Ritwinnaar Kragh neem voorschot op mooie toekomst Sunweb
LYON (ANP) - Wielerploeg Sunweb boekte zaterdag al weer de tweede ritzege in deze Tour de France. Na de Zwitser Marc Hirschi was het in Lyon de Deen Søren Kragh Andersen die juichend de streep passeerde. "Het is ongelooflijk. We zijn hier met de jongste ploeg van alle deelnemende teams ook met het oog op de toekomst. En nu pakken we al twee ritten. Ik ben echt verbaasd", zei de 26-jarige Kragh Andersen, vroeg in het jaar al winnaar van een individuele tijdrit in Parijs-Nice.
"Ik droomde hiervan, maar vroeg me af of ik goed genoeg was om dit te kunnen", vertelde de ritwinnaar, die zijn aanval een kleine 3 kilometer voor de streep inzette. Kort ervoor had Hirschi het ook geprobeerd, net als eerder hun Belgische ploeggenoot Tiesj Benoot. "Ik had echt goede benen, de hele dag al. Maar dan is het afwachten hoe goed de anderen zijn. Het heeft even geduurd voordat ik het vertrouwen had om dit soort aanvallen te doen. De overwinning van Hirschi heeft me wat dat betreft geïnspireerd. Het gaf de hele groep extra motivatie. We zijn nog meer in onszelf gaan geloven als zo'n jonge gast dat kan." De 22-jarige Zwitser won donderdag de twaalfde etappe, na een knappe solo.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
26 minuten geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
2 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
6 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
23 uur geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
23 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden