Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ritwinnaar Pogacar: Jumbo maakte aanvallen onmogelijk

Ritwinnaar Pogacar: Jumbo maakte aanvallen onmogelijk

GRAND COLOMBIER (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar boekte zondag zijn tweede ritzege in de Tour de France. Dat gebeurde in een zware bergrit waarin Jumbo-Visma, de ploeg van klassementsleider Primoz Roglic, met een moordend tempo tal van concurrenten uitschakelde. Onder anderen de Colombianen Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, en Nairo Quintana, gaven minuten toe. "Mijn plan blijft de Tour te winnen", zei de pas 21-jarige ritwinnaar die tweede staat in de rangschikking.

Met een tegenstander die omgeven wordt door zo veel sterke ploeggenoten weet Pogacar dat een machtsgreep moeilijk zal zijn. "Maar vandaag kraakt Bernal. Misschien overkomt mij dat ook nog, maar het kan ook Roglic gebeuren", meende de renner van UAE Team Emirates, die bewonderend sprak over de ploeg rond zijn landgenoot. "Jumbo hield het tempo enorm hoog vandaag. Ze maakten de rit zo lastig, waarvoor anderen de prijs betalen. Ik kreeg het idee dat ze zich helemaal op deze rit gefocust hebben. Daardoor was het onmogelijk om aan te vallen."

In de sprint kon hij dan toch een miniem verschil maken waardoor Pogacar zijn achterstand op Roglic, dankzij bonificatieseconden, terugbracht tot 40 tellen. "Ik ben nu vooral blij met mijn ritzege. Nu moet ik hopen dat er nog kansen volgen om aan te vallen."

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

8 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

11 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

12 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

14 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

15 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

16 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

16 uur geleden