Ritwinnaar Pogacar: Jumbo maakte aanvallen onmogelijk
GRAND COLOMBIER (ANP) - De Sloveen Tadej Pogacar boekte zondag zijn tweede ritzege in de Tour de France. Dat gebeurde in een zware bergrit waarin Jumbo-Visma, de ploeg van klassementsleider Primoz Roglic, met een moordend tempo tal van concurrenten uitschakelde. Onder anderen de Colombianen Egan Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, en Nairo Quintana, gaven minuten toe. "Mijn plan blijft de Tour te winnen", zei de pas 21-jarige ritwinnaar die tweede staat in de rangschikking.
Met een tegenstander die omgeven wordt door zo veel sterke ploeggenoten weet Pogacar dat een machtsgreep moeilijk zal zijn. "Maar vandaag kraakt Bernal. Misschien overkomt mij dat ook nog, maar het kan ook Roglic gebeuren", meende de renner van UAE Team Emirates, die bewonderend sprak over de ploeg rond zijn landgenoot. "Jumbo hield het tempo enorm hoog vandaag. Ze maakten de rit zo lastig, waarvoor anderen de prijs betalen. Ik kreeg het idee dat ze zich helemaal op deze rit gefocust hebben. Daardoor was het onmogelijk om aan te vallen."
In de sprint kon hij dan toch een miniem verschil maken waardoor Pogacar zijn achterstand op Roglic, dankzij bonificatieseconden, terugbracht tot 40 tellen. "Ik ben nu vooral blij met mijn ritzege. Nu moet ik hopen dat er nog kansen volgen om aan te vallen."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
11 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
18 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
19 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
21 uur geleden