconden, terugbracht tot 40 tellen. "Ik ben nu vooral blij met mijn ritzege. Nu moet ik hopen dat er nog kansen volgen om aan te vallen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
1 dag geleden